Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

haha da eto rece nesa da mi je ovo bilo na karibima...ja volim da pecam a i moj akvarijum je moje blago... i svaku paru sto pristedim il spiskam na akvarijum il na opremu za pecanje...svrbe me sto se kaze.., a kad sve to moja devojka primeti onda se i njoj mora ispuniti neka zelja a ona voli da putuje...al tako i treba radimo da bi smo ziveli a ne zivimo da bi smo radili....sto se tvog foto aparata tice samo napred to moze da bude jako unosno i isplativo a vidi se po tvojim slikama da to dobro radissss
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 7:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Laki : ne ide to tako u fotografiji.Jako puno sam naučila za ovih par meseci,ali opet ne znaš ništa u poređenju sa nekima Smile Kao prvo,monte zna šta radi,to mu je posao Smile U fotografiji nije sve u opremi već u tvom talentu i znanju.Kupovinom profesionalnog aparata (koliko znam D300 je profesionalna serija Nikon-ovih DSLR aparata,kao i D800 samo starija verzija) ustvari ne dobijaš ništa.Dakle,ti kada bi koristio opremu koju monte ima,garantujem da bi pravio toliko očajne slike da bi ti se fotografija ogadila za par dana.Ne ide to tako.Niko nije uzeo DSLR kao prvi aparat.Onaj ko zna šta radi sa ovim aparatom može čudo da napravi,a početnik koji ne zna bukvalno ništa ni o ekspoziciji,zatvaraču,blendi,objektivima neće ništa uraditi.Ako nemaš nikakav fotoaparat pre ti preporučujem neki jeftiniji kompakt sa većim otvorom blende i manuelnim kontrolama,za učenje.Kada savladaš sve pojmove u fotografiji onda možeš da pređeš na skuplje stvari.Pritom,ovde ne priča priču telo nego objektiv,pa zavisi da li ćeš uzeti neku polovnu staru Sigmu ili Canon "L" objektiv...Mnogo je to komplikovano...Poenta je da nećeš sa DSLR-om dobiti ništa ako ne znaš da ga koristiš Wink Ako gledaš da kupiš neki aparat pogledaj onu moju temu "Digitalac",ima korisnih stvari koje su mi ljudi tamo objasnili i tako sam i krenula sa ovom svojom foto pričom Smile Inače,pošto planiraš da ponovo roniš kada budeš išao na more (ako planiraš Very Happy ),mogao bi da gledaš neki vodootporan aparat,možeš da ga nosiš i na pecanje i da ga zaroniš u akvarijum,da roniš Very Happy Ako hoćeš još nešto da pitaš,pitaj slobodno u onoj mojoj temi,da ne kvarimo monte-u temu Smile Pozdrav svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pravu si 100%
nije ni vreme ni mesto -a ja sam se samo zainteresovao za covekove slike jer su dobre pa usput rekoh al se oduzi,...sorry svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad vec pisete o aparatima zaista bih voleo neku sliku da vidim uradjenom sa Smena 8 Smile . Digitalac odradi dabar deo posla a na korisniku je da poznaje osnovno pravilo i da bude u pravom trenutku na pravom mestu Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema sa Smena 8 ali ima sa Nikon-om Smile
Image
I nije toliko off topic,pošto je monte fotograf Very Happy Evo neka monte oceni,valja li ovo nešto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za nijansu je trebalo svetlo da bude jace .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je Nensi Smile
Nikouro bas sa Smenom tesko da moze da ispadne neki makro Very Happy
Al sa nekim Zenitom vec bi i mogli da pricamo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, sto rece Nikouro, malo samo dosvjetliti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe Very Happy Ovo sam ja smanjila ekspoziciju i u fotošopu zamračila,inače evo originala,samo je dodat watermark.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se lično više sviđa ova gore,ali vi procenite Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ah taj fotoshop Sad . Gde nestadose lepe tamne sobe sa crvenom sijalicom Sad .
Da, zaboravio sam na dobar stari Zenit. Mada , tada je i Nikon imao veoma jake i dobre aparate. Meni je pokojni tata imao Nikon davnih 80-tih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja par komada i koristim ih, ali crno-beli film i nije bas za fotkanje akvarijuma Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa tih osamdesetih kada sam se ja i rodio aparati su bili pravo bogadstvo imati ih i svi su bili dobri jer nisu se proizvodila ko sad raznorazna smeca-tako reci svi su bili profesionalni...i nema brisanja slika ako fora ne svidja mi se kako sam ispao-nego se slikas pa zeljno iscekujes da se izradi film i to je sto je ..a za divno cudo sve budu dobre.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E tu si u pravu. Veoma retko koja slika je bila"promasen slucaj" . Danas ispucam 100-njak puta da bi odabrao jednu ili dve, pa i one ne budu ono sto sam ocekivao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imala Zenit i Polaroid.Od oba aparata ni traga ni glasa sada.Nadam se da ću ih naći jednog dana.Bila su to dobra vremena Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License