Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mehanička ili elektronska prigušnica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što sam naslov kaže, kakva su vaša iskiustva sa prigušnicama za neonke, jer planiram da kupim komplet neonki sa armaturom, ništa specijalno 2X18w najverovatnije, pa ima i onih sa elektronskom i sa mehaničkom prigušnicom? Napominjem da ću to ušrafiti u haubu koju pravim, a da će ispod ići poklopac od stakla...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 3:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pod mehanickom verovatno mislis na elektromagnetnu,bolja je elektronska ima manje gubitke.... Koliko ti kosta ceo taj komplet ?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u principu sa elektronskom prigusnicom gubi se 2-5% snage same neonke. Da pravis sam sistem sa dve neonke treba ti
1 prigusnica 2x18w - oko 350 din
2 startera oko 100 din (oba)
2 nosaca (sa tarterom) 300 din
2 nosaca 280
oko 1 kabla 2x o.75 100 din
Sve zajedno 1130 din
dok nisac sa elektronskom prigusnicom 2x18w kosta oko 700 din
Pa sad ti vidi sta ti vise odgovara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@gocha pa ima kompleta od nekih 600 din. za jednu neonku do oko 1500din. za dve, sve zavisi od jačine i koliko cevi
@Milosbgd hvala na informacijama o cenama, i ja sam više za varijantu gotovog kompleta, samo sam čuo da su mehaničke (elektromagnetne) kao jače, izdržljivije, tj. manje osetljive na kondenzaciju? Ima li tu istine, ili je nebitno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi ovako gotovi komleti sa elektronskom prigusnicom su izradjeni od pvc-a
a komlet sa starterom od metala. Metal ce jako brzo poceti da rdja zbog isparenja. Zato sam ja vise za pvc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Čet Dec 16, 2010 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Elektronska se manje greje,manje su joj potrosnje i teze rdja,a i cuva neonku jer je palis direktno bez startera...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prigušnica za UV sterilizator Jack_Montoya Filteri i pumpe 2 Sub Okt 31, 2020 12:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prigušnica za T5 3x24W Sone_bg Rasveta 5 Čet Mar 30, 2017 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Elektronska prigusnica 2 x 15W kaplarm Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Avg 09, 2015 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prigušnica iz štedljive sijalice nesha barajevac Uradi Sam (DIY) 22 Sre Okt 09, 2013 9:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka elektronska prigusnica ZoranC Uradi Sam (DIY) 6 Čet Sep 05, 2013 11:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License