----------------------------------- Mirche01 Uto Sep 29, 2015 8:39 pm Microsorumi kolonizacija algi. ----------------------------------- Pozdrav svimaa . Nakon što sam uradio generalnu izmjenu akvarijumaa velikog od 120l te ubacio druge biljke , izbacio brzorastuće , ubacio sve spororastuće pojavio mi se problem. Na anubijama i microsorumimaa se pojavila končasta alga kao tepih te vremenom ta alga pređe u crnu čupavu alguu kao što je i bilo . Kako je odmicalo vrijeme mislio sam da je to zbog tek formiranog aq ali evo već mjesec dana aq je u formi i idalje imam taj problem , microsorumi se sve više punee algama ... Danas sam odstranio veći broj listova istih s algama. Filter je vanjski naredano filter medijima. Rasvjeta je 2x18w obične neonke OSRAM day light , s tim da je samo jedna upaljenaa jer držim biljke kojima ne treba puno svjetla ... Izmjena vode svakih 7 dana oko 20-30% (max) ... Dodajem prihranu već 4 sedmice , mikro i makro elemente po 5ML od svakog ... Slika nemam jer mi je mobitel u kvaru ... Volio bih ako ko zna šta da radim da mi kaže , imao sam problema s ovim , ali je to sve vremenom otišlo , alge samee nestale , al ove se ne dajuu tako lako .