Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj novi akvarijum 55l-saveti i kritike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo,thebeast.Evo nikouro ti je odgovorio umesto mene.Samo, tačne mere svake neonke t8 od 15w su 438mm.Te mere su kao na ovoj slici koju imaš u plavoj boji.Preko toga dodaj držače neonke još neki cm i sve pričvrsti na neku podlogu,poveži žicom i to je to,dodaj sa strane prigušnice i eto ti rasvete...Svakako će ti izaći jeftinije.Što se tiče neonki pogledaj kod sponzora ,pa koliko para toliko i muzike,day light,sunlight,tropical...pa šte ti se svidi ti uzmi.Ako se odlučiš za ovu varijantu rasvete ti piši pa ćemo da se konsultujemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 5:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necu kupovati vec gotovu fabricku armaturu, nego cu da kupim grla za neonke, jednu elektronsku prigusnicu od 30w (kazu da ove elektronske ne greju a i ne treba starter onda), nesto zica i kablova, pa ce se uglaviti u tih mojih 50cm Smile

1 x http://elektrostar.rs/rasveta/.....nska-1x30w
4 x http://elektrostar.rs/rasveta/.....g13-art101
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala cucul44, to sto si objasnio sam bas i planirao da uradim, kao sto napisah u preshodnom postu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo thebeast,upravo na to sam i mislio,kada sam pokušao da ti objasnim,ali obavezno nabavi ili napravi usmerivače svetla,da ti se svetlao ne rasipa.
obrisan link
Ja sam ih napravio od starih neonki,tako da jako dobro bacaju svetlost gde treba.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Sep 19, 2016 11:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: U znak poštovanja prema onima koji imaju banere gore na forumu ... :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm, razmisljao sam o tome, al nisam siguran da imam trenutno ideju kako to napraviti :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ti par fotki kako sam ja to uradio pa ti možda da neku ideju.
Image
Image
Image
Image
Dakle ovi plavi delovi su u stvari od starih konzola nekih neonki,ja sam ih skratio na potrebnu dužinu i postavio kao na slici u žabice držača same armature pod kosinom i super funkcioniše.Tako je i sa druge strane,sva svetlost je usmerena na dole ka vodi.Inače unutrašnja strana ovih limova je prekrivena tankom folijom koja je imitacija ogledala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam pažljivo pratio kome šta treba ali ... pogledaj malo u DIY i Rasveta podforumima, bilo je svakavih ideja i rešenja u zavisnosti od raspoloživih materijala i finansija, počev od kanalizacionih cevi, folija, limova ...

http://www.akvarijum.org/forum.....t4396.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t3684.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t4620.html

Tebi je, ako sam dobro razumeo problem sa dužinom cevi:
http://www.akvarijum.org/forum.....html#65572

Ima svašta ovde po forumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2016 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se poštovanim sponzorima sajta i urednicima na poslatom linku u postu thebeast-u.nije mi bila namera raklamiranja već pomoć oko usmerivača svetla,a nisam trenutno mogao da nađem drugi link da bih mu to pokazao.Još jednom izvinjenje svima. Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2016 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz slika što je @cucul44 postavio, tražiš ako neko ima stari raster za neonke i odatle izvadiš gotove odsjajivače.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2016 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo, krov haube mi je stakleni, pa cu prvo da vidim kako cu sve to da pricvrstim, verovatno silikomom.

Koja ti je to folija, planiram bar nju za sad da postavim?

a kasnije cu da ubacim usmerivace od prohromskog/pocinkovanog lima.

Bas su mi cool ti ventilatorcici, da vidim da izbusim ovo staklo da ubacim bar jedan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ponovo ja,

posto sam video da koristimo istu filter pump magi 380, interesuje me da li si koristio dodaka sa dovodom vazduha? Da li ti funkcionise OK?

U mom slucaju imam osecaj da nije sve bas kako treba, kada pustim vazduh 100%, tako jako i irtantno se cuje da predpostavljam da cu preci na vazdusnu pumpu.
Kao kada ti ostane malo vode u casi pa slamcicom krenes da da se igras Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O thebeast,pozdrav tebi.Je li gotov taj akvarijum?Pošto me pitaš za ovaj filter,predpostavljam da jeste.Kako funkcioniše,jel si počeo sa cikliranjem i ostalim pripremama?Što se tiče dodatka za vazduh ja ga ne koristim,koristim samo dodatak za kišu,tj cev sa rupama(vidi se na fotkama),i mislim da ti taj dodatak nije potreban.Ovaj koji ja koristim,prilično talasa površinu,ali nečujno,tako da ima dovoljno kiseonika,a i snažnije vrši cirkulaciju vode.Takođe koristim i običnu vazdušnu pumpu i sunđer filter,tako da imam dvostruki filter,a i aeraciju.Pogledaj fotografije,videćeš da sam taj filter magi 380 spustio dosta niže ispod površine,to je iz razloga da se ne čuje,a ima istu f-ju.Eto to je moje iskustvo,ako nešto treba slobodno pitaj,a ako neko od iskusnijih akvarista ima neki bolji predlog neka se oglasi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2016 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hej jesam Smile Evo ukratko sam objasnio ovde:

http://www.akvarijum.org/forum.....82-30.html

sledece sedmice ubacujem biljke i rasvetu pa ce biti drugacije Smile

da da, video sam kako je kod tebe, samo reko da pitam da nisi mozda iz istog razloga odustao od ove varijante sa vazduhom Smile
razmisljao sam i ja da ubacim neku malu vazdusnu pumpu sa nekim rasprsivacem, al kazu da se ona tek jako cuje :/

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2016 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Našao sam juče i video,dobar je i lepo je čučnuo na toj komodi.Pročitao sam sve iz početka,i ovo ti je sasvim ok.Lep je panj,a i ovaj dragon stone je super.Termometar bi trebao da staviš u suprotan ugao i spustiš ga do podloge,onda ćeš imati najpribližnije tačno očitavanje temperature vode u akvarijumu.Nisam video da imaš grejač,a ha vidim,stavio si ga iza, pri dnu.On bi trebao da stoji pored filter pumpe,tako da pumpa cirkulacijom vode izjednači toplu vodu u svim krajevima akvarijuma.Razgovarao sam sa nekim starijim akvaristima i savetovali su mi da grejač nikada ne potapam horizontalno,a ni vertikalno, skroz u vodu,jer može da se desi da nije fabrički dobro zaliven gore na termostatu i eto belaja.Meni se nažalost desilo da,iako nisam potapao skroz nego samo malo preko crte gde piše minimum,prodre voda,ali u trenutku kada sam menjao vodu,pa je bio isključen iz napajanja,inače bi svašta bilo.Tako da to još malo prouči,možda neko ima još ideja oko toga.Što se tiče vazdušne pumpe,istina je da se čuje prilično,ali ako si spreman da daš dosta novca može i da se nečuje,ali možeš da kupiš sa dve brzine,pa uveče kada su šumovi iz okoline svedeni na minimum,ti prebaciš u manju brzinu i automatski će se i ona slabije čuti,a ti ćeš dobiti dodatnu aeraciju.Na kraju ćeš se navići i nećeš ni primećivati uopšte.Možeš da je umotaš u perlon vatu i neće se mnogo čuti.Još jedna moja opaska,a ti nisi u obavezi da je usvojiš,pošto nemaš pozadinu,po mom mišljenju bi trebao da staviš nešto što bi zaklonilo sve te kablove,a i izgleda lepše,može da bude tamno plavi(teget) ili crni hamer(vidi na mojim fotkama),pošto planiraš i biljke onda će one još više doći do izražaja sa plavom ili crnom pozadinom.Ovo je moje mišljenje i nemora da bude tako,ako ne želiš,samo predlažem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2016 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jaoj bravo za ovaj grejac!!! Ja nisam ladno ni provalio da ima minimum water level naznacen na grejacu. (Ja se secam da su moji dok sam ja jos bio klinac ceo potapali pa nusam ni obracao paznju na to)Hvala puno! Stavio sam vertikalno pored filtera, izbacio iznad povrsine gornji deo. Termometar na drugu stranu uz dno.
E sad dosta sam se dvoumio za tu pozadinu, al na kraju ne stavih nista....sakricu ja te kablove u cosak, jos kad dodje bilje nece se ni primetiti Wink sad mi komplikovano da mrdam ovako pun akvarijum da lepim pozadinu.
Hvala puno druze! Cenim sve savete Smile bice jos slika kad dopunim sa ostalim stvarcicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License