Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malezijski puž Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta ti je uzasnije - da lavica ubije antilopu kako bi nahranila svoje mlade, ili da pocrkaju od gladi? To je priroda. Uzasno je ubijanje iz zabave ili materijalne koristi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 18, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2013 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da pocrkaju od gladi naravno Smile U onom slucaju sam pricala da mi je isto uzasno da ih vidim da se tamane medjusobno u akvarijumu i da znam da je to uradjeno cisto eto, da se otarasim jedne vrste, isto kao sto bi bilo ubiti puza da bi se nahranile ribe....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2013 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ljudi jedu npr. piletinu ili da pocrkaju? Priroda je priroda, uglavnom surova... Ali onaj ko prezivi, zasluzuje to i sirice svoje gene u buduce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2013 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam bio dete, bila jedna lepa emisija i zvala se Opstanak.
Ne mogu da se setim upotrebe burgija niti macola od 20 kg, niti da ih povežem sa prirodom, naročito kad puž izgradi tvrdu kuću kao sopstvenu zaštitu. Ali zato je priroda stvorila recimo helenu kao odgovor. Ima i ko jede helenu, itd ... Priroda je to ipak.
Što se tiče parazita, idem da nahranim akvarijum i malo da im dam mojih pošto mi ne radi sterilizator za ruke trenutno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2013 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da se zahvalim Zukiju na poklonu..
Ove sekunde je 13 malezijskih puzeva krenulo u osvajanje novog doma..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2013 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da podelim sa vama nesto zanimljivo.
Naime, imao sam 20-30 malezijaca u akvarijumu sa belim kvarcom kao podlogom i svi su bili svetlo sive boje, sa crnim tackicama.
Kada sam oformio nano akvarijum za kozice, sa crnim kvarcom, prebacio sam par malezijaca u njega i evo posle 6 meseci, svi malezijci su crne boje, a pogotovo oni najstariji Very Happy
Samo oni najmladji/najmanji su sivi, ali kako rastu, tako dobijaju crnu boju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2013 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja skoro uopste ne vidim malezijske, skoro sam samo jednog videla kako ide po podlozi i videla sam kako je ram uhvatio jednog... ne znam da li su svi zavuceni u podlozi ili ih vise nema....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jun 25, 2013 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izlaze kad se ugasi svetlo,koleginice.Posle 15 min. bi trebalo da ih vidis kad upalis svetlo u sobi.

Al' bi bila fora,Chikavili,da reaguju na sve boje,he,he.Jos kad bi ih zadrzavali bar mesec dana,verujem da bi svi imali po jedan mali ak. i drecave platoe za dno,gde bi se "farbali" za glavnu postavku.
Prirodni kiceraj,ko bi mu odoleo?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 2:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citam sada koliko su korisni i sve, i odmah mi dodje da zamolim nekoga da "zasolim" akvarijum sa njima, ali onda stanem i... Confused Imam blagu fobiju od puzeva, glista, crva, gusenica... narocito to sto rovare po dnu i sto se razmnozavaju kao ludi. Verovatno bih imao nocne more sa puzevima. Da li njihov broj stvarno zavisi od kolicine hrane ili se po defaultu uvek mnoze kao ludi? Da li rovarenjem unistavaju konfiguraciju podloge, tj. skidaju brezuljke i neravnine i na kraju podloga bude ravna kao kada imas zlatne ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mene interesuje dali iskopavaju biljke dok rovare po podlozi i sta se desava ko ima hranljivu podlogu u aq? jeste da ima i mrezica iznad hranljive podloge al bolje da pitam? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa preko hranljive podloge stavljas minimum 5,6cm podloge(sljunak, kvarc ....) tako da nece oni toliko duboko. Biljke ce visse da izrovare coridorasi a ne malesni puzici Razz

a podloga koja je neravna(brezuljak) ce se sam od sebe(tj vode) polako ispraviti(izravnjati), zato ako hocete brezuljak onda mora da se uradi granicnik sa kamenjem ili ......smislite nesto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o.k. hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na uglovima i stranama, visina sljunka je i do 15cm, a napred je oko 5. Tesko da ce se to samo iznivelisati bez velike turbulencije ili velikih riba koje rovare. A tu je uvek i stara kreditna kartica-bager da vrati teren na mesto. Laughing Ipak, ako se gomila puzeva ukopava i rovari, oni ce mic po mic to da nivelisu. Makar mi to ovako izgleda kada pricam napamet. Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam ugasio svetlo 4-5 malih puzica se razmilelo po staklu... da li sam te MTS prijatelje dobio gratis uz biljke? Sitni su kao cestica peska. I sad ne znam sta da radim... da li da ih sifoniram i vadim napolje ili da ih pustim!? Confused Uopste mi ne bi smetali da se ne razmnozavaju u neogranicenim kolicinama. Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam ovaj clanak: http://www.yamatogreen.com/Mal.....Snails.htm

Ako je istinito to sto se tice razmnozavanja, onda nema zime.

P.S. Jako mi smeta sto na ovom forumu ne postoji dugme "izmeni" nego svaka grescica ostaje, a za dopunu moram novu poruku da pisem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebni Ramshorn,barski ili malezijs... chaosad Tražnja 0 Pon Nov 16, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malezijski puzevi Veverac Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 18, 2020 1:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malezijski puzevi tatjana777 Arhiva Malih Oglasa 7 Sre Jan 08, 2020 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License