Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Akvarij 200litara by Taaky Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne nisam ...a sto to...samo vas pitam..jer sam neiskusan...ne znam mnogo...a ne zelim da pravim velike greske...zelim da budem siguran u to sto znam da ne zeznem neke dijelove...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 11:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taaky prijatelju, zelim odmah na pocetku da nesto utvrdimo : Zaista nemam nameru da te pogresno informisem ili uputim ka resenju i ujedno pomognem ( ni ja a mislim i drugi ), ali bih te priupitao nesto, a ti mi iskreno odgovori :
Da li si procitao jos koju temu na ovom forumu i da li si ispratio sve odgovore koje si dobio od clanova.
( iskreno ibrisao sam jedno dvadesetak redova teksta koji ti se ne bi svideli nikako da su ostali ....)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da druze pratio sam...ali imam previse pitanja na koje zelim odgovore..tako da i zaboravim...vama hvalal svima na podrsci..ali ja posto formiram akvarij..a ne znam mnogo...imam previse pitanja oko toga...jer ne zelim da pravim velike greske.... sada sto me najvise zanima jeste da li moze filter da bude samo spuzva i kamencici...jer vidio sam da spominjete aktivni ugalj..a to nemam gdje da kupim...i nadam se da smo sad sve nedoumice izgladili..i da ostajem aktivan na ovom forumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taaky,
kao prvo dobrodosao ( sa zakasnjenjem). Tek sada sam iscitao celu tvoju temu. Iako je malo prek moram se sloziti sa Nikourom. Verujem da si mogao primetiti do sada da ti dosta ljudi s ovog foruma posvecuje mnogo vise paznje nego sto si ti paznje posvetio nekim osnovnim stvarima.
Drugim pocetnicima se obocno savetuje da iscitaju mnoge teme o kojima je mnogo diskutovanmo do sada i koje se ticu i pravljenja samog akvarijuma, i podloge i vode i cikliranja i osvetljenja i filtracije i biljaka i ribica na kraju krajeva. Tebi to niko nije savetovao do sada. Ocigledno je da nista od toga nisi iscitao. S jedne strane pitas a s druge, kada dobijes odgovor uradis nesto po savetu komsije koji ima akvarijum ili po savetu prodavca iz lokalne prodavnice.
Brate rodjeni, preporucujem ti da odes kod tog tvog komsije i da njega ispitas sve sto te interesuje. S obzirom na to da zivite u istom mestu, on ti moze pomoci oko stvari koje te interesuju: Da li zemlja u podlogu ili ne? Da li oprati pesak do kraja ili ne? Gde staviti aq i kako ga okrenuti? Koliko neonki staviti za osvetljenje? i Gde napraviti rupicu za hranjenje ribica kako se ne bi morao stalno dizati stakleni poklopac?
Ubedjen sam da ces sve te stvari, mnogo bolje skapirati ukoliko ih i vidis licno. Nemoj zameriti, ali ova tvoja tema dodje do 5. sranice bez konkretnih rezultata a jos uvek sa pitanjima koja nisu bila ni za 1.
Da te malo i pohvalim (da ne odes od nas). Za respekt je tvoj trud oko pravljenja akvarijuma i strpljenje s kojim ga polagano formiras. S nestrpljenjem ocekujem tvoje sledece pitanje i tvoju sledecu fotografiju gde ces nam pokazati novo delo tvojih ruku.
Molim admina da ukloni post ukoliko se ne uklapa u "pravila igre"ovog foruma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam puno...svima sam zahvalan...jer sam vidio da ste posvetili meni paznje vise nego ostalim...te sam vam jako zahvalan...svi smo tu da pomognemo...niko ne zna sve..pa i vas pitam...naravno....jako lijepe ste mi odgovore dali sto sam pitao...i da iscitao sam sve ove teme sto si napisao gore..i pregledeo vecinu akvarijuma....a nastavak rada ide ubrzo...poslijepodne se akvarij ubacuje u svoje mjesto u mojoj sobi...pa ce biti slike..sada jos filtrira vodu pa cu je izbacit..i unjet u kucu fino ga oprat...i ubacit vodu i pustit da filtrira jedno 5 dana ....i onda cu pocet ubacivat grijac jer ce tad doc...i polako poceti kupovati biljke i ostalo sto mi bude potrebo..i da kroz koji dan cu pocet praviti krov i osvjetljenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako si u mogucnosti da od nekog iz tvoje okoline uzmes jednu casu vode iz akvarijuma ( pod pretpostavkom da je taj akvarijum "cist" ), onda bi ubrzao proces cikliranja akvarijuma .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje da uzme malo vate iz filtera. Cikliranje je period tokom kojeg se stvara zdrava kolonija bakterija u filteru a casa vode ne bi pomogla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nazalost moram malo da .... jedna casa vode iz vec formiranog akvarijuma moze itekako da doprinese ubrzanju cikliranja akvarijuma tj formiranju korisnih bakterija. takodje kao i filter materijal ( bioloski deo filtera, da nedodje do zabune ) iz vec formiranog akvarijuma tako i sama voda sadrzi potrebne bakterije za sam cin cikliranja.
nekazem da se sam cin cikliranja preskace ali se znatno ubrzava, cak sto vise zna da nedodje do svih onih pojava tokom cikliranja akvarijuma. e sad, sto je veca kolicina unetih dobrih bakterija to se akvarijum brze isciklira tj brze dolazi do stvaranja nitrita i nitrata. ovo takodje mozemo da izvedemo i ako akvarijum hranimo na "prazno", znaci u samom pocetku bez ribica ubacujemo kolicinu hrane kao da imamo ( nekih ) 5 - 10 ribica ... recimo, sto zavisi i od filtera kao i od protoka istog ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidjecu da uzmem od komsije malo vode ..pa da ubacim .....danas se opet nesto radilo na akvariju Very Happy ....danas je voda filtrirala citav dan ...i uso sam ju svu...ocistio akvarij cakli se ko pasje mu.. ...Razz ....lule sam ocistio i stavio male mrezice na dno da mi ribe ne bi uletile u filter...izrezao sam novu spuzvu za filter...i sutra to lagano ubacujem...tapetu cu nazalost stavit za pocetak..ali cu jako brzo pocet pravit ono sa stiropolom....evo sad smo ja i komsija nesto isporbavali i jako je fino ispalo...tako da ce to ubrzo zazivit i u mom i u njegovom akvarijumu..sutra ubacujem akvarij u sobu...i sipam vodu u njega..i ciklirace voda tamo do srijede cetvrtka...kada mi dolazi grijac i zracna pumpa....i onda bi lagano mogao da krenem uzimat biljke i ribe....
i nista mi odgovorili na pitanje...dali ima veze sto mi je filter samo pjesak i spuzva...tako je i kod njega..i tako su nam svi preporucili....
i evo koja slika usput
evo lule kako su napravljenje
Image
malo detalja da ljepse izgleda... ako su bude vidilo Razz
Image
evo kako smo to izrezbarili
Image
Image

Uploaded with ImageShack.us
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za moj ukus previse vestacki izgleda pozadina, nigde neces naci takav kamen u prirodi zar ne ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma druze...ovo je samo bila proba da vidimo ...kako se to radi ...ovo je nesto sitno bezveze bilo ....kad budemo pravili potrudicemo se...sad gledam ove pozadine kakvih ima ...pa da uzmem koju ideju...ovo je tek radi reda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....php?t=1527

Evo kako sam ja to odradio prvi put, moze bolje ali eto za prvu pozadinu nije lose Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gledao sam jako lijepo uradjeno...a cime si rezbario stiropol..mi smo sarafcigerom i malim triscicama drveta...i onda cetkom presli fug masom...ovo smo mi tek tako rezbarili da vidimo kako ide to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upaljacem ti je najlakse, stiropor je bolje obraditi termicki nego mehanicki Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa malo smo rezbarili i onda uzeli upaljacem..da bude prirodnije i onda uzeli farbat
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 54l Marko1997 Akvarijumi 8 Uto Nov 02, 2021 5:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponuda - Beograd - spreman "plug... Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 12, 2020 6:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 20L pomoc EvilEasy Početak u akvaristici 13 Pon Mar 11, 2019 10:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License