----------------------------------- Laki Pet Okt 09, 2015 10:12 pm lysmata kuekenthali ----------------------------------- Pored lysmate wurdemanni postoji jos jedan veliki borac iste vrste i zove se lysmata kuekenthali.Poznato nam je da lysmata wurdemanni ima 50% sanse da ce se okomiti na staklene ruze te se preporucuje iz tog razloga unosenje bar 3 ezemplara na 100 litara morske vode,dok su sanse po misljenjima akvarista na cije sam postove nailazio ispitujuci problematiku staklenih ruza(jer ih imam u pozamasnom broju) da ce ih kuekenthali tamaniti preko 70%. Danas sam uneo dva primerka te cemo ih kroz ovu temu pratiti . Posto su jos uvek pod stresom od unosenja u sasvim nov prostor nemoguce je bilo uslikati ih te sam sliku preuzeo sa interneta http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_49807626_17990_rJGnr9F6xm.jpg Prirodno staniste im je:Obale Indonezije,Indopacifik,JApan,Sejseli,Srilanka,Juzna Afrika,Zapadni pacifik, Omiljena hrana im je Artemija,smrznuta hrana,staklene ruze. Minimalna velicina akvarijuma za drzanje ove kozice je 50l(preoruceno od strucnjaka). Rastu do 5 cm i veoma su nezahtevni. U borbi protiv staklenih ruza preorucuje se isposnicki rezim ishrane kako ne bi dolazili u kontakt sa ostalom hranom(znaci ribe hraniti onoliko koliko im ej potrebno kako nista ne bi ostajalo za njima). Praticu ove dve pa cu vas u narednom periodu izvestavati koliko su zaista efikasne ili je to samo mit. ----------------------------------- No 1 Sub Okt 10, 2015 11:08 am ----------------------------------- Skoro da je identična po obliku kao Jadranska kozica. Super, neka je sa srećom. ----------------------------------- _Petar_ Pon Okt 12, 2015 4:17 am ----------------------------------- Bravo Laki, sjajan i vrlo edukativan potez! ----------------------------------- Laki Pon Okt 12, 2015 5:20 am ----------------------------------- Meereasserlexokon mi je izvor informacija.