----------------------------------- Milan.B Ned Jun 12, 2016 4:56 pm Menjanje podloge - savet ----------------------------------- Moram da preselim akvarijum pa mi je ovo prilika i da zamenim podlogu jer nisam zadovoljan trenutnom... Za sad imam carobnu zemlju i, ako se ne varam, 13 kila crnog sljunka. Zakljucio sam da mi fali kalijuma jer mi bilje propada (rupe u listovima) ali isto tako nekim cudom, dok je svima ova zemlja savrsena, meni ova zemlja prlja vodu. E sad, apsolutno se ne razumem oko hranljivih podloga, osmokota, cega vec... Uglavnom, zelim da preko svega bude crni sljunak, a sta ce da bude ispod to mi Vi predlozite. Gledam na YouTube, ljudi koriste po 10 vrsta podloga... Udjem tako na neki pet shop pa vidim na primer JBL Manado pa onda vidim da se tu preporucuje da se prvo stavi neki JBL Aqua Basis plus pa preko toga JBL Manado a preko toga nista a ja hocu crni sljunak preko toga... Takodje taj JBL Aqua Basis plus ne mogu nigde da nadjem... Ne znam ni da li mi to treba? Onda se srecem sa pojmom HTP-10 a to je takodje neka zemlja? Da li mi treba osmokot? Zasto ovi na YouTube stavljaju 10 vrsta podloge? Pomozite mi :D