Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Low-Budget juwel 54L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nisi sve kupovao na istom mestu(korali kamen voda)
Onda je nemoguce saznati od koga si ih navukao.
znam da aca bgd imao iste mislim pre oko mesec dana.kontaktiraj ga i pitaj sta imate zajednicko da li ste zajexno uzimali na istom mestu odredjene stvari.sumnjam da ih igor ima jer bi to bio paradox.proveri to sta si kos od koga uzimao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 1:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sve od igora nigde vise i nemogu da kupim jer samo njega znam imala jednu fleku kada je kupljena sada vise meni to delovalo ko fleka otkud znam ali izgleda po toj slici da nije.
Sad
Ako je pljosnati crv kako se resava problem pomoc.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako vidis da se pomera onda je najverovatnije Amphiscolops sp. Ja sam ih imao u vise navrata, i apsolutno su bezazleni.
On ti ne jede koral, vec se hrani drugim stvarima iz vode.
Ne smeta, i nije nista alarmantno, ali ako bas hoces da ih vadis, mozes pincetom da ih pokupis sa korala. Mozda je lakse kada izvadis koral iz vode, kako ne bi otplivao.
Mnogo panike se pravi oko morskog akvarijuma bespotrebno, jer zaista sam imao prilike da imam svasta u mojim morskim akvarijumima, i sve se resi jako lako.
Jedino apelujem da se Aiptasie vade cim se ugledaju jer se jako brzo mnoze. Opet cak i sa njima, nije katastrofa, jer mi ne prze mekane korale, pa je morski i sa njima cak moguc. Ima i kozica koje ih jedu, bas kao i riba koje jedu flatwormse. Sve su to finese u perfekcionizmu.
Svakako je dobro da javite sve za sta sumnjate, i ako je nepovoljno, javice se iskusniji akvaristi sa resenjima koja mogu da vam pomognu ako je zaista neophodno.
Sve sto si uzeo od Igora je apsolutno sigurno, jer se on bas trudi oko tih stvari, a i ja licno sam bukvalno lupom gledao sve organizme koji se tamo nalaze, pa mogu da tvrdim.
Javljajte sve sto je sumljivo pa cemo svi zajedno pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma laki983 me izgasiro a i bilo bi mi malo cudno da igor ima neki stetni organizam u njegovom akvarijumu da mu zezne ceo sistem koji vredi koliko hoces
Inace laki983 cuo sam se sa igorom video je sta je i rekao da nebrinem a meni se vec motalo po glavi za jedan piko karantinski Very Happy koji cu mozda i da napravim to ne bi trebalo da je strasno finansisko resenje al budem miran sto se tice ovakvih stvari.
Pomeraju se video sam malopre jednog ali retko koliko se brzo oni mnoze jedini problem mozda da ne zaguse akvarijum za neko vreme da necackam korale ako nema potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci laki i dalje pali i zari iz naseg Vienna? smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate ja pokusao da ti skrenem paznju.vidim neki to cinicno komentarisu.trudicu se da ne smaram vise.sorry ako sam ti uneo pometnju.uzivaj pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace zorz ja sam iz makca.to je jedno prelepo selo branicevskog okruga koje se nakazi na divanskoj visoravni u opstini veliko gradiste.u becu zivim i radim zadnje tri godine gde sam se i ozenio, pre toga sam ziveo osam godina u italiji gde sam se doskolovavao i poceo da se bavim svojim poslom koji me je ovde doveo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 nemoj da se nadjes uvredjenim nemam nameru da bilo koga nesto prozivam ili slicno svi smo ovde pomognemo i svaka pomoc dobrodosla.
Da nisi iskomentarisao ja bih i dalje mislio da koral ima neke fleke sve dok ne bih video da se pomeraju jednostavno znaci svaki komentar Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

blade tebi svaka cast i naravno da ce se ovo zavrsiti ovde.ja sam samo hteo da pomognem kao stzo to radim i kao sto to ocekujem od drugih kad mi zatreba.
probelm je drugi.postoje isfrustrirane osobe koje su nezadovoljne svojim zivotima i koji se umesto da pomognu ako to iole mogu na bilo koji nacin, trude da cinicno ismejavaju ljude koji su za razliku od njih(vodeci se pokazanim sto kroz svoje teme sto kroz misljenja)a mnogima su teme i ugasene bez ikakvih objasnjenja-da ne kazem propale-mnogo kompetentniji i iskusniji.
pozz druze i sta god treba a sta mogu tu sam .sto se ovih koje imas tice napisao sam ti ensto u bolestima o njima da ti en bih ovde prenatrpoavao temu ako te interesuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki jel' ti to o meni pricas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao sam ih i ja potpuno iste te wamiona sp na potpuno istom koralu kao i ti (caulastrea neon zura).probao sam sa mandarincem-nije ih jeo zatim sam kupio 6 line wrass na preporuku iskusnijih i imao sam srece nestali su sto zamenama vode i usisavanjem a delom je i riba uticala.mozes jednostvno izvaditi taj koral koji ih ima i isprati u slatkoj vodi iste temperature zatim ga bez ikakvih problema cistog vratiti u akvarijum i reseno.slatka voda ih ubija al dok izumiru ispustaju toxine u nju tako da se bilo koji nacin lecenja direktno u akvarijumu ne preporucuje.postoji i preparat flatworm exit al se on koristi u extremnim slucajevima koje nikom ne bih pozeleo-sto nas narod kaze bolje spreciti nego leciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

petre zar mislis da bih tebi nesto tako rekao pored toga sto uvek kad god kakav problem imam prvo se obratim tebi?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otkud znam, da te nisam nesto naljutio. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

necemo coveku da kvarimo temu.svaka cast svima.i ovo nije mesto za prepucavanje.osetio sma se prozvanim i imao potrebu da odgovorim.ako gresim izvinjavam se.moj problem je sto uvek kazem sve sto mislim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reko da osvezim malo temu resio se flatwarmsa ispiranjem korala dve cinijice u rosa vodi pa odmah u slanu oba prezivela bez ikakvih problema evo skoro mesec dana Smile
Inace udomio od kolege nesto kamena ribicu i koral koji je poceo da bledi ali se potpuno oporavio kod mene parametri vode ok iako menjam 10% jednom u 20 dana.
Inace da se nadovezem cikliram suvi kamen u maloj posudici oko 16 kg kamena u slanoj vodi kolicine 20 litara Smile
prvo prao u vreloj pa ciklirao u slatkoj sada je u slanoj phosfati su zadnje merenje bili ok 1ppm a nitrati oko 100ppm Smile posto se voda ne menja reko da probam neki zeolit od drugara uzeo shaku u zensku carapu i bucnuo posle dva dana nitrati 0.5 -1ppm Shocked jedina mana sto je pobelela voda nije za displej akvarijum ali deluje i to dobro Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License