Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mesecna zamena vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tibban ::
Pozdrav od novog clana. Dali prilikom svake zamene 1/3 vode potrebno dodavati sera aquatan ?


nema potrebe za sredstvima za pripremu vode. mnogo vece sra**e ces napraviti ako ti je voda tolplija ili hladnija od one u akvarijumu a na to malo njih obraca paznju.
ako ti je zbog hlora, sipaj vodu ujutru u neku posudu ili bure, pa uvece stavljaj u aq,ali opet za tim nema potrebe.

a one "teske" metale koji se nalaze u vodi, koji su uvek na tim sredsvima nacrtani kao radioakvivni otrovi, ce biljke biljke sa zadovoljstvom iskoristiti.

i ne menja se 20-30% vode mesecno nego nedeljno,ako se uopste menja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 5:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2012 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale ti kazes nedeljno neki kazu mesecmo koje je pravilno i zasto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2012 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Praksa je da se menja nedeljno, zbog nagomilavanja štetnih materija.

Naravno da je moguće i ređe menjati vodu, ali to zavisi od raznih činioca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2012 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslusaj ti saleta i CTaleta, i menjaj vodu jednom nedeljno. Teorija za diskuse i cesmusu nije tacna, ja svojim ribama sipam vodu direkt sa cesme, cak sam i postavio snimak zamene vode, doduse kod pirana. Ranije sam i sam par puta bacio novac na kojekakve preparate za vodu ali Bogu hvala brzo sam skapirao da je bespotrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2012 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ljudi na savetu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fishman <3
Akvarista



Registrovan: 20 Jan 2012
Poruke: 19
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2012 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd ::
Poslusaj ti saleta i CTaleta, i menjaj vodu jednom nedeljno. Teorija za diskuse i cesmusu nije tacna, ja svojim ribama sipam vodu direkt sa cesme, cak sam i postavio snimak zamene vode, doduse kod pirana. Ranije sam i sam par puta bacio novac na kojekakve preparate za vodu ali Bogu hvala brzo sam skapirao da je bespotrebno.

Moze i diskusima da se sipa direk cesmovaca ali ne odjedamput nego se oni polako tj. ti ih navikavas na to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veljko023
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2011
Poruke: 97
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2012 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam isto u pocetku krstio vodu sa raznim preparatima i nisam primetio neku razliku. A sad je ni negrejem mislim zimi kako je hladnije,ne koristim cesmovacu posto nije ni za pice. Pa vodu uzimam sa obliznje peskare i smo donesem i sipam i nikakve preparate ne koristim i svima preporucujem sto manje hemije u akvarijumu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2012 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaki akvarijum je slucaj za sebe,kako kvalitet i zamena vode,tako i stanovnici i biljke.kad sam formirao svoj akvarijum pre 2 godine ,sipao sam oko 100 litara odstajale vode(24 sata)i 120 litara direkt sa cesme.nisam ga ciklirao ni jedan dan ,nego sam isto vece otisao u akvaristicku radnju i kupio30-ak komada ribica raznih vrsta(guppy,ksifo,trihogaster,sijamski algar ,skalar,molly...)i odmah ih ubacio u akvarijum.sve ribice su prezivele i zivele dovoljno dugo(vecina od njih je i danas u akvarijumu)da pobiju teoriju da se akvarijum ciklira mesecima pa se ubacuje bilje pa onda ribe...mnogi od akvarista ce se verovatno snebivati i iscudjavati ali ja pisem i stojim iza svojih reci da je sve stvar kako ljudi pristupe odrzavanju akvarijuma od prvog dana.i sad kad vrsim zamenu vode (oko 60-70 litara jednom u 3-4 nedelje)sipam ne pripremljenu cesmovacu direkt u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sub Jan 21, 2012 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam uradio nesto slicno, prosle godine, kad mi je pukao stari akvarijum. Napravio sam potpuno novi, novi filter, novi filtracioni materijal... Uz to, akvarijum je bio zalepljen par dana pre ubacivanja vode. Sipa sam vodu, iz cesme, direkt (posto zivim na selu, nema hlora u vodi), naravno, mlaku. Stavio grejac, ukljucio ga, pustio da radi nekoliko minuta, i onda sve ribice prebacio u njega. I dan danas su mi vecina njih zive (par trihogastera, 4 barbusa, 1 muljas, gupi...). To je bilo na Bozic prosle godine.
Uglavnom, nista im se nije desilo, ni jednoj, mesecima posle toga.
Pretpostavljam da je bolje sve uraditi po propisu, ali i ako se ne uradi, ne mora da znaci da ce biti fatalno.
Takodje, u zadnjih 6 meseci nisam se pridrzavao pravila o zameni vode (doduse, voda se bila zaprljala malo, uhvatile se alge), vec sam samo dolivao ono sto ispari i jednom mesecno ili jednom u 2 meseca, prao filter. Takodje, stanovnici su ostali zivi. No, ipak, resio sam da prestanem sa tom praksom, pa sam posle NG oprao akvarijum, i sada nameravam da vrsim nedeljnu zamenu vode (planiram po 20ak %) i redovno brisem stakla sa unutrasnje strane i skidam kamenac sa linije na kojoj stoji voda. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 21, 2012 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

batakole2 ::
svaki akvarijum je slucaj za sebe,kako kvalitet i zamena vode,tako i stanovnici i biljke.........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License