Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 makro elementi-pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Pet Jun 18, 2010 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo, ako vam je problem što ste muškarci, ja cu da zovem za vas(nije mi problem). Twisted Evil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 18, 2010 12:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jun 18, 2010 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko ribica trazis za uslugu ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Pet Jun 18, 2010 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne treba ništa, samo da se dogovorimo šta, kad, kako, gde a ja ću zvati a ti časti neko pivo(naravno ti saženom a ja sa mužićem) Wink Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jun 18, 2010 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mene vise brine ...sta, kad, kako, gde ..... nego li to pivo sa supruznicima ..... mada je sam poziv za pivo primamljiv tako da cemo razmotriti ponudu , a jedinjenja ce doci sama .... postom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad je vec tema o home made djubrivima, imam pitanje, kako da ja znam koliko rastvora trebam dodati ako neznam trenutnu koncentraciju u mom akvarijumu?
Odgovor i sam znam, pomocu testera, ali dali neko zna gde mogu to kupiti a da je u blizini borce? i koji sve testeri postoje? dali ima za sva 3 tj. no3, po4, i K? i koliko otprilike kostaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To bi bio jedan nacin, meris, dodajes, meris, korigujes, dodajes, meris,...
Drugi nacin je da ignorises ono sto ima, dodajes nesto vise nego sto je potrebno, a redovnim, relativno velikim, zamenama vode obezbedjujes da nista ne predje bezbedne granice.
Treci nacin je na osnovu iskustva i pracenja ponasanja biljaka, dodajes, pratis, korigujes,...
Cetvrti, peti, sesti,..., ima puno toga po netu, svako ima neke svoje ideje i iskustva, pa i rezime doziranja. Potrazi malo podataka za npr. EI i PPSPro sisteme doziranja, malo ce ti biti neke stvari jasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, pogledacu, al ipak znaci da postoje testeri za sva tri elementa?
Jel znas kako se krecu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje, ali kod nas je moguce naci samo za NO3. Ja sam za PO4 kupio u Atini. Cene se krecu u rangu 10-ak evra, zavisno od proizvodjaca. Testovi za K su znatno skuplji i jos tese nabavljivi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uh, to je mozda i malo previse za sva tri odjednom i da ih ima Smile ja cu pre odokativnom metodom Smile
A cekaj, ti testovi su trajni jelda? Nikad dosad nisam nijedan test koristio, osim za trudnocu Smile Smile Smile mislim ne ja nego devojka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu trajni, za odredjeni broj testiranja ili dok ne propadnu, a zasto propadnu, to moras da pitas nekog hemicara, ali definitivno se desava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Blagodarim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matan
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
Kad je vec tema o home made djubrivima, imam pitanje, kako da ja znam koliko rastvora trebam dodati ako neznam trenutnu koncentraciju u mom akvarijumu?
Odgovor i sam znam, pomocu testera, ali dali neko zna gde mogu to kupiti a da je u blizini borce? i koji sve testeri postoje? dali ima za sva 3 tj. no3, po4, i K? i koliko otprilike kostaju?


Blue je na pocetku teme rekao: Neke opste prihvacene (preporucene) vrednosti kojima treba teziti su: nitrati 10-30ppm, fosfati 0.5-2ppm, kalijum 10-30ppm. PO MENI JE OVO NEDELJAN DOZA KOJI TREBA UBACIVATI ZA ONE KOJI MENJAJU VODU.

Moj metod je da ne testiram a i vodu ne menjam ali u dobro ubiljenom akvarijumu u koji ubacujem CO2 idem na 50-70% nedeljne doze od gornjih granica gore navedenih plus makroelementi. ako nestane CO2 prestanem i sa elementima dok ne napunim bocu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License