----------------------------------- Pecinac Uto Nov 27, 2018 10:41 pm ----------------------------------- Pošto je led osvetljenje ne gleda se koliko je vati po litru, već koliko je lumena. Imaš nekoliko tema na forumu (kao npr. ovaj: http://www.akvarijum.org/forum/jacina-svjetla-kako-tacno-da-racunam-t6500.html ), naći ćeš. Možda si trebao da juriš neko osvetljenje sa punim spektrom, ali nije ni to strašno. Ja za moje led osvetljenje imam kontroler, da bih smanjio/povećao jačinu osvetljenja. Kako i koliko jako osvetljenje zavisi i od visine vodenog stuba. Deset sati dnevno svetlosti je za početak mnogo. Smanji na šest (možda, ali samo možda najviše osam), a cikliranje gledaj da traje što duže, i o tome se pisalo puno! Nemoj da si tužan zbog puževa, malo mogu da grickaju trave, ali i oni imaju svoju ulogu u cikliranju. Nemoj puno hrane da bacaš, neće ni oni da se nekontrolisano razmnožavaju, a pored ancitrusa, dobri su čistači stakla kao i biofilma. Ako ti baš budu smetali, kada dosade, piši mi, šaljem ti dve helene da ih se rešiš. Slažem se sa @Ralketom, trebao si pre hranljivu podlogu, nego što odmah razmišljaš o CO2. Ja ni sada nemam tako zahtevne biljke, već je tu klasika, a opet veoma lepe biljke: Bacopa, Ludwigia, Criptocorina, Nana... I na kraju, ima puno akvarista u Kragujevcu, dosta njih iskusnih. Potraži ih preko foruma, zatraži pomoć uživo, siguran sam da bi se neko javio. Sa CO2 ja nemam iskustva. Čekaj da se jave drugi. Pozdrav. Srećno... Naravno, ubaci neku sliku.