----------------------------------- jovica Pet Mar 13, 2015 7:59 pm Re: mladj boraca uginuce ----------------------------------- ...temperatura kod malisana mi je uvek 28c.... Dno akvarijuma sam cistio svakih deset dana.... Hranio sam ih zumancetom prva tri dana .... Parametre vode neznam... Iskoristio sam tvoj citat gde se najverovatnije krije odgovor na tvoje pitanje. Nisam uzgajao borce, ali sam imao malce svih zivorotki, kao i uspesne mrestove ancistrusa i odgoj malih. Svim njima je zajednicko da vole higijenu akvarijuma na visokom nivou. U mom akvarijumu gde drzim malce ancistrusa do prodajne velicine filtracija su 2 korner filtera sa gomilom keramike i bio sundjera+ sundjer filter. I to u 37l. Kod tebe je u 20l sundjer filter i zamena dela vode na 10 dana, plus zumance koje se leti na 30c ukvari i ako kuvano jaje ostane od dorucka do vecere van frizidera. Ne znam za borce, da li mora tolika temperatura vode, ali zumance je u vecini slucajema glavni krivac za opadanje kvaliteta vode kod mladji koje se hrane tim. Vidi sa kolegama sta i kako oni rade u konkretnom slucaju sto se tice zumanca, da li ih nekako drugacije hrane, ili si prosto preterao u doziranju zumanca, sto se takodje desava... I samo da dodam, malci ancija prvih 3 dana jedu svoje zumance iz svoje zumancane kese, pa nije ni potrebno nikakvo hranjenje u startu, mozda tu gresis. Mozda im i ne treba dodatno hranjenje zumancem, vec start artemijom 3 dana posle izlegnuca, pa to da jedu od treceg dana. Procitaj malo po forumu o ishranu malaca borca. Pozdrav! :bravo: