Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mali Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Ayrton Ja u malom akvarijumu od 15l oduvek vodu menjam jednom nedeljno, 30% i odmah tada dopunim balon vode koji stoji do sledeceg menjanja, tj narednih nedelju dana. Nikad nije smrdela ili slicno, ribice zive i zdrave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 9:54 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Ayrton
Otvori novu temu ako nije problem da ne bombardujemo ovde. Koncentracije su dosta male, pa ne bi trebalo da se oseti i kada se oslobađa NH4. Pokusao sam da izbegnem bilo kakvo upustanje u diskusiju sa strucnim objašnjenjem: "ili tako nesto". Raspadanje hloramina je zavisno od kiselosti/ alkanosti. Nije mi hemija jača strana niti mi se juri po netu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2020 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što sam pitanje postavio u tuđoj temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2020 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton opusteno, meni ne smeta.

Sto se tice akvarijuma , Juce oko 20h sam napunio , tj stavio podlogu , zasadio biljke i sipao vodu,

danas sam stavio malo vece kamenje i sutra stize jedna flasica sa porukom unutra zatvorena sa pampurom i razmisljao sam, negde sutra u ovo vreme da ubacim betu pa vam postavljam nove slike i kako je to ispalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2020 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako ces da posadis tu bocu sa porukom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipacu u flasu jednobojnog cistog peska ili nekog kamencica naravno zapusiti sa pampurom , i kad se lepo smesti trebalo bi da lezi na dnu , bez pomeranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta ces ako pusti pelcere Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
Sta ces ako pusti pelcere Smile


Ako pusti nije problem , poklanjacu pelcere Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poenta je da akvarijum ne bude premali. Taj višak prostora mu sigurno ne bi smetao. Ali ako bi ubacio i čistače, algare, puževe, kozice, to bi već bio lep akvarijum pun života.
A ako hoćeš tih i efikasan filter, onda definitivno gledaj kanister filtere. Ja imam JBL 402 koji sam našao dosta povoljno u Beču, a odlično radi posao, i ne čuje se uopšte. Mislim da bi sa njim mogao da pokriješ ovu litražu, a verovatno i kod tebe n
možeš naći neki polovan po pristupačnoj ceni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Salu na stranu , vidim da borac uziva u prostoru i da ne prestaje da pliva , cak st ovise i filter je ok sto sam uzeo Marina JF50 i relativno je tih .

Sto se tice dodatnih ribica razmisljam da ubacim jos i bice samo da malo jos vremena prodje tj da se i ja adaptiram trenutni plan mi je da za koji dan narucim jos biljaka i da sredim svetlo , posto sam trenutno lampu obesio na plafon Very Happy.

Sto se tice polovnih stavri nema jedva da sam i ovaj akvarium nasao za nekih 15-20 eura nasao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Čet Nov 05, 2020 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AQ vec evo 4 dana normalno funkcionise borac uziva i te kako , jedino sto sam primetio je da kad ga hranim tj ubacim mu granulice dok sam blizu aq on ne obraca paznju na hranu vec mene, i dosta je pitom sto bi rekli.

Gledao sam algare i zakljucio sam da mi se svidjaju Red Cherry Shrimp algary sad je samo pitanje da li oni mogu sa betom i kolika je preporuceno da ih kupim , ja sam razmisljao mozda 5-6 da uzmem ali cena za 10 je dosta jeftina , a uprincipu cena je identica mozna nesto inimalno kuplja od Sijamiskih algara.

evo slika cisto da se zna na koje algare mislim .

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Nov 05, 2020 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Red cherry kozice su strvinari tj jedu sve i svasta. Sobzirom da su na dnu lanca ishrane nisu problvljivi po pitanju hrane. Naravno, pojedine alge su im na meniju ali ne ocekuj da ce oni da ti rese probleme sa algama. Imam ih u akvarijumu ( jedno vreme ih je bilo i preko 700-800 komada ).
Pocetnicima se ne preporucuju jer im uglavnom ne obezbede dovoljno mesta za skrivanje i onda budu pojedeni od strane riba.
Ja bi ti preporucio da uzmes 2*10 kom iz dva legla. Odma na pocetku da im pomesas krv Smile. Obezbedis par crvenih detalja, bez stresa ( parametri vode, temperatura, drugi stanovnici ) i bice za par mesice pun akvarijum crvenih kozica Smile

Image


Poslednji izmenio nikouro dana Pet Nov 06, 2020 10:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Čet Nov 05, 2020 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro znaci maksimum da uzmem 2 komada , sto se tice dodatnih skrivanja da jeste tesko u novo formiranom aq pogotovo to sto nemam grane tj drveca u njemu .

Doduse video sam u DIY sekciji kako napraviti pecinu od kokosa pa cu se ovih dana baciti na to samo , dasutra zavrsim poklopac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2020 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2 x po 10 iz dva legla ne dve.. Smile

Betta mozda pojede koju, mozda ne dirne ni jednu, zavisi od same ribe i koliko ga cesto hranis.

Prvo resi rasvetu, kasnije biljke..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako juce sam mu dosuo oko 9l vode taman otrpilike koliko je to i isparilo.

Stim da vec 3-4 dana kako sam namestio privremni poklopac o materijala koji se proizvodu u firmi gde se rade alumijusmka stolarija, stirodur u sendvicu od plastike , i izrezao sam coskove i rubu gde sam sredio ovu lampu sto imam trenutno.
Pritom sam sredio jednu pecinicu od kokosovog oraha.

i toliko je za sad od mene sto se tice majstorisanja , ubime aq sto finansijski a sto psihicki Very Happy.

evo jedna slika i jedan video.

Image


Link


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Nov 10, 2020 6:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License