Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum-potrebna pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je moj akvarijum koji sam formirao za 2 dana. Imam 6-7 sati dnevno vremena da se bavim sa ribicama, pa sam izradio pecinu od kokosa koju sam nasao ovde, imao sam jednu biljku (kojoj ne znam ime ni kakvu podlogu da joj napravim da je zasadim). Odlucio sam da probam da gajim gupike i ksifo-e za pocetak jer sam nov u akvaristici.
Akvarijum ima 60 litara i veoma dobar spoljni filter. Citao sam dosta u zadnja 3 dana o akvarijumima ali kao sto sam vec rekao u jednom postu na forumu problem je to sto zivim u gradu gde nema akva shop. I to mi predstavlja problem pri nabavci svih potrebnih sredstava za dobar akvarijum.
Jedan od najvecih problema mi je kako da izradim podlogu da bih mogao da zasadim biljke. Citao sam po netu sta i kako, ali opet sam dosao do toga da mora da se kupi podloga u akva shopu, pa sam pristupio sam da izradjujem podlogu. Uzeo sam fin pesak, bas fin, i kamencice na obliznoj reci, kamencice sam prokuvao, ali kod peska se pojavio problem, bio je previse fin za akvarijum Shocked Od njega se pravilo blato, i mutila se voda (napravio sam test u praznoj posudi pre nego sto sam ubacio u akvarijum) i sada ovako izgleda akvarijum (prilicno bedno ali se i trudim maksimalno), gde mogu da nadjem pesak odgovarajuci za akvarijum i kako da napravim slojeve koje su potrebni za pravilan rast i razvoj biljaka, evo slike moje podloge trenutno.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar u Uzicu nema ni jedna prodavnica za kucne ljubimce koja bi imala i opremu za akvariste? Strasno. Za podlogu ti je dovoljno i kvarcni pesak da stavis naravno ako imas gde da ga nabavis. Imaju i razne hranljive podloge i humusi ali za pocetak ne moj se sa ti petljati nego stavi samo kvarcni pesak kasnije a biljke mozes pihranjivati ima sad preparata za to u vidu tabletica i raznih kapi. E sad ako mozes da skoknes u Cacak imas u centru kod crkve jednu prodavnicu za kucne ljubimce oni su imali akvarijume, ribice tako da pretpostavljam da ima i opreme za akvarujume. Dali i sta ima nemogu ti reci tacno jer vec cetiri godine ne zivim u cacku ali pokusaj tamo ako si u mogucnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa strasno jeste, ima par poljoprivrednih apoteka u kojima se bave akvaristikom, ali ne prodaju nista posebno, od biljaka imaju samo vestacke biljke. A za kvarcni pesak sam se raspitivao i tesko cu ga naci ovde (Propao grad), za nekoga ko hoce da se bavi akvaristikom nema goreg mesta, a stvarno sam zainteresovan i ulazem po ceo dan u akvarijum, i citam dosta literature.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najbolje ti je da kupis kvarcni pesak,a recni pesak trebas bas dobro da isperes pre nego sto ga stavis u akvariju,cini mi se u jedno 16-17 vode da bi voda bila bas bistra kad ga peres...a opet recni pesak je slaba podloga i slabo ce biljke tu da ti napredujucpa bi trebao prvo da stavis sloj zemlje za cvece pa prego nje pesak... isto tako za biljke ti je potrebno i svetlo,stedljive sijalice ili neonke koje daju dnevnu svetlost,i to za taj akvarijum ne bi trebalo da bude slabije od 30w!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored stavljanja kvarca za podlogu na sta bih jos trebao da obratim paznju ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obrati paznju na dubinu sadnje. Ova tvoja biljcica nije dobro posadjena. Otprilike pazis da ne bude ni preduboko, ali ni previse plitko. Onaj svetli deo iznad samog korena ne bi trebao da se vidi, a ako preteras sa dubinom sadnje moze ti se desiti da listovi pocnu da trule.

Sto se tice nabavke bilja, prelistaj malo temu Ponuda. Mogu ti se poslati biljke i postom - stizu neostecene i vlazne Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam i koliko sutra bih uzeo biljke Smile samo jos kad bih kvarcni pesak nabavio od nekih akvarista odavde Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2010 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sorry , videh da si se snasao za slanje biljcica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License