Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mesecna zamena vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav od novog clana. Dali prilikom svake zamene 1/3 vode potrebno dodavati sera aquatan ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 1:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aquatan sluzi sa odstrani hlor iz vode i eventualno doda neke korisne bakterije kako bi ti olaksao da svezu vodu (sa cesme) mozes odmah da sipas u aq. pod ovim "mozes" ne znaci da tako treba da radis i normalno se preporucuje da u aq uvek sipas odstajalu vodu nedelju dana i onda ti ne treba aquatan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK. hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadam se da mi cyrix nece zameriti ali hteo bih da dodam da nije neophodno da voda odstoji nedelju dana,provereno je sasvim dovoljno 24-48 sati kako bi hlor dovoljno ispario da bi mogao da sipas takvu vodu u akvarijum.ja naprimer (sto i ne znaci da sam u pravu,ali sam tako nauciuo od mnogo iskusnijih akvarista od mene)za zamenu 10-20 % vode u svoja 2 akvarijuma sipam direktno vodu sa cesme bea ikakvih problema po zivi svet u akvarijumu.velika vecina akvarista to izbegava po svaku cenu a probaj i ti pa za pocetak radi sve po pravilima.pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sam tako cuo da se sipa dir. sa cesme, s tim da ako je moguce podesiti da temperatura bude priblizna onoj u aq. E sad mnogi preporucuju da se prilikom svake promene vode {1/3} doda EASY LIFE ffm srazmerno dodatoj vodi. Drzim Malawi ciklide.
Pozdrav batakoletu2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tibban-e dodavanje bilo kojih preparata za pripremu vode sigurno ne mogu da stete stanovnicima akvarijuma bio to aquatan,easy life,safe start,aquasafe.....poenta je da se naravno kupuju ti preparati po onoj narodnoj "ne smeta znaci koristi" jer proizvodjaci tih preparata kroz sponzorisanje i reklamiranje nas jednostavno bobmarduju i na razne nacine ubedjuju da je to tako i nikako drugacije.na nama je da odlucimo kako cemo i da li cemo da tretiramo vodu pre ubacivanja u akvarjium.a ja mislim da za viskom hemije u akvarijumu nema potrebe.pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mislim da preterujem sa hemijom nego cista preventiva da se eliminise "ono" hlor, teski metali bla bla bla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam druze ni mislio da preterujes sa hemijom ,nemoj mi zameriti. u svakom slucaju "bolje spreciti nego leciti".pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2012 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u svakom slucaju hvala na korisnim savetima.laku noc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2012 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde ima u Novom Sadu da se kupi Easy Life ffm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2012 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto je navodjenja imena prodavnica i linkova zabranjeno,potrazi na googl-u,a pogledaj i reklamni baner na ovoj stranici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
veljko023
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2011
Poruke: 97
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako to rade profesionalci Smile A stres,parametri, pogledajte

[youtube:9eb0729f5c]http://www.youtube.com/v/YWMnPZKJWaE[/youtube:9eb0729f5c]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tibban
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2012 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi da je ono neka hlorisana cesmusa sve mislim......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2012 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji video zapis na kome se vide i ogromne cisterne u kojima se priprema voda pre nego sto se ovako izvrsi zamena . Znaci svi parametri vode koja se sipa su isti kao oni u akvarijumu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2012 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cesmusa sigurno nije ,posebno za diskuse koji su jedne od najosetljivijh riba u akvaristici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License