Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Low-Budget juwel 54L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima
Dugo citam po forumu ima stvarno dosta korisnog ako smem da dodam, od skoro sam se i registrovao pa rekoh da se i pretstavim standardno problem sa vremenom ali evo prilike.
Rasa iz Zemuna prvi akvarijum kao klinac od dzeparca kupio 40L koji je i dalje u funkciji Smilel u skorije vreme formirao veci malo biljaka ima 20-tak cardinal tetrai jedna Betta splendens muzjak.

Sada onaj bitniji deo pre 7-8 dana sam konacno otisao ReefrooM-a po osnovu za mini morski akvarium uzeto 5 i nesto kg zivog kamena iz njegovog velikog reef-a 30 L vode par kg soli dva Clownfish-a i 3 korala dva fraga i jednu zelenu pecurku.
Evo koja slika.

ImageImage
Ovo je moj mirni mali zeleni Smile

ImageImageImageImage

Proba da vidimo koji raspored, dok na zadnjoj slici sam morao da spustim nize malo LR pojavile se neke braon alge juce Sad mozda od osvetljenja 2x24w t5 Arcadia Marine white 14000k i Arcadia Marine Blue na samo 18 cm od kamena Sad pa sam preventivno i to malo odaljio.

ImageImageImageImage
Evo korala koji se jos nisu otvorili Sad osim pecurke koju sam spustio nize bojo se zbog mnogo svetla a vide se i ove braon alge vidim da i ostali pocetnicki mali morski akvariumi su u nekim trenutcima imali u slatkovodnom znam kako da se izborim ali ovde svaki predlog dobro dosao.
Jos nesto zanimljivo vidim da izlaze mehurici iz LR da li je to ok ili neki problem jbt perla mi se kamen Smile Ima tu jos stanovnika osim dva klovna neke mini bele astrea starfish jedna dve plave cini mi se da sam video i fireworma10-12 cm Shocked i jednog malca od mozda 2 cm Razz pa pun jedan kamen nekih tubeworma i dve tri bele zvezde ali one sa kracima malo debljim od kose.

ImageImageImageImage
Sto se tice protoka gornja potapajuca pumpa i surface skimer (Vido ovde na forumu diy) sa malo symec sinteticke vate (svaki drugi dan posle hranjenja menjam vatu) protoka 600L glumi wave maker i lepo odradjuje posao posto pravi wave maker od 1800l protoka bio mnogo za ovaj mali aq ribice nisu mogle da plivaju Sad doljna cirkulaciona od 500L.
Eto toliko za sada javljam napredak cim budem mogao, slobodno neki predlog posto jos ucim oko ovog mini mora
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 1:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro nam dosao u mornare! Smile
Sad te iscekuje samo da imas puno strpljenja. Braon alge dodju i prodju a posle njih i zelene, pa zelene koncaste. To je sasvim prirodan proces koji mora da prodje. Evo i ja u 400L posle dvai po meseca idalje kuburim sa braon algama, ali to je normalno. U medjuvremenu ces imati puno organizama koji ce ti biti interesantni.
Samo napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i sve pohvale za more. Obavestavaj nas o detaljima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

el smem nesto da pitam a da ne zvuci glupo...
ako je kamenje i voda iz vec iscikliranog postojeceg akvarijuma-cemu onda alge?!
jedino objasnjenje je promena svetlosti ili?samo napred druze i dobro nam dosao..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro došao, Laki i mene to zanima, ja sam uzeo živi kamen i cikliranu vodu, ali sam prošao bez algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje dobrodoslica u morske zavrzlame Smile
Kod mene recimo mislim da je doslo do algi jer sam uzeo paket i drzao prvo pod slabim svetlom i tada nisam imao nikakvu algu po kamenu,staklu..I onda sam naglo presao na jako svetlo i sve procvetalo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma mene je malo zbunilo to sto sam kod vecine primetio da u paketima sa cikliranom vodom i zivim kamenom iz iste te vode ljudi rade isti proces kao i sa neicikliranim akvarijumima-koliko ja mislim tu ide odma fotoperiod od 10_12 sati i u zavisnosti od stabilnosti vode mogu se stavljati svi tipovi korala koje nam filtracija svetlo i litraza dozvoljavaju.znaci alge su tu il zbog svetla sto ja msilim da je ovde slucaj il zbog cesmuse ako je koristis umesto ro vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne spamujemo temu,ja sam dobio vodu cikliranu,a kamen iz druge vode da kazem,tj iz sumpa...
e sad,ja nisam radio princip kao sa necikliranim akvarijumima,tj kod mene je svetlo od pocetka 10-12h,e sad to sto nemam jos korala je siri pojam besparice trenutne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim RO i nije bilo algi i korali su od prvog dana, a sve je putovalo preko četiri sata.
Blade izvini uništismo ti temu skroz. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na dobrodoslici vase teme sam procitao po baarem 3 puta Embarassed a bice redovan update cim ima sta da se napise Wink

Ma samo pucajte sto se vise pise o morskim i razna misljenja iznose pre dolazimo do bitnijih stvari koje ce nama i drugima pomoci.

Pa ovako vode je bilo 30 litara isciklirane ali je malo tek preko pola akvarijuma nije bas bilo naj naj za oko, zato sam dokupio jos kamena i dodao vode inace posle 2 dana dodato 10L pa posle dva dana o5 10L so mesana sa cesmovacom jbg kontam da prvu sledecu zamenu miksujem cesmu i demi ali nisam siguran koliki procenat demi a koliko cesme.
Inace parametri cesmovace su ne bas naj naj sa quick serinim teststripes izbacuje ovo

No3 15
NO2 0
GH oko 8
KH oko 3.5
PH 8

Svetlo prva dva dana 15 w marine white t8 dok nisam napravio kozolice u poklopcu juwela za t5 2x sirina akvariuma 60 a konzolice u milimetar staju dve t5 550.
Svetlo po 12 sati 2x24w arcadia jedna marine white iznad nje i reflektor druga marine blue prvi i zadnji sat samo arcadia marine blue.
E sad posto je akvarium plitak a neonkice 1 cm od vode mozda je to problem jakog svetla jer je kamen od neonki na 18 cm sta vi mislite ?
Inace kod mene sve tri vrste algi odmah braon ima najvise ali ima i zelenih i zelenih koncastih evo malopre kada sam dosao sa posla dve bitne stvari alge se sire po dnu i po staklu a i otvorio se jedan fragic Very Happy

Sinoc posle pisanja reko da proverim dok je noc u akvarijumu sa slabom baterijskom lampom sta se desava i ugledah na kratko jednu krabu kako proviruje iz LR brzo je zapalila pa nisam stigao dobro da je osmotrim da saznam koja je vrsta da znam da li je dobra ili neki predator Sad
Da li neko zna jesu li one stalno u steku ili dok se ne opuste pa izadju dok je svetlo, ako ne izlaze moracu da pravim neku klopku Sad
ImageImageImage
Evo dve slikice fragica Smile i jedna algi koje se ubzano sire, da li smetaju one LR neko misljenje?

I jos jedno pitanje gde moze da se nadje neka krstena hrana za sitnije morske ribice jedino sto sam nasao je spirulina super forte 36% mini granule to klovnovi mogu iz komada da smazu ali nisu bas presretni njom jer ima velik postotak algi u hrani, inace mrvim im hranu za diskuse ali veci komadi padnu na dno a sitne mrvice po povrsin i srecom surface skimer pokupi sa povrsine kada ga upalim posle hranjenja a dno sifoniram na dva tri dana jbg. Dajem im ponekad malo smrznute artemije i tetra color pro to im je ok za has koliko vidim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da pitam a nemam edit sme li se voda tretirati nekim sretstvom pre svega mislim na vodu za dolivanje koja ispari jer bi tu koristio cesmovacu koja odstoji mislim da dodam FFM.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

FFM mozes komotno da dodajes ako zelis bez problema.
Ako ti je No3 15, to i nije neki problem ali ce zamene vode biti cesce i vece nego da nemas No3 uopste u cesmi. U svakom slucaju ces moci da drzis dosta korala koji lepo napreduju pod visokim Nitratima. Eno ti moja Low-Budget tema gde je No3 35-40, pa nek ti to bude neki reper.
2 x T5 koje imas na 18cm ti je idealno, jer time dobijas oko 150 PAR na toj visini sto je fenomenalno za vecinu korala koje mozes drzati a podpadaju pod Low-Budget pricu.
Sad bi mnogi sasuli drvlje i kamenje na mene zbog ovih stavova, ali sve ovo je testirano u mom Low-Budgetu preko godinu i po dana, i ako ti se dopadaju korali koji su tamo, sad znas da ce moci i kod tebe da izgleda isto, i mnogo lepse ako ih poredjas bolje od one moje dzungle. Smile

Krabu hvataj kako znas i umes, dok ti nije pojela korale. Minimalna je sansa da bas ta vrsta ne dira korale.
Klovnove mozes hraniti i sitno iseckanim morskim plodovima, zaledjenim Mysisom, artemijom zaledjenom ili zivom...itd.
Svakako im ponekad daj i malo algi, jer im je i to potrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 2:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tnx na odgovoru to je testirano onim trakicama 5in1 sa istim testom
u akvariumu je
No3 10
No2 0
GH oko 14
KH oko 11
PH 8.2

Mislis da je to ok od osvetljenja 2x24w za sad posto stize jos 70w led control koje bih dodao, mene bio zent zbog ovih algi pa sam podigao osvetljenje a pospustao kamen sto nize jer uzivo jos vise je braon blago prelazi u crno Sad
Ono perlanje kamena je od ishrane algi kontam Smile
Video sam kako prave zamku za krabe pa cu tako probati da ga nahvatam.
Narucio sam nesto suve hrane od ortaka kada bude ponovo isao za hrvatsku ali rekoh da ako ima ovde da ne razmisljam smara me mrvljenje zbog nepojedene kolicine hrane jbg a verovatno cu uzgajam po malo artemije ipak za dva klovna netreba puno a i mocice i korali da se malo dodatno prehrane tako.

Za korale cu videti neka ovo malo ostari jos 20setak dana minimum pa da isproveravam kvalitet vode sa pravim testerima da Igor zna pravu situaciju pa cemo videti sta moze od korala u toj varijaniti jer se izgubim kada udjem u ReefrooM hteo bih od svega po malo Very Happy kada trenutno nemam prave uslove ali samo trenutno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 2:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa tim dodatnim LED osvetljenjem ces imati jos bolje svetlo svakako, i onda ces moci sve da podignes vislje. Takodje ces imati i bolju pokrivenost tako po celoj povrsini akvarijuma.
Pametno je sto si podigao zbog algi, medjutim neko pravilo je da ako se alge pojavljuju da se modifikuje fotoperiod, koji kasnije podizes za po jedan sat nedeljno dok se akvarijum ne stabilizuje.
Videces i sam, sto bude bio stariji akvarijum, bice stabilniji, i mocices mnogo vise vrsta korala da ubacujes naknadno. Bice u odlicnom stanju izmedju sest meseci i godinu dana, a posle godinu dana ga punis komotno i sa zahtevnijim vrstama koje su u okviru Low-Budget price.
Hajde javi kad lepo sve istestiras tada, pa da vidimo sta dalje, i da vidimo kako stojis sa algama.
Svakako si krenuo, i svakim danom se povecava kvalitet akvarijuma sto ti je najbitnije za sve moguce kombinacije koje imas u glavi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
acabgd
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2011
Poruke: 97

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blade ::
Tnx na odgovoru to je testirano onim trakicama 5in1 sa istim testom
u akvariumu je
No3 10
No2 0
GH oko 14
KH oko 11
PH 8.2


Te trakice su u principu beskorisne za morski akvarijum. Prvo sto su neprecizne, a drugo sto nisu pravljene za testiranje morske (slane) vode. GH se ne meri u morskim akvarijumima, samo kH. U principu ne moras da meris ni pH, a pogotovo ne da ga "juris" dodajuci neki buffer, jer ces samo da napravis haos. Dobra ventilacija sobe i dobra cirkulacija po povrsini uglavnom resava bilo kakav problem pH vrednosti u obicnom morskom akvarijumu.

Ako ne mozes da priustis sebi morske testove poput Saliferta, spakuj malo vode u cistu posudu i odnesi kod Igora da ti on izmeri bar nitrate.

Blade ::
Ono perlanje kamena je od ishrane algi kontam Smile


To ti je detritus i to je normalno. Imaces ga stalno jer se zivi kamen stalno "perla" kako kazes. Pored toga tu je i riblji izmet, drugi otpaci, ostaci raspadnute hrane itd. To bi trebalo da usisas crevom koliko mozes kada menjas vodu.

Nemoj mnogo da spustas kamen da bi imao cirkulaciju oko i kroz njega, jer je to najvaznija filtracija u morskom akvarijumu. Bitno je da voda sto vise moze da prolazi kroz njega i da kamen sto manje dodiruje dno akvarijuma, kako se na tim mestima ne bi skupljao detritus. Ja gledam da kamen uvek stavim da spicevima stoji na staklu bas zbog toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License