Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj aq Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 2:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotosinteza biljaka se vrsi tako sto danju koriste CO2 a nocu kiseonik.CO2 se ubacuje u aq da bi optimizovao rast i razvitak biljaka.Realno, ti biljke jos uvek nemas pa ti ne treba ni CO2.
Pumpa za vazduh i rasprsivac za nedelju-dve?Vodi racuna da ne ostanes bez ribica u medjuvremenu.
5W osvetljenja za ~45L je premalo.Kad ubacis biljke bar 30W.Hranljiva podloga ispod peska?
Moguce da si uz ovaj filter dobio i T-racvu tako da mozes na njega da zakacis i pumpu za vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 2:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

planiram da napravim aq od 150 l. 100d 50v 30s. koliki teba da bude spoljni filter? ja sam mislio 15d 30s 50v, sa cetiri komore. da li potapajuca pumpa moze u spoljasnji filter? koliko mi osvetljenje treba za pomenuti aq? da li je dovoljno dve neonke duzine 90 cm?
iz aq sa slike izbacio sam CO2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde prvo lagano pročitaj, ne samo na ovom forumu, sve što se pisalo o tome šta je sve potrebno i kako započeti jedan akvarijum. Ovde ima pitanja na koje već postoje odgovori a pritom su odgovori jako vezani za ono kako ti zamišljaš da ti akvarijum izgleda.

Moje mišljenje za tvoja postavljena pitanja:

1. spoljni filter treba da bude prilagođen veličini i nameni akvarijuma. Nije isto ako u akvarijumu imaš samo kozice, samo japanke, samo oskare, ili neki mix. Od svega toga zavisi i potreban nivo filtracije, samim tim i veličina filtera.
2. potapajuća pumpa ide u spoljašnji filter, u komoru sa prečišćenom vodom i odatle je vraća nazad u akvarijum.
3. zavisi od vrste biljaka koje ćeš imati u akvarijumu. Nekima treba više svetla, nekima manje. Neki prosek je 0,5W/l zapremine.
4. zavisi od svega gore navedenog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@LAKI7

Da li bas moraju te dimenzije?
Verujem da bi bilo mnogo bolje 100x40x40
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zasto je bolje 100x40x40 nego 100x50x30?
meni se vise svidjaju plosnati aq.
da li za spoljasni filter dimenzija 15x30x50 moze staklo 4mm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas vise prostora i za biljke i za ribe i ostalo. Imas vise prostora za "igranje" po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naterao si me na rezmisljanje. razmotricu tu opciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubacio sam mahovinu. vezao sam je dzakom od krompira za tri kamena. koliko joj otprilike teba da pokrije mrezicu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je malo nezahvalno prognozirati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

otprilike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od 7 do 77 dana a sve zavisi od prihrane , osvetljenja, protoka, CO2 itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima li neka jeftina prihrana (tecna) koja ne skodi ribicama. ako znas molim te posalji poruku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ... nemoj da te mrzi, slobodno neku temu procitaj. Nece ti oci ispasti ako nesto i sam procitas pa jos i naucis. Mozda ti izgleda bezobrazno, ali gotovo sva pitanja koja si postavio to si mogao u dve tri teme da procitas i nesto korisno naucis a za dobrobit tih ribica koje imas.
Nastavis li ovako .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2011 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam da je cudno ali citam teme nedelju dana. kolko sam vremena na forumu oci mi ispadose
sa mojim ribicam je sve uredu. veselo plivaju u aq ne znam sta bi im bilo da nastavim ovako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 09, 2011 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle nedelju dana čitanja si mogao da sam sebi odgovoriš na većinu pitanja koje si postavio. Ne žuri i ne juri, nestrpljenje i akvaristika ne idu zajedno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License