Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Low-Budget juwel 54L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A u slucaju da je kamen takav kakav jeste onda mogu da se iskoriste razno razni plasticni podmetaci koji ce da odvoje kamen od stakla Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 11:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ima oko 6,5 kilograma kamena koji je malo glomazniji a mali akvarium i uzak i plitak pa je problem bilo kako ga sloziti ako ga nabacam na gomilu bice preblizu povrsini i smanjicu povrsinu koja ga okruzuje vodom a ovako imam svaki otvoren sa svih strana i odozdo za strujanje vode oko kamena sto mislim da je dobro zbog osnovne filtracije.
Neka me neko ispravi ako sam nesto pogresio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slucajno pogledah ovaj snimak i covek sa algae scrubberom izbacijo skimer iz sistema ostavio samo rast algi i bioloska sa kamenom a akvarijum buja od zivota Question


https://www.youtube.com/watch?v=wD6kA3xDPaM


Link


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Sep 16, 2014 7:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skraber je majka! Smile
Ja ubacio kod mene bas mocan skraber i sterilisao mi vodu koliko je ocistio, pa sad spasavam korale. Very Happy Very Happy Very Happy
Srecom pa moze da se podesi u milimetar koliko da cisti vodu, pa sad trenutno radim na tome.
Na istom je principu kao ovaj sa snimka, i verujte mi da je najbolji pristup.
Pravio sam i tri druga pristupa, ali nisu ni prineti "waterfall" sistemu. Iz licnog iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da super stvar. Gledao sam nekoliko linkova gde su prikazali kako ih prave. I one male budzice koje stavljaju u displej. Za vece sisteme svakako korisna stvar. Petre da li si stavio u tvoj od 400l ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, vrti se voda kroz njega u ovih 400L.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno bzv pitanje Petru mrtvi kamen si ciklitao prao u slatkoj vodi od mrtvih organizama, sad pitanje dok nisi presao na slanu vodu tu se nastanile bakterije po kamenu ili ne ?
Jesu li iste bakterije u morskom i slatkovodnom i koji princip cikliranja sa slatkom vodom pa slanom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, bakterije se razlikuju.
Ja sam radio "cure" sa mrtvim kamenom u slatkoj vodi.
To znaci da sam pustio da se voda jako vrti oko njega dok on ne ispusti sve ono organicno sto je ipak ostalo u njemu, i da ispusti sto je vise fosfata moguce.
Na ovaj nacin sam frekventno menjao vodu, i iscistio kamen ovako, kako ne bih bacao puno para na so ako bih menjao cesto slanu vodu (da izbacujem fosfate i nitrate).
Jeftinija varijanta koja duze traje, i ja je nikako ne bih preporucio.
Ima vise razloga. Prvi je sto smrdi uzasno dok se sve ovo ne zavrsi, a drugi je sto cekate mesecima da se akvarijum oformi i stabilizuje.
Ja vise nikad ne idem sa mrtvim kamenom, vec od sada iskljucivo zivi.
Evo akvarijum mi je star tri i po meseca, i ne lici ni na sta. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reko novine da utefterim ovde pre 3 dana navata krabu nisam mogao da je indentifikujem pa sam je na zalost morao izbaciti napolje.
Novi korali otvorili se lepo i sada su malo veci brine me Caulastrea ko da ima par fleka bez boje po sebi a i jedan stari fragic mi se nesto sprcio ko da se susi Embarassed
Izmerim parametre za svaki slucaj kad ono Ph 8.2
Po4 0
kh 8
Po3 izmedju 5-10 blize 5 takva boja Smile
I smorim se

Evo koja slika prvo sprceni i flekavi a posle malecki koji su porasli Smile
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
E da i posle probe par vrsta hrana kojih sam imao iz slatkovodnih i dokupio par kutijica sa slike za probu da li ce malci jesti Sad Doneo prijatelj iz hrvatske konacno hranu za morske koju malci jedu u nekoj normalnoj kolicini pa se nebrinem konacno da li su gladni Very Happy Pao mi kamen sa srca
ImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imas flat-worms na caluastrei zelenoj i na euphylliji.reaguj i proveri gde ih jos ima jer ce se prosiriti svuda.kontrolisite korale pre no sto ih unosite-to isto vazi i za kanenje...sig ih imas i po staklu.moras da saznas koji je tip i da li su opasni po korale!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slika br 4 i slika br 6 jasno se vide ko dan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su samo fleke neke nikakvi organizmi, gledao sam i pre kako izgledaju flat wormsi na netu a Caulastreia od kako je stigla imala jednu fleku koja je kao deo bez boje mada sada ima dve tri promenio sam joj lokaciju pa cu videti sutra a i sve provereno od igora inace vise me brine koral slika 1 i 2 koji je bio maksimalno otvoren do juce a danas smezuran nekako nije zatvoren nego ko kod starijih ljudi kada im smezurana koza Sad zato sam merio parametre vode koji su ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kako onda iste te "FLEKE" imas i na euphylliji!? FLATWORMSI -
pazi da ti ne bude prekasno kad budes zaista shvatio koliko moze da bude ozbiljno(a ne mora ako se spreci an vreme)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je imala tu "fleku" od kako je stigla kao sto ti kazes to znaci da si ih navukao od tog ko ti ju je dao ili prodao te treba da prestanes da uzimas od njega korale i da ga opomenes da ne bi zarazio i druge.

(preuzeto sa "reef tectonics")


Image
da li su ovo iste "fleke koje ti imas"?!
ovako ce da ti izgledaju korali u koliko ih ne zastitis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ama nema kod Igora flatwormsa provereno. Ja sam licno pregledao sve korale kada sam uzimao, i dosta njih sam vadio kako bih im pregledao usta i volumen. Svi korali su 100% zdravi i vrhunskog kvaliteta.
Bas sam odande uzeo dve vrste Euphilie i dve vrste Caulastraea-e.
Ono sto se moze cesto primetiti kao flatworms je Amphiscolops sp., koji je prilicno cest i nije uopste opasan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License