Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mala pomoc?! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Čet Mar 04, 2010 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako,imam akvarijum od 50 litara i visok je 35cm i hteo bih da mu napravim poklopac sa osvetljenjem,pa me interesuje koliko da podignem svedlo od vode?! i da,planiram da stavim stedljivu sijalicu od 30-tak vati! i ako nije problem da mi predlozite neke biljke koje nece to da prerastu i da li je potrebno da ubacujem co2 u ovu litrazu?! i jos da pitam da pitam koliko trebaju da budu stare gupike da bi se prepoznao pol,posto mi je gupika okotila 30-tak komada od kojih su pet bas tamniji od ostalih,ove ostale su onako bezbojne i providne! (do duse pomoc nije mala ali se tako kaze Smile )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 04, 2010 10:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 04, 2010 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice svetla, podigni ga jedno 10-15cm od povrsine, i mislim da bi bilo bolje da ubacis 2stedljive od po recimo 15w, nego jednu od 30w... ovako mislim da jedna nebi dobro reflektovala i da nebi imao bas u svim uglovima dosta osvetljenja,al ako odradis nesto od lima radi sto bolje refleksije onda i mozes samo 1...

sto se tice biljaka i co2,pa sve zavisi sta planiras od bilja-ako je zahtevno bice potreban unos co2, ako planiras neko spororastuce i nezahtevno bilje onda i nemoras co2... imas dosta nezahtevnih bilja, tipa nana, kripti(posto je od 50l, onda neke mane kripte), pa valisnerija, dosta vrsta mahovina, monoselum, limun,hrast itd, dosta je dugacak spisak ne zahtevnih biljaka... e sad dal hoces brzorastuce ili spororastuce...to je na tebi sve da odlucis, kao sto rekoh sta bi ti zeleo od bilja, pa cu ti reci i za co2 i za prihranu itd...

a za gupike ce se bojan javiti pa ce ti reci, ja bas i nisam u tim vodama....

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 04, 2010 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora lim na krovu, moze i alu-folija da se zalepi, odlicno reflektuje svetlost.

Nisam sigurna za bebe gupi, ali moraces da budes strpljiv, bar jedno mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pet Mar 05, 2010 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa veruj mi da sam sto se tice bilja potpuno ne obrazovan,zato sam i hteo da se informisem,ali posto sam pocetnik definitivno bi mi odgovarale biljke koje nisu puno zahtevne Very Happy a i kad smo vec kod toga,ja sam bio vec kupio neku mahovinu(ili bar mislim da jeste) bila je kao zbunic i nije joj bila potrebna podloga,ali su mi je ribice sve obrstile,ostale su samo one najdeblje grane i to je to(kao da ih u zivotu nikad nisam hranio Very Happy ) a i oni zuti puzevi(sve zaboravim kako se zovu) Smile jana,ja sam vec i planirao da zalepim foliju zbog reflektovanja Smile pa ja sam i pretpostavio da trabam da sacekam par meseci da se vidi razlika ali su me ove zbunile Smile hvala za oboje na pomoci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License