Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 male Gupi umiru Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, imam problem i ne znam da ga resim a ribice i dalje umiru.
Pre malo vise od dve nedelje dobio sam oko 25 beba gupi, to je bila druga tura u mom akvarijumu od kada sam uzeo gupike, prva tura je ok, neke ribice sam vec i pustio u zajednicki akvarijum.
E sad, od pre nedelju dana svaki dan mi umre po jedna ili dve bebe gupi.
Cuvam ih u kotilici (plasticna klasicna), hranim tako kako sam video na forumu (zumance i ustinjena kupovna hrana) i redovno usisavam nepojedenu hranu.
Ima jos neka desavanja u akvarijumu, pa mozda ima neke veze - jedan gupi muzjak mi je nestao pre nekoliko dana, nije mogao da iskoci tako da je verovatno uginuo i pojeden je. Drugi muzjak (kog sam kupio kasnije jer su sve ostale gupi koje imam rodjaci), njemu je zalepljeno jedno bocno peraje i otezano pliva zbog toga verovatno, jedna gupi zenka ima cini mi se bela usta i bas nemirno pliva. Ostalo je sve isto, pa ako neko ima nesto da predlozi, ja cu da usvojim.
Vodu nisam menjao 20ak dana, al evo jutros sam stavio da odstoji i sutra je menjam.

Evo link, od mog akvarijuma
http://www.akvarijum.org/forum.....hp?t=24650
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 11:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neko pomoc?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko su u mrestilici nemaju cirkulaciju vode i dolazi do truljenja vode i podizanja samog amonijaka na tako malom prostoru (jos si preskocio zamenu vode), moras na par sati da podignes i spustis mrestilicu da izadje ta stajaca voda i da udje nova, nemoj ih hraniti zumancetom vec ukoliko imas malo mahovine stavi u mrestilicu ili plutajuce bilje da imaju sta da grickaju ukoliko su gladne i hrani ih samo sa lisnatom jer znam da sto posto nemas neke dafnije ili slicne mikro organizme, moj ti je savet da iseces balon za vodu onaj od 5-6L i da napravis mali pomocni improvizovani akvarijum (da od plasticne flase). Tako sam ja dugo drzao male gupije na terasi prosle godine i hranili us se samo larvom komaraca koji su se legli po tim "akvarijumima" kao i sa algama koje su se nahvatale po obodu flasa. Ukoliko mozes istim sistemom odvoj te da kazemo zrazene gupije i prati njihovo stanje kroz par dana, ako te bele fleke kod usta rastu mozes leciti baktopurom kao i slepljena peraja (obavezna je aeracija pojacana kod primene svakog leka). Kad ih odvojis sprecavas dalje sirenje ukoliko jeste neka zaraza. Jos jedna bitna stvar kod hranjenja mozes da ubacis i jedan veliki list hrane 1x1cm pa ce jesti ukoliko su gladne ne moras im skroz sitniti, sitni se samo prvih 4-5 dana posle se same snalaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala na odgovoru, tacno moze da bude do toga sto nema dobru cirkulaciju voda u mrestilici, evo sad sam je prebacio blize mestu gde izlazi voda iz filtera, pa cu videti kakva je situacija. E ok za hranu, imam ja i smrznutu koju sam sam pravio, pa im ubacim i to sa imaju da se zanimaju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Više je riba riknulo od prejedanja i zagađene vode od hrane koja stvara amonijak, negoli od gladi.
U prirodi važi pravilo gladna riba - zdrava riba. Slično je i kod ljudi. To ne znači da se trebamo izgladnjivati,
ili naše ribe , poenta je u tome da se odeti glad pa onda uzimanje hrane.

Neki ljudi spominju da se nesećaju kada su zadnji put bili gladni ,redovno jedu, i uvek su siti,
ali imaju razno razne bolesti poput šećera,masnoće,pritiska itd .... slično je i sa ribama ,trebaju
osetiti ponekad glad zato mnogi uvode pravilo jedan dan nedeljno bez hrane, ostalim danima umereno.
Kad su malci u pitanju posebna pažnja i opreznost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam dosta o tome, skoro svako vece sakupljao ostatke hrane iz obe mrestilice i eto ponovo mi umirale ove iz druge ture, dok je prva tura malaca prosla bez ijedne mrtve ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

treba ti rasprsivac da bi im voda cirkulisala i da bi dobijali kiseonik a posto je mrestilica mala najbolje iseci balon stavi rasprsivac ta vazduh nekog puza manjeg ancistrusa i eto ti lepote za ribice male
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma najbolje bi bio mali akvarijumcic za te male ribice, znam ja.
eto dao si mi ideju i da rasprsivac ubacim u mrestilicu i podesim ga da ispusta sasvim slabo mehurice, to ne moze da skodi, samo moze plus da koristi... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 4:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlajko Smile ::
skoro svako vece sakupljao ostatke hrane iz obe mrestilice


..ako stavimo akcenat na ovo mislim da ce ti biti jasno sta se tu desilo. Smile

vlajko Smile ::
dok je prva tura malaca prosla bez ijedne mrtve ribice.


Priznaj da si bio aktivniji oko prve ture. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hehe Lisac, ajde da kazemo da je do toga. Naravno da sam im posvetio vise paznje, ipak su to bili moji prvi malci... Smile
eto stavio sam rasprsivace u mrestilice pa cu videti sta se desava dalje.
Muzjaku se oporavilo peraje a onu zenku sa belim ustima sam nasao juce mrtvu kad sam poceo da cistim akvarijum, ostale ribice su ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i dalje svako jutro nadjem po jednog mrtvog malog, od 30 sad mislim da mi je ostalo pola. a stavio sam i rasprsivac u mrestilicu i zamenio trecinu vode u akvarijumu. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebaci ih u improvizovani akvarijum ili gledaj kako najace opstaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislis da se biju jer je mali prostor? majka i otac su im rodjaci, pa mozda je i to krivac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, nego i dalje miislim da je prostor mali i da nema dovoljno cirkulacije u mrestilici. Zato kazem najjace opstaju, tj one koje se priviknu na takve uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License