Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Low-Budget 60L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I dalje ludački dobro stanje propraćeno još boljim fotografijama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 6:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Au Petre sta nam radis sa ovim slikama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma daaaaj bre Very Happy
vid sta je zoi! Very Happy
salji pelceri ovamo ! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno izgleda...al si iskotio pelcera -masalaaaaa!!!
-ladno ces sa ovim koralima sto imas u 60l pokriti akvarijum od 450,i to nekom srednjom naseljenoscu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sminkas slike il ti je svetlo zaista ovakvo?!
-koje lapme koristis trenutno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Testiram ultra plavi spektar sa LED-om. Ispostavilo se da je koralima pigment gigantski pojacan.
Kada prebacim ove korale pod realkno akvrijumsko osvetljenje u 450L, oni idalje ludacki sijaju.
Sada cekam da vidim kada ce poceti da gube ovako pojacani pigment.
Inace ovo je 95% Blue-Royal Blue i 5% Cold White.
Svetlo je neka Kineska LED konzola Evolution.

Takodje je test pokazao da bolje rastu pod ovim spektrom, i da naravno alge uopste ne mogu da se pojave! Smile

Ali ko ce da gleda u ovo po ceo dan. hahahaha
Inace odlicno resenje za frag tank.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ranije si ovde(koliko se secam) imao t5 ,sada si na led osvetljenju?
ispravi me ako gresim ,ili imas jos jedan ovih dimenzija sa neonkama?!
Ako sam upravu-zakljucak je da pod led svetlom pravis napredak nekoliko puta brzi od t5 koje si ranije imao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bas, zavisi od korala do korala. LED je u neku ruku malo napredniji jer sa njim vadim vecu PAR vrednost od T5.
Sa vise T5 neonki bih dobio isti rezultat, samo sto mi je trenutno LED malo zgodniji zbog zeljene jacine na jako malom prostoru, za akvarijum od 60L.

Napredak je iskljucivo vezan za starost akvarijuma, i kolicinu nutrijenata u njemu. Iako mnogi ne savetuju, ovaj akvarijum se konstasntno odrzava na oko 50 ppm NO3 (Nitrata), dok Fosfate ne detektujem.

Takodje nedostatak "cackanja" u njemu mi je pokazao ogroman napredak. Jedina promena u ovom sistemu je dolivanje 6L nove vode na mesec i po dva.

Idem na stabilnost, bez obzira na parametre.

Evo ti jos podataka:

Temperatura 27c

Salinitet = 1.024

Calcijum =360

Magnezijum = 1110

Kh = 8

No3 = 50

Po4 = 0



Kao sto vidis parametri su daleko od idealnih, ali je po mom iskustvu kljuc u stabilnosti.
Sto se PAR jedinica tice, na dnu je 250, dok je na vrhu grebena 320, tako da to niej nesto sto recimo T5 ne moze da izvuce, tako da je manje-vise isto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 6:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drzim 4 x T5 na drugom tanku istih dimenzija, gde vrsim test sa drugacijim (toplim) spektrom.
Nema plavih neonki uopste vec samo dve hladno bele i dve toplo bele.

Javljam rezultate sa fotografijma uskoro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Petre, hvala ti na izdvojenom vremenu koje posvećuješ i na ovom forumu. Sam si rekao da pitamo, šta nas zanima, pa ja ovom prilikom ne bih hvalio fotografije, već bih iskoristio priliko i pitao.
Da li je 27 stepeni temperatura koju ti namećeš, ili ne možeš da je spustiš? Tj. da li ti iskustvo govori da ova temperatura najviše odgovara ovim koralima.
Za svetlo si već objasnio, ali moje suštinsko pitanje je da li si uticao na hemizam vode. Kao što je dodatno hranjenje korala? Nitrati su visoki, a fosfate nemaš. Kod mene je situacija obrnuta, pa me zanima da li si merio česmovaču. Ako jesi koliko fosfata ima? Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

27 stepenii je svakako previsoka temperatura, i dobro si primetio da je zbog toga sto ne mogu da je spustim. Idealno bi bilo drzati korale na oko 26c-26,5c, i ako je moguce da temperatura u toku dana ne varira vise od pola stepena, do stepen.

Na hemizam vode nikako ne uticem sem tih zamena od 10% na mesec i po do dva meseca.
Sto se hranjenja korala tice, svakako se trudim da ih maksimalno hranim koliko mi to ovi uslovi dozvoljavaju a da ne zaprljam vodu isuvise. Ono sto cesto radim (mada nije preporucljivo), je da suvu hranu u granulama sitno sitno izmrvim tokom hranjenja riba, kako bi pojedini korali to takodje pokupili. Kako bih ovo bolje balansirao ja sam dopustio da mi se namnozi ogromna populacia bristtleworm-ova, koji svu ne pojedenu hranu pokupe u roku od nekoliko minuta. To je moje resenje za Fosfate, pored velikih primeraka mekanih korala koji takodje filtriraju Fosfate jednim delom.
Hranim LPS korale takodje suvom hranom u granulama, kao i zaledjenim Mysisom ponekad.

U cesmovaci imam oko 5 Nitrata, a Fosfata oko 0.5. Moje resenje je u koralima koji su sposoni da ove Fosfate pokupe iz vode koju dodajem kao Top Off.

Pitaj sve oko cega mogu da pomognem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivo me interesuje hocete li i ovu ReefrooM test temu da mi obrisete, ili samo postove koje cu pisati u njoj. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, ne znam kome se obračaš i kakve svrhe ima tvoj post i sa kojom je namerom napisan. Molim te da budeš malo konkretniji i to šta imaš privatno sa nekim, možeš na pp sa njim.
Lično, ne sviđa mi se to što si napisao, ne liči na tebe.
Ko zna šta je u pitanju, možda nisi jedini koji je imao težak dan pa ću ukratko, znam da si bio i sam urednik na nekim forumima pa smatram da nema smisla, ali za tebe mi nije teško da to uradim Smile
Pristupanjem forumu si prihvatio poštovanje pravilnika koji si prekršio u gornjem postu. Ionako se dosta progleda na ovom forumu.

Naprimer, spomenuo si RR, ja sad treba da ti izmenim post i napišem RR umesto Reefroom jer znaš i sam šta piše u pravilniku. Da objasnim kako umem, biljna akvaristika, najbolje biljke, cena, kvalitet, ponuda je kod sponzora foruma. Ponegde se provuče kao i RR ali je poznat kao RF. Kad malo pogledaš akvarijume, podloga je iz RF, biljke iz RF ... Ako nije jasno, ne znam, ne umem bolje Smile
Smisao i svrha?
I uspeo si dosta toga u tako malo reči da prekršiš, neprocenjivo Smile

Ne vidim razlog zašto bi se brisala ova tema, zadnji tvoj post da, obavezno, moj takođe, ako si zadovoljan odgovorom. Dalje pisanje u ovom smeru ne smatram potrebnim. Rado bih izbegao i ovo ali vidim da je javno pa nisam napisao pp. Izvini, ali uz dužno poštovanje, očekujem da se izjasniš da li si zadovoljan odgovorom pa da počistim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 2:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi Neso, ja vec treci put treba da kucam prilicno opsirnu poruku kako bih obrazlozio zbog cega pominjem odredjene reci u ovom postu, i da mi se ta poruka obrise.
Sve sto zelim je otvorena, javna diskusija na ovu temu, bez da mi se poruke brisu i ja ucutkavam bez da dobijem pravo da se javno izjasnim na ovu temu.

Pravilnik se mora postovati, ali u ovom slucaju pravilnik ne pokriva termine zbog kojih mi se postovi i teme brisu.
Sve sto zelim je da se poruke ostave kako bi smo ovu polemiku izgurali do kraja, ali javno bez PP dogovaranja i uvlacenja.

Ako imam garanciju uprave foruma da mi se poruke nece brisati dok se polemika ne zavrsi, ja sam spreman i po treci put da obrazlozim o cemu se radi.

Ne znam sto toliko zurite da "pocistite" moje poruke, i sto vam toliko smeta da otvoreno kazem iza cega kao akvariste stojim i za sta se zalazem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, meni nije teško da pišem, pošto mi smeta tenzija u toj poruci i mislim da bi je svaki urednik obrisao.
Evo ovo je zadnje pisanje od mene u ovoj temi i obrazložiću ti svoje viđenje problema i ne diram ništa, ima i onih iznad mene pa neka se bave problematikom. Široko je more, ima mesta da svi plovimo. Odrastao sam pa znam i atmosfera nije ovakva, mada je prilično jaka bura udarila, da se izrazim, pametni se sklanjaju u mirnu luku dok se ne smiri, ne valja izazivati gnev bogova Smile Jeste malo zezanje ali me pradeda i deda naučili neke stvari Smile
Pročitao sam o čemu se radi, iskreno da kažem, ne zanima me morska akvaristika jer nisam bio zadovoljan odgovorima i ostalim kada je RR krenuo sa kampanjom sa klovnovima. Moje lično mišljenje kao mušterije, kao i za ostalo što se prodaje imam pravo na njega.

Ne treba treći put da obrazlažeš, jer su neke stvari jasne i nedvosmislene. Kaže se da nije prodavnica:
http://www.akvarijum.org/forum.....16201.html
Nisam kupovao, ne znam da ide fiskalni, da li ima račun ili nema, ali ima reklamu to i to za toliko i toliko. Sa moje tačke gledišta prodavac, jasno i nedvosmisleno.
Ima takođe i svoj oglasni prostor, svoj podforum, aktivnosti, cenovnike, novosti itd...

Ovo je podforum morska akvaristika, tvoja tema i tvoj lični pečat i doprinos ovome forumu. Probao sam da ti objasnim zašto onda RR ili Igor a ostale informacije na pp (gde, šta, pošto, kako...). Jednostavno, nije fer prema ostalima i to je jedini razlog.

Budi pozdravljen sa moje strane, potrudio sam se da objasnim, i sam imam neko mišljenje o nečemu što mi smeta (namerno sam spomenuo kao primer RF sa banera, jer ako on nije zaslužio da se prekrsti u robnu marku i slobodno pominje, ja ne znam zašto onda jedna Tropica jeste) ali pravilnik postoji, prihvatio sam uslove, ponekad ih slučajno prekršim, prebrišu mi, skrenu mi pažnju, a ja i dalje uživam u akvaristici.

I vidiš, nisam obrisao taj post, i moj, a želeo bi, po meni to talasa, crvena zastava na izlazu iz luke, ako smo već u morskoj, mislim da razumeš Smile
Pozdrav i svako dobro, kod tebe je napredak uvek evidentan kad svratim i pogledam šta ima novo.

PS. Uz dužno poštovanje Petru i njegovoj temi, samo da obavestim zabrinute građane da ga ne proganjam, nemam ništa protiv njega i nema potrebe da me spopadate na pp. Kad dvojica razgovaraju javno i bez tenzija, prilično je nekulturno da dobacujete, posebno ako niste uključeni u priču i ne odnosi se na Vas. Izvini zbog ovog off-a Petre još jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Low Budget Reef 120l peconis Morski Akvarijumi 48 Sub Feb 22, 2020 9:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Studentski low-budget nano akvarijumč... Annay Akvarijumi 10 Uto Nov 24, 2015 7:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low Budget (ReefRoom Sistem) _Petar_ Morska Akvaristika 12 Uto Nov 11, 2014 2:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zapremina aq - "low budget" Andjelija Morska Akvaristika 16 Pon Sep 08, 2014 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebni uslovi za low budget Ciskela Morska Akvaristika 23 Uto Sep 02, 2014 3:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License