Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Menjanje podloge - savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da preselim akvarijum pa mi je ovo prilika i da zamenim podlogu jer nisam zadovoljan trenutnom... Za sad imam carobnu zemlju i, ako se ne varam, 13 kila crnog sljunka. Zakljucio sam da mi fali kalijuma jer mi bilje propada (rupe u listovima) ali isto tako nekim cudom, dok je svima ova zemlja savrsena, meni ova zemlja prlja vodu.

E sad, apsolutno se ne razumem oko hranljivih podloga, osmokota, cega vec... Uglavnom, zelim da preko svega bude crni sljunak, a sta ce da bude ispod to mi Vi predlozite.

Gledam na YouTube, ljudi koriste po 10 vrsta podloga... Udjem tako na neki pet shop pa vidim na primer JBL Manado pa onda vidim da se tu preporucuje da se prvo stavi neki JBL Aqua Basis plus pa preko toga JBL Manado a preko toga nista a ja hocu crni sljunak preko toga... Takodje taj JBL Aqua Basis plus ne mogu nigde da nadjem... Ne znam ni da li mi to treba? Onda se srecem sa pojmom HTP-10 a to je takodje neka zemlja? Da li mi treba osmokot? Zasto ovi na YouTube stavljaju 10 vrsta podloge?

Pomozite mi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 12, 2016 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjaj vodu cesce. Ako ti fali kalijum,dodaj ga preko vode. Na forumu ima dosta tema o podlogama koje spominjes...i da znas,ne postoji idealna. Nema onog : stavis tu podlogu i sve ce da cveta... Sipak. Ako ne izbalansiras sve ostale faktore,dzaba ti podloga (bilo koja). Sto se tice odabira,biras sam. Ako imas para,uzmi aquasoil. Jeste da je skupa ali je izbalansirana.... ja sam imao terra magmu, onda sam probao i taj htp..... sada koristim tropiku i zadovoljan sam. Ceste zamene vode da se stetne materije sto pre uklone, plus neka brzorastuca biljka da srče viskove i to je to... gemeralno,vise manje,sa svakom podlogom mozes da se izboris samo vodi racuna o samom startu,izmenama,biljkama za start...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 13, 2016 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto Ralke rece ne postoji idealna.
Do sada sam koristio Tera Magmu iz prostog razloga sto sam cuo dosta pozitivnih stvari o njoj a i dopao mi se sastav kad sam citao na kesi. Valjalo bi menjati cesce vodu. Predpostavljam da ti akvarijum nije mnogo star pa otud i farbanje vode sto je sasvim normalno u pocetku.
Menjaj cesce vodu, posadi neke brzo rastuce biljke. Pistia je dosta korisna u pocetku za te stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2016 2:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U septembru je formiran, skoro pa godinu dana...

Danas sam izvrsio selidbu pa je tom prilikom zamenjena i podloga... Ubacio sam osmokot od RF kao i njihovu hranljivu podlogu pa cemo videti rezultate...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License