----------------------------------- Ayrton Pon Jan 15, 2018 10:53 pm Re: malko veci.. ----------------------------------- ... Akvarijum je oko 135 litara bruto, dimenzija 90x36x42 visina. Filter unutrasnji trokomorni (prvo pitanje da li je odgovarajuca pumpa atman at-303 protoka 600l/h) Za svetlo mi je kasno da pitam.. dogovorio sam sa majstorom da montira 2 neonke t4 od 24wL(1 daylight i 1 grolux) Valjda ce biti ok za neke anubije i slicno,ne planiram neku veliku sadnju...Grejac od 100w videcu da li ce biti dovoljan.Pesak 20 kg sitniji... Imam sličnu dimenziju, 85x40x50 visina (nivo vode je na 41-42). Filter je trokomorni sa zazorom kod taložnika (k'o što reče "nesa69"), pumpa at 303 (ne prazni brzo komoru). Svetlo mi je 2xT8 (jedna daylight, druga grolux), anubija napreduje, kao i mnoge druge biljke (nemam hranljivu podlogu ni CO2). Grejač mi je od 200w, a peska (2-5 mm) imam oko 20 kg, napred debljine oko 3-4 cm pa do zadnjeg stakla se penje i do 10 cm, znači dovoljno. Ako dobiješ od nekog vodu iz akvarijuma, ili korisne bakterije, skratićeš vreme za ubacivanje bande barbusa. :wink: Nisam ni čuo za T4 neonke. :shock: