Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj kutak za ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da dodaš Easycarbo tako što je rastvoriš malo jače nego što treba u vodi, recimo, treba 1 ml a ti staviš 3 ml u pola litre vode. Dobro promućkaš, isključiš filter na jedno 15 minuta, i špricem prskaš gde su ti alge. Paziš da nema nekih negativnih efekata i samo strpljivo.
Koliki su ancistrusi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 2:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sub Nov 01, 2014 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam odavno Wink Jedna pred šišanje Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Nov 01, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno potrebno šišanje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda alternatera Bravo
Kakva je situacija sa eleokarisom i algama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam algexit i stavljao četiri nedelje po uputstvu i baš se vidno povukla. Četkaste uopšte nema više, tu i negde ima zelene, ali je u povlačenju.

Ima je još na Eleokarisu. I nisam zadovoljan kako napreduje, dosta zaostaje sa ostatkom bilja. I glavni uzrok je mislim upravo neadekvatno osvetljenje, što će biti rešeno. A pušta puzavice i čistači odmah to izriljaju xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da su ti se pojavile pomalo alge po staklu, mozes da ih skines nekom starom platnom karticom, ili onom ode telefona kad kupis nov broj. Very Happy i pokusaj da creva pribijes u sam cosak, da se sto manje vide, pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2015 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update posle dužeg vremena.

Za početak, neke fotke iz januara:

Image

Image

Image

Image

A onda nastaje problem, zbog ove države i stanja u kojoj se nalazi, bezakonja i drugog, iz distribucije mi iseku struju. I tako kuća mesec dana bez grejanja i struje. Uspeo sam ribicama da obezbedim napajanje ali opet mi je uginlo jedno 20ak ribica zbog hladnoće i biljke su pojedine krenule da propadaju, a potpuno su propale Eleochoris Acicularis i Eichoria crassipes. Ludwigia Perennis je napokon počela lepo da napreduje, niska ali sa zdravim gustim listovima, pa joj je razvoj ponovo zaustavljen.

Kada se cela situacija rešila uzeo sam led rasvetu (danju belo svetlo, noću crvenkasto-plavičasto) i od pre neki dan u akvijurm u prednji plan zasađena Bacopa australis, a u zadnji dodata Ludwigia glandulosa perennis. Odstranjeni su truli i propali listovi na ostalim biljkama, podšišano sve lepo i počeo sam da dodajem uz Easy Life Carbo i ProFito i makroelemente Rainforestove, kako bi pospešio zdrav i brz oporavak biljaka.

Što se ribica tiče, trenutno su u akvarijumu:
8x Mikrorazbora galaksi
8x Neonke
6x Devario malabaricus (Giant Danio)
6x Crveni barbus (barbus tytteya)
4x killi australe
4x furkata
2x Corydoras sterbai
2x Corydoras aeneus
2x Corydoras panda
2x Ancistrus
1x Ancistrus Red Fire
1x Kolisa
1x Trihogaster
1x Sijamski borac

Evo i slika:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
kepta
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 22
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Maj 13, 2015 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra ti je mahovina mnogo mi se svidja, nadam se da ce i moja da naraste tako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
eskadrilac
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ti je super osvetljenje, lep akvarijum, koliko si placao KILLI?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

250 dinara komad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Uto Jul 21, 2015 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Prošlo je godinu dana od postavljanje ove postavke. Na žalost, nisam nimalo zadovoljan rezultatom. Sve je lepo napredovalo, onda je peh sa sečom struje unazadio sve. Sada mi se čini da ni LED rasveta nije adekvatna.
Biljke koje su prerastale akvarijum sada ne napreduju više (poput Hygrophile Sunset), pa čak i Limun nije u najboljem stanju. Uzeo sam za prednji plan Bacopu Australis i ona je za dve nedelje dostigla visinu od 30 cm, što znači da nema dovoljno svetla. Ali su ribice žive i zdrave, filtracija besprekorna Smile

Tako da će ovaj akvarijum uskoro biti rasformiran i krećemo od početka. Za početak, za koju nedelju stiže novi akvarijum od 100 litara, sa dve T5 neonke od 24W, ovoga puta sa hranljivom podlogom, osmokotom, sitnim crnim šljunkom adekvatne debljine sloja. Dosta sam naučio u ovih godinu dana što kroz forum, vaše sajtove i lično iskustvo. Za sada neću da otrkivam previše o novoj postavci, to će biti iznenađenje a sledi mi potraga za dobrim hardscape materijalom Smile

Ribice iz trenutnog akvarijuma biće prebačene u nov akvarijum, kada bude lepo formiran i cikliran. Potom ga praznim komplet i šaljem na lepljenje (već je skoro procureo na jednom mestu, vreme je da se obnovi silikon). A onda će i on da bude rađen profi. Za sada još ne planiram unošenje CO2 ali ću se držati nezahtevnih biljaka i anubia dok apetiti ne porastu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License