Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Magneti za staklo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima Smile !Interesuje me,da li ste koristili magnete za staklo i kako ste zadovoljni.Često puta mi se nahvataju sitne na staklu.Kad neko dođe,i pogleda izbliza deluje jako ružno.Lakše mi bude da onda kad želim,obrišem staklo lagano.I napada me braon alga u nano akvarijumu.Razmišljam o kupovini jednog za mali i jednog za sledeći veći...Kako su se pokazali u čišćenju i vredi li ih kupovati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 9:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Magnete mnogi koriste. Ja ih nikad nisam koristio. Iz iskustva drugih , losi su jel ako zrnca peska kada zapadnu ispod magneta koji cisti staklo moze da zapara staklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa posebno.
Meni se najbolje pokazalo parčence starog peškira - izdrljaš staklo začas. Dobro je i za ćoškove, a magnet tu ne može da priđe.
Može i četkica za zube - posebno za ćoškove.
Posle samo opereš i spremno je za novu upotrebu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To možda nije loše za velike akvarijume u kojima ne možeš da dohvatiš neke ćoškove.
Za manje akvarijume je bacanje para.
No, ako baš želiš jedan, pročačkaj oglase ja prodajem jedan. Skroz povoljno časna reč. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znate što,zgodno mi dođe...Za ovaj veći od 160l,koji će biti dosta visok,nebih baš da stalno guram ruke,lakše mi je da očistim ovako.To mi je cilj-suve ruke Wink Ako ih je još neko koristio neka slobodno iznese svoja iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grebu staklo. Sumnjam da ti je akvarijum bio veci od mog koji sam imao u Srbiji, a I cinjenica da ti ruke *ne mogu* biti suve ako se bavis akvaristikom ti ne ide u korist. Zato, magnet napolje (osim ako nije visokokvalitetan Serin ili Tetrin, sa daljinskim upravljacem I NiMh baterijama koje se ne mogu isprazniti Smile))))))) ) I u ruke druge nacine za skidanje problema sa stakla. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sundjer (zuti koji se koristi u kuhinji i kupatilu) i cepaj ( i taman sto kaze Sale malo se nakvasis Smile)
Ja imam veoma lose iskustvo sa magnetima iako ih i dalje po nekada koristim (ali na malo neobican nacin) ,elem iako mnogi kazu da hoce da ako udje pesak izgrebu staklo ,meni se to nikada nije dogodilo , mada ja namerno koristim slabiji magnet i bolje da nekoliko puta predjem i skinem algu nego da izgrebem staklo .
Moje lose iskustvo je ne vezano za grebanje iznutra kao sto se vecini desi ,nego spolja ,odnosno na mestima gde ostane kap vode (na spoljnom staklu) i ona se osusi (a to je u stvari kamenac ) i tako se meni nekoliko puta desilo da na novom staklu predjem sa magnetom preko tih "kapi " i da urezem staklo (izgrebem) , ,tako da budite pazljivi da se to ne bi dogodilo .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod magneta za staklo je dobro to sto mozes da ga koristis i bez drzaca. Naime, onaj grublji deo u ruke i polako brisi staklo Smile . A moze i sundjer za pranje sudova Smile stim sto sundjer pre upotrebe morate veooooooma dobro da isperete u tekucoj vodi jer u sebi imaju malu kolicinu deterdjenta.
U oba slucaja ne nabijajte , sta god koristili, predmet u pesak Smile ... mislim na sundjer, magnet, kartice, ruke ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da zaboravih, ja koristim vec dugo platnu karticu za skidanje algi i sundjer zuti i to abrazivni deo, sve funkcionise extra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Okt 17, 2013 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim i ja sve to,nije mi problem da skinem.Imam i sunđer i karticu.Nego mi je ovo zgodno da obrišem staklo za minut bez kvašenja ako uočim neku algu na staklu (nisu baš lepe na oko).Ajde uzeću uskoro pa ću vam reći da li sam zadovoljna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Okt 17, 2013 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim magnete godinama, i nikada nisam ogrebao staklo. Nensi, naravno da je elegantnije i jednostavnije. Drugo, manje šokiraš ribice stalnim prčkanjem po akvarijumu. Slažem se da akvaristike nema dok ne zabrbočiš ruke u akvarijum. ali se morate složiti i sa činjenicom da svakim ubacivanjem ruku u akvarijum stresiramo ribice. Ne bi one gubile boju iz čistog mira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Čet Okt 17, 2013 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dok sam koristio obican sundjer prednje staklo mi je bilo cisto ko suza ,kupio sam veliki magnet kao neka marka i korstio ga 5-6 puta dok nisam primetio da sam bas dobro izgrebo na 2-3 mesta ...eno ga sad drzi prednju plocu ispod aq. (iverica 125x70x1) Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Okt 17, 2013 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam oduvek koristio zelenu stranu obicnog sundjera i bio sam vrlo zadovoljan ucinkom. Pre par meseci sam "eto da vidim kako izgleda" kupio najmanji i najjeftiniji Resunov magnet. Radi posao, nema price, cak skida i tackastu algu ako se predje vise puta u raznim pravcima. Samo pazim da ne idem previse nisko kako ne bi zahvatio neki kamencic i njime ogrebao staklo. To je to. Zgodna stvarcica, moze da olaksa, ali definitivno nije neophodna. Kupio sam ga samo zato sto je bio jeftin i zato sto ga nikad ranije nisam imao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 17, 2013 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio magnet, probao, ostali na jednom mestu sitni risevi po staklu - bacio.
Cistio posle toga zelenom stranom sundjera za sudove, a onda kupio 3 nerite i vise nikada nisam imao potrebe da cistim staklo iznutra Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 17, 2013 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec skoro god i po dana koristim magnet i nije mi se dogodilo da ogrebem staklo. Ali, ja kao podlogu imam krupne kamencice, nikad ispod 2-3mm tako da ne mogu reci sa sigurnoscu za one koji imaju pesak... Samo lagano i ne bi trebalo da bude problema. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Low iron staklo Peku Tražnja 0 Ned Okt 17, 2021 10:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crno staklo za filter markovic000000 Filteri i pumpe 8 Čet Avg 01, 2019 2:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pozadina - zadnje staklo na morskom ticma Morska Akvaristika 3 Pon Mar 12, 2018 9:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Staklo 12mm cena i saveti JocaPA Ostala oprema 0 Pon Jun 26, 2017 7:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polovan akvarijum - staklo bolan970 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 15, 2017 4:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License