Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 malezijski puzevi da ili ne u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ručkaju Wink

Bez sve šale, a i da ne idemo u off, Helene kod mene napreduju potpuno suprotno onome što sam ranije čitao o njima. Ne mogu da im, zbog brojnosti, pratim tempo rasta, ali sam 90% siguran da tu veličinu kod mene dostižu za mnogo manje vremena.

Moj recept:

Svakodnevno hranjenje (možda za nijansu jače)
Menjanje 30% vode nedeljno (čista česmovača, direktno sa slavine, malo umlačena).
Temperatura vode: 25 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rajak broj 1 Smile Imaš li neku ideju zašto želiš puževe ili čisto da imaš nekog puža?
Pošto smo malezijce doktorirali, ja bih naveo a ostali kako se ko složi Smile
Najkorisniji su Clinthon Corone (mali rogati) i duplo jeftiniji od Nerita (takođe korisne).
Nerite su korisne i skupe (i vrede svaki dinar) ali ako ubodeš par imaš jaja koje znaju ponekad da pobodu na vidljivom mestu iz kojih se nikad ne izleže ništa a solidno se teško sastružu.
Imaš Amazonce koji su veličanstvena pojava u akvarijumu i uopšte nije bitno da li su korisni ili nisu Smile
Imaš i Helene koje su male crno žute (oko 1 ili 1,5 cm) i koje su korisne samo da pobiju druge puževe, takođe dosta vremena provode u podlozi.
Trenutno nemam od navedenih corone (nikad da ih kupim) i helene koje neću nikad da imam zbog drugih puževa.
Imaš i još neke egzotičnije skupe vrste tipa Sulawesi, Paludomus, itd.. i običnije vrste kao barski i ramshorni (za koje ne bih savetovao da zapatiš).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih, pa neka neko doda na moj prethodni post:

Ne znam kako se razmnožavaju MTS, zato bezveze napisah "jaja". Ako nisu jaja onda vrlo sitne puževe (sada ih vidim kad su mali i nisu veći od 1mm, a tanki su k'o vlas kose).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da odgovorim na pitanje od Nensi,kao pocetnu kulturu kupio sam nekih 20tak kom,trenutno ih imam u akv od 260L preko 100kom slobodna procena,dok sam ih u medju vremenu (sto prodao/sto poklonio) sigurno jos toliko ako ne i vise.
Imam problema kada nekome hocu da poklonim biljku,da mu ne poklonim i jaje helene.
Iskreno u planu mi je da ih povadim sve napolje i da sve operem,dezinfikujem i da probam da zapatim malezijske i ostale puzeve kao sto su (nerite,korona i sl)
Sta da vam kazem u mom akvarijumu ni jedan (maticni) amazonac nije preziveo.
Za mene helena jeste prelep puz,ali ne i idealan za biljni akvarijum.Jer ja pored helena od puzeva nmg imati nista drugo,a da ne govorimo o nekim malo skupljim puzevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale MTS se radjaju zivi mali nema ih sta videti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima šta da se vidi, bar njih mogu uvek da vidim Wink

Mogu i da ih fotografišem tako male, preplave mi površinu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2014 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako neko imj neku visak helenu nek mi se javi na pp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2014 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam malezijce u 3 akvarijuma i osim sto ciste, koriste mi i za regulisanje ishrane - cim vidim da su poceli da se sire, znaci da moram da smanjim kolicinu hrane.
Inace, pri svakom usisavanju podloge, usisam i jednu kolicinu njih Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mitar
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2012
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 19, 2014 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malezijski puzevi su korisni ja ih imam u akvarijumu od 50l dosta,i jednu helenu koja kontrolise njihov broj.Svuda se vide skoljke od malezijskih puzeva koji su bili zrtva helene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malezijske puževe imam dugo i ne primećujem da su toliko loši kao što neki pišu. Zapravo su vrlo korisni jer ne jedu biljke kao ostali puževi. Što se tiče nekontrolisanog razmnožavanja malezijskih puževa, to je slučaj samo u akvarujumu u kome se dešavaju veliko oscilacije u parametrima. Ranoteža biosistema je bitan faktor koji utiče na brojnost populacije ovih puževa. Kod mene ih ima taman onoliko koliko ih treba. Nikada ih ne izbacujem iz akvarijuma, a prazne ljušture viđam redovno iako nemam helene. Oni sami regulišu svoju brojnost izumiranjem i razmnožavanjem, u zavisnosti od uslova sredine. Imam utisak da mnoge postove na ovom forumu pišu oni koji se bave prodajom, pa forsiraju samo skupe puževe, ribe i biljke, kako bi naveli neiskusne akvarite da kupujo ono što im donosi veću zaradu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 04, 2014 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ih imam na tone xexe i ja nemam problem sa njima nikakvu stetu neprave a dno od njih je uvek cisto e sad to sto kad ugasim svetlo pa izadje gomila iz peska meni licno nesmeta jel se i onako to desava preko noci dok i negledam u aq ujutru kad mi se upali svetlo oni se povuku i sve super Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License