Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 MOJ PRVENAC Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nene
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2009
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle smao sto sam postovao pricu o pravljenju akvarijuma. Sad cu da molim ljude dobre volje i velikog znanja da mi pomognu jos malo. Naime ovde cu zakaciti sliku kako ovaj moj akvarijum trenutno izgleda pa vas molim da mi uputite kritike i saveta kako da ga poboljsam (pokusavam da potopim mangrove panjeve vec 10 dana) pa cu i to ubaciti i malo doterati setup sada je smao sve zasadjeno da se primi i navikne na moje uslove. dakle da skratim molim vas ako mozete da mi determinisete koja je koja biljak koju imam a ja cu sada napisati TT podatke o akvarijumu
180 l (90 x 45 45)
rasveta 4 x 18 w T8 neonke dve obicne i dve Gro LUx
4 stedljive sijalice 2 x 30 W i 2 x 20 w
Kh 16, pH 6,5
Fotopetiod 8h s (samo neonke)
Spoljsnji filter (5 komora, bio sundjer, sinteticka vata, ringovi)
Potopna pumpa u filteru 800 l/h
DIY CO2 sistem 2 mehura / sec

Image

Dakle MOLIM VAS DA MI DATE SAVETE KAKO I GDE DA POSADIM BILJKE I KAKO SE KOJA ZOVE.
Unapred hvala Nenad


E da molim Vas ako moze determinisanje ove tri biljke sa leva na desno sve do nane jako mi je vazno. veliko hvala drustvo

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 4:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sredini akvarijuma je higrofila diformis (izgleda kao hrast), s njegove leve i desne strane biljka sa izduzenim listovima je kriptokorina usterijana (ona bas i nije biljka za aquascape ali ok ako ti se dopada), s leve strane pored kamena na kog si mezao mahovinu koja iance mnogo lepse izgleda kad se veze za grane ili panje je neka anubia kaoliko mogu prepoznati na osnovu slike (ona takodje mnogo lepse izgleda kad se veze za granu ili panj), skroz desno je rotala rotundofolija (posto dosta raste u visinu mislim da ces je morati pomerati nazad da ti ne zatvori skroz srednji plan, cini mi se da vidim skroz levo stargras, s desne strane kamena se vidi hidrokotila s jednim listom i jednim manjim iznad, biljka u levom uglu mi izgleda kao neki mirofilijum dok u desnom uglu izgleda kao kobomba. Vidim i lotus (desno od diformisa).
Mozda sam nesto i preskocio ili pogresno identifikovao ali slika je ogromna i jako loseg kvaliteta pa se ne moze bas najbolje videti. Probaj uslikati manju sliku ali da bude kvalitetnija fotografija, uslikaj par puta delove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nene
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2009
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala velika Bojane puno si mi pomogao. Ako bude ostalo jos nesto uslikat cu detalj pa kacim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne moje stare slike da vidis kako izgleda mahovina vezana za granje. U pocetku kad vezes uvek gledaj da je konac iste ili slicne boje kao granje da ne bude uocljiv Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nenade za pocetak i sobzirom da ti je prvi aq, imas sve moje pohvale, samo da si video moj prvi aq ti bi se upisao od smeha, e sad samo daj bilju malo vremena da izraste i kreni da uklapas... znaci, zadnji, srednji,prednji plan...imas imena bilja pa pogledaj u bazi koja je kolke visine pa kreni... al jos jednom sve moje pohvale, dao bi kritike za nekih par stvari, al posto je prvi aq, razumem... evo slike, tu sam ispisao vrste koje sam prepoznao, sto nisam valjda ce se javiti neko pa ce mo i to resiti... jos jednom od mene imas sve pohvale za prvenca...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Everest
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2009 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sidja mi se cjelokupni akva dizajn. Mozda, mala primedba na plavi sljunak.. Ali sve u svemu ok! bravo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nene
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2009
Poruke: 10

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2009 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojska druze moj HVALA ali malo je smao da ti kazem hvala kada i sam znas koliko si mi pomogao . Hvala ljudi i pocinjem da menajm i uklapam cim steknem malo znanja o biljkama i sve se stabilizuje. Cekam da ubacim te glupe panjeve koji se tocaju 20 dana vec i nece da potonu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nene
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2009
Poruke: 10

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2009 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da ne bude da ja smao ocekujem da mi vi pomognete a da sam nista ne radim. Nebojsa prijatelju biljka u levom uglu za koju si napisao da nisi siguran sta je je Hottonia inflata bar sam je ja tako determinisao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2009 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre bi reko da je Myriophyllum mattogroscence nego hotonia,al moguce,slikaj je malo blize da vidimo listice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
nene
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2009
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2009 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim ljude dobre volje i znanja da mi pomognu i napisu imena ove tri biljke sa leva na desno do nane kao i biljke koja je na posebnoj slici
Hvala


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2009 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Lici na Myriophyllum brasiliense
2. Blyxa japonica
3. Alternanthera reinecki rekao bih

Na slici dole je neka Anubia ali ne bih mogao 100% da tvrdim koja je u pitanju. Prelistaj sve anubije (anubias) iz baze biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nene
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2009
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2009 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Bojane i Nebojsa mi je rekao da je neka Anubia ali ova moja biljka nema rizom pa me zato i buni. Svaka casn na pomoci i hvala ti jos jednom
Nenad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nene
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2009
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2009 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dal poslednja biljka moze biti Anubias Congenis Bojane?
Hvala ti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2009 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam 100% siguran, no nemoj se toliko ni opterecivati s nazivom sve anubije imaju manje vise iste zahteve, samo da je ziva i zdrava ma kako se zvala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2009 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nenade moguce da je i kripta...proveri u bazi, ako nema rizom, onda nema druge nego je kripta... a za ove tri bi se slozio sa bojanom, 1 je sigurno neki Myriophyllum al vise mi lici na Myriophyllum mattogroscence-po boji bi reko, posto ima malo tavnije listice nego brasiliense... 2. bluxa-100%-stavi je u srednji plan, negde ispod izvora svetlosti, ima prelep zbun da ti napravi ako joj uslovi budu odgovarali i dobice ako bude ispod svetla bakarno zlatkastu boju... a 3. ne znam, moguce da je Alternanthera...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prvenac becke021 Akvarijumi 44 Pon Nov 06, 2017 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zekin prvenac,samo ne znam koja je vrsta Ana zeka Guppy fun club 25 Uto Jun 03, 2014 7:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka youtube prvenac patus Akvarijumi 4 Ned Avg 12, 2012 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj prvenac! Kristina Akvarijumi 22 Uto Apr 03, 2012 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvenac vukota Akvarijumi 8 Čet Mar 22, 2012 2:19 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License