Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikro i makro elementi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2013 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a ako bih drzao nezahtevne puno biljke da li je obavezno dodavanje co2 i mikro elemenata ili ne?pre sam drzao neke 2-3 vrste trave.bujale su kao lude,ribe isto tako a nista nisam dodavao a svetlo mi je cak bilo i preslabo.Sve je bil ok dok nisam rasformirao akvarijum zbog prostora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2013 7:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2013 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije obavezno, ako vec planiras nezahtevne biljke kako vec rece, pripremi i postavi kvarcni pesak, nali vodu, posadi bilje, nabavi adekvatnu rasvetu, bitno je da sijalice/neonke budu day light, i da ti neki odnos bude 0,5-0,7w/L zapremine akvarijuma. Ostavi tako nekih 2-3 nedelje minimum da se ciklira i polako i postepeno kreni da naseljavas akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2013 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu.Da negusim vise temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Avg 28, 2013 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

opet ja:)kako bih drugacije i naucio ako nepitam.Da li mora da se dodaju elementi sat vremena pre paljenja svetla ili moze npr sat posle paljenja svetla?posto nisam u situaciji da budem tu sat vremena pre paljenja rasvete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 28, 2013 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Recimo da je na duze staze nebitno. Dodaj uvece. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2013 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigli mi danas makro i mikro elementi iz rainforesta i ja ih rastvorio, al ne u destilovanoj vodi već u česmovači Surprised Jel sam se već zeznuo? Embarassed
Imam poprilično ubiljen akvarijum sa 0,64w/l i dodajem co2 1.3 mehura po sekundi.

Koristim Easy Life Carbo i Profito, pa ne znam dali da sa time nastavim, ii ne.
Da li u ovom akvarijumu mogu uspevati biljke koje traže 075w/l ?
Visina akvarijuma mi je 35cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2013 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zeznuo si ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2013 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tusta ::
Zeznuo si ...

Ipak nisam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2013 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si elemente rastvorio u cesmovaci koja u sebi sadrzi gomilu hemijskih jedinjenja u vecoj ili manjoj meri, svakako da dolazi do hemijskih reakcija izmedju njih i nastaju raznorazne soli, baze itd... i vise nije to TO, sto bi trebalo da bude.... pa cak i u destilovanoj vodi, recimo, mikroelementi ne mogu da imaju neogranicen vek trajanja, dolazi vremenom do oksidacije gvozdja i drugih elemenata, helati ne mogu vecno da drze gvozdje u dvovalentnom obliku, pre ili kasnije, preci ce u trovalentno i na kraju dobijes talog...

Da rezimiram, uvek koristiti destilovanu vodu, ne rastvarati velike kolicine elemenata pa da vam stoje mesecima, gledajte da vam rastvor potraje maksimalno 3 meseca... Sto ga pre iskoristite to je bolji ucinak. Znaci cesce pravite rastvore, nego da smuckate neku kolicinu koja ce vam stajati godinu dana i od koje necete imati vajde nakon odredjenog perioda ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2013 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tusta ::
Ako si elemente rastvorio u cesmovaci koja u sebi sadrzi gomilu hemijskih jedinjenja u vecoj ili manjoj meri, svakako da dolazi do hemijskih reakcija izmedju njih i nastaju raznorazne soli, baze itd... i vise nije to TO, sto bi trebalo da bude.... pa cak i u destilovanoj vodi, recimo, mikroelementi ne mogu da imaju neogranicen vek trajanja, dolazi vremenom do oksidacije gvozdja i drugih elemenata, helati ne mogu vecno da drze gvozdje u dvovalentnom obliku, pre ili kasnije, preci ce u trovalentno i na kraju dobijes talog...

Da rezimiram, uvek koristiti destilovanu vodu, ne rastvarati velike kolicine elemenata pa da vam stoje mesecima, gledajte da vam rastvor potraje maksimalno 3 meseca... Sto ga pre iskoristite to je bolji ucinak. Znaci cesce pravite rastvore, nego da smuckate neku kolicinu koja ce vam stajati godinu dana i od koje necete imati vajde nakon odredjenog perioda ....


Zvao sam RF i oni kažu da ne mora u destilovanoj. Sledeći put ću ipak rastvarati u destilovanoj vodi.

U svakom slučaju hvala na objašnjenju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Okt 15, 2013 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rastvaramo u destilovanoj da bi kontrolisali dodavanje u ppm ( eng. parts per million - prevedeno na naski , delova u milion - pa sa tim dodjes da su ogromne razlike onoga sto dodajes i onoga sto ima u cesmi a tu ima mnooogooo ppm svacega )

Posto ne znas koje kolicine elemenata imas u cesmovaci moze doci do predoziranja.
Sto se tice mikroelemenata tu je tusta u pravu za gvozdje , mada ja uvek preporucujem dodavanje gvozdja posebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomafiestabend
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Jan 2014
Poruke: 4
Lokacija: beograd vozdovac

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pitanje na temu, moze li se dodati ova kombinacija uvece kad se ugasi svetlo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tomafiestabend
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Jan 2014
Poruke: 4
Lokacija: beograd vozdovac

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i koliko razliku u vremenu dodavanja praviti kad se npr zameni voda, doda FFM, posle koliko vremena mozemo dodati elemente i koliku razliku u vremenu praviti izmedju njih kad elemente dodajemo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2014 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, upravo sam uzeo mikro i makro elemente... pa je moje pitanje, da li se mora rastvarati u destilovanoj vodi ili moze i u csesmushi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2014 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VeDe ::
Pozdrav, upravo sam uzeo mikro i makro elemente... pa je moje pitanje, da li se mora rastvarati u destilovanoj vodi ili moze i u csesmushi?


Svejedno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebni mikro crvi DonderionBerik Tražnja 1 Pon Jul 18, 2022 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro crvi stevladas Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 18, 2018 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro i makro elementi u NS bolepleco Arhiva Malih Oglasa 4 Pet Mar 09, 2018 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Refugim/makro alge, iskustva dzonib Morska Akvaristika 4 Uto Nov 21, 2017 2:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro Crvi Skybuffalo Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Okt 29, 2017 4:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License