----------------------------------- nemanjask Pon Mar 05, 2012 11:19 pm ----------------------------------- Trenutno, sem belog oblog kvarcnog kamenja sitnije granulacije, jurim i RGB led trake sa IP88 zastitom sto jeftinije... (nasao sam sa IP67 stepenom zastite, ali necu da rizikujem). Stavio bi ih duz prednje i zadnje strane ispod onih traka staklenih koje nose poklopce (sa unutrasnje strane!), tako da se trake ne bi ni videle od one crne trake duz gornjih ivica, a imao bi citav spektar boja koje moze da daje RGB led traka, a trosi samo nekoliko vati. E sad, na veliko je prodaju na miniumum 5 metara, a meni je to mnogo, treba mi 2 puta 130 cm, a taj sport je ionako poskup... oko 9000 dinara 5 metara RGB LED trake i to sa IP67 zastitom... Inace, LED RGB uz kontroler ima i dinamicke modove (i daljinsko upravljanje osvetljenjem), pa se mogu praviti programi za razne prelaze boja, itd... Akvaristički potpuno nebitno. Ako planiraš ozbiljno osvetljenje za akvarijum i zahtevne biljke onda ti ovo ništa ne znači. Ako planiraš da praviš predstavu pred odabranim društvom onda je ovo odlično jer ćeš moći da učiniš svoj akvarijum i sve u njemu fluorescentnim, pinkovitim, narandžastim, jarko plavim... Sve zavisi šta želiš od svog akvarijuma!