----------------------------------- peconis Čet Jan 24, 2019 11:15 pm ----------------------------------- Zaboravio sam da pitam, koja je ovo ribica, izgleda zmijoliko. To je za mene nesto novo. Daj je malo opisi. Hvala! U pitanju je stifodon, ribica iz porodice glavoca (gobija), koja u prirodi obitava u potocima i hrani se algama. U jacoj struji se zalepe za kamen grudim perajem i prilicno zustro cupaju alge sa njega. Vrlo zanimljiva ribica koja se neuobicajeno krece i ponasa, miroljubiva je i kod mene nije dirala ni najmanje kozice. Problem je nastao u nedostatku algi za cupanje, pa je preusmerio bes na ricciu i osisao je skroz za nedelju dana. Kao mali trimer da je prosao. Zbog toga se sad baskari kod kolege sa foruma u akvarijumu, gde je i pored algi bes preusmerio na kopanje po akvarijumu. Tako da ga ne mogu vise nikom preporuciti za biljne akvarijume, i izvinjavam se kolegi sto sad mora da ga trpi. :D Evo slike kad sam ga ulovio (iz 10og pokusaja), u pritvoru. :twisted: Taj lov na njega mi je napravio pometnju u akvarijumu, jer sam pola biljki pocupao i morao sam da pomeram panj, pa sam usput oslobio prljavstinu iz podloge koja se uopste nije dopala ostalim stanovnicima. Pored zamene vode i dodavanja FFM-a i bakterija, nisam stavio profito i easy carbo jer su stanovnici narednih dve nedelje bili vrlo kilavi i nisu skoro uopste izlazili da jedu. Posle toga su stanovnici zivnuli, ali sa njima i vise vrsta algi, planarije, hidre, nematode i ko zna sta jos. Sve u roku od par dana. Danas kad sam video koliko se situacija otela kontroli, zamenio sam vodu, ocistio filtere, usisao prljvstinu sa podloge, trimovao biljke i jos svasta nesto. Ali videcemo kako ce i to da se zavrsi jer nije preporuciljivo to sve odraditi odjednom. Od kolege sam dobio helene, 5 komada, koje prvih nedelju dana nisu nista radile (posle sam po jajima video da su bili zauzeti razmnozavanjem), a posle toga su napravile genocid. Za nedelju dana je akvarijum bio bez ijednog puza, a bilo ih je bas previse. Cak su poceli i da jure malezijske u podlozi i da ih izvlace napolje, i mislim da ni od njih vise nije ostao ni jedan. Ima i malih promena sto se tice biljki. Hygrophila corymbosa “Compact” je zamenila kripta, jer je limun krenuo da raste u visinu i narusio izgled akvarijuma. Pogostemon helferi nije hteo da se primi ni posle par meseci, pa ga je zamenila HYDROCOTYLE TRIPARTITA SP.“JAPAN“. Slike akvarijuma kacim ovih dana, kada se malo stabilizuje situacija u akvarijumu.https://i.imgur.com/tCEme5M.jpghttps://i.imgur.com/tkFCaR6.jpg