----------------------------------- Wlayko91 Pon Nov 15, 2010 12:16 pm ----------------------------------- Kod mene vec oko pola godine (od kada sam ih kupio) stanuju sa 18 neonki i muzjakom borca, to su jako miroljubive ribe i ne diraju nikog sem sto se medjusobno 2 muzjaka ponekad pobiju/pojure ali nista ozbiljno jer svako ima svoj deo akvarijuma. Omiljene su mi ribe i zato cu uskoro poceti samo zbog njih da im kupujem destilovanu vodu koju cu mesati sa ovom iz cesme kako bi im bilo prijatnije. Najzanimljivije mi je to sto svih 5 ramija kojih imam, kada sadim neko novo bilje ili secem pelcere, oni prilaze ruci, plivaju mi izmedju prstiju pa moram bukvalno da ih teram da mogu da zasadim biljku ali oni opet dodju i blenu. <3 Mogao bih da snimim to jednom pa da podelim sa vama... :) Inace, kod mene su ove ribe da kazem "zute" kao ove kod nikoura, a kada sam bio kod Saleta, primetio sam da su njegovi ramiji nekako crveni, tj tamno narandzasti, ne znam da li je to bilo zbog rasvete ili im boje tako variraju...