----------------------------------- Skybuffalo Sre Nov 28, 2018 8:27 pm ----------------------------------- Ja bih ti predlozio sledece stvari ako sve vec vadis. 1.Da zalepis crnu pozadinu, krije ti kablove ako vec nisi ( ja sam corav pa ne vidim oprosti), obicna samoljepljiva ima u knjizari.Dolaze zelene boje do izrazaja. 2.Ubaci podlogu (imas kod sponzora sajata rainforest), tamo imas i biljke. Koliko ti finansije dozvoljavaju pocni sa malo relativno nezahtevnih, pa postepeno dodajes kad vidis u kom smeru rastu da ti zadovolji sta ti zelis i manje te kosta. One koje preprucujem su Echinodorus red flame ( poveca je da znas) , Cryptocoryne wendtii brown, Cryptocoryne wendtii Tropica jer lako rastu i ne treba im trimovanje stalno sto ti smanjuje posao kao pocetniku.Ni CO2 ti ne treba za njih. Puzeva nemoj da se plasis ako se mnoze to je znak da mozda previse hranis ribe, da ti trule biljke... Oni se uglavnom sami drze pod kontrolom u balansiranom akvarijum. Ne vidim, corav sam ali cini mi se da ima jos mesta u filteru.Najbolje da stavis keramiku (ovisno od novca imas razlicite opcije).Mozda uzmes kesicu za filter materijalili stavis u dzak za krompir keramiku, pa sve poslozis olaksace ti ciscenje filtera. Sto vise filter materijala cistija voda. Pomerio bih mozda i panj taj nekako ali ce ti to dati savet neko od kolega sa talentom za vizuelno, ja nemam veze sa tim. :) Ne moras CO2 odmah, pocni sitno i pomalo dodaj da ne bi posle dumbao.Najbitnije je da stavis dobru podlogu a posle samo polako.Dodajes dok ucis u hodu. Stavis svetlo na pocetku da ti traje pet-sest sati, ne dodaj djubrivo, mikro makro u pocetku da ne bi dobio alge. Balansiranje je probavanje sta od biljaka oce kod tebe pa menajs i dodajes ostalo po malo dok ne dobijes sta si hteo. :) Ne znam sta si planirao od zivog sveta ali bih ti preporucio da se za pocetak ogranicis na jednu vrstu jer dosta riba funkcionise kao jato a sto je vece jato to se one bolje osecaju i zanimljivije su za gledanje jer se drugacije ponasaju. I samo strpljivo, i ne bih ja citao sve to na pocetku, samo ces da se opteretis.Pocnes polako, nadjes jednu biljku koja ti se dopada, vidis sta treba njoj, das joj, pa jos jednu pa jos jednu i tako.Isto vazi i za ribe.Ucis i stvaras tvoj kutak kako ti zelis. Ne zaleci se sve odjednom.Dopunice me i ispraviti neko od iskusnijih kolega.