Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mangrove:da ili ne?! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

listajuci neke forume naisao sam na dosta clanaka o mangrovama.interesuje me da li zaista imaju toliko dobar efekat kao sto su nahvaljene i posto ih smatram malko skupljim poduhvatom a i komplikovanijim voleo bih da cujem iskustva ukoliko je neko probao taj tip filtracije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 2:16 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je neke diskusije na tu temu, ali nažalost ne znam gde sam o tome čitao. Sigurno je da može da bude dobar filter. Navodno apsorbuje višak nitrata i fosfata iz vode. Time se hrani. Znači da mora da bude "živ", a ne kao trulo drvo koje koriste kao dekoraciju. Mislim da njegove pelcere posade u poseban tank, koji je povezan sa avarijumom. Koliko se sećam više se koristi za morske aq.
Kako naći živ mangrov, ne znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma znam ja teoriju....interesujeme necija praksa.
stavljaju se u posebnu pregradu sumpa ili se napravi baj pas pa u njega ...a maoze i direktno u hang on drzace treba jakog svetla kao u biljnom normalnom i to je to sve ostalo radi biljka sama teoretski jer svojim korenima upija sebi hranljivo nama stetno....jedna mladica biljke zrele posto mora da bude u poodmaklom stadijumu rasta kosta od 10-30e ovde u austriji..al me interesuje koliko je to dobra stvar i da li zaista daje rezultate...nek se javi neko ako je probao ovaj vid filtracije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da je neko od akvarista u Srbiji koristio mangrov kao filter. Zbog ne dostupnosti istog a i cene. Probaj na youtub-u. Pitanje je da li je preko potrebno, pored standardne filtracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mangrove panj Uros Kg Razno 2 Uto Jul 20, 2021 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mangrove panj Twister Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Dec 04, 2018 5:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mangrovo drvo (Mangrove wood) Twister Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Sep 05, 2015 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Trazim Mangrove panjeve Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 21, 2014 5:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License