Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
wenger
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 5

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 4:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima na forumu...

Dakle kao sto i ime teme kaze u pitanju je moj prvi akvarijum koji zelim sebi da kupim/napravim.
Odmah bih napomenuo da nikada nisam imao iskustva sa bilo cim slicnim kao i da akvarijum zelim iz cisto estetskih razloga kao deo enterijera moje sobe. Ali sam naravno spreman da buducim stanovnicima tog akvarijuma pruzim ugodan boravak u njemu.

Gledajuci malo po netu i citajuci znam za sam pocetak da zelim akvarijum dimenzija 120x50x50 sa sto vise raznobojnog svetla i zelenila sa nekom lepom pozadinom.
Imam slobodnog vremena trenutno i mogao bih izdvojiti nedelju dana tome da se posvetim iskljucivo poslu pravljenja akvarijuma.
Napomenuo bih da sam dizajner po profesiji i da bi mi bio svojevrstan izazov da kreiram akvarijum koji bi bio po mojim skicama i dizajnu.

Dakle evo par pitanja.

1. Koliko se krecu cene takvih akvarijuma u specijalizovanim prodavnicama?

2. Kolika bi bila cena kada bih ga sam pravio. Znaci stakla, akvapozadine, kamenje, biljke, lampe, filteri, ribice ....

3. Koliko je sve to komplikovano, s'obzirom da sam apsolutni duduk sto se tice i vrsta riba, vode i njene tvrdoce, ph vrednosti itd.

Evo par slicica neceg sto mi se jako svidelo samo sto bih dodao i pozadinu.

Image

Image

Hvala unapred svima koji su spremni da pomognu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 4:18 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobrodosao,

1. Nemoj kupovati akvarijum u specijalizovanim prodavnicama cene su mnogo vece, uradi akvarijum kod staklorezca ali se prvo dobro raspitaj gde je najjeftinije jer razlika u ceni moze da bude cak par hiljada verovao ti ili ne.

2.Uvek ce ti trebati vise i vise para, nema nista odredjeno ali ako se bas zagrejes za ovaj hobi nikad ti nece biti dosta para, opremu, ribice i biljke mozes da nadjes za svega par hiljada, ali to moze da ide i dosta dosta vise ako hoces da uzmas sve najkvalitetnije. I nemoj postavljati sarene pozadine, postavi crnu auto foliju kao pozadinu, jer ako budes imao biljaka unutra i lepih sarenih ribica to ce dati odlican kontrast, ovako ce biti vise konfuzno sa sarenom pozadinom

3. Pa prilicno je komplikovano za pocetak, savetujem ti da prvo procitas sve sto ti treba vezano za podlogu, biljke, ribice, filtraciju, osvetljenje, da ne bi bezveze bacao pare i da kasnije ne bi imao problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slažem se... ja sam prvi put sve pravio napamet, pa sam tek posle par meseci naleteo na ovaj forum, pročitao sve one lepljive teme, raspitivao se... i dalje nemam pojma, ali polako stvaram sliku... samo polako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dacu par saveta kao pocetnik pocetniku....
Juice je u pravu. cena gotovih aq u sopovima i onih kod stakloresca mogu da budu drasticno velike. opet stoji da i kad je cena visoka u sopovima ( kod proverenih majstora koji sami prave aq i koji odrzavaju svoje aq u sopovima kao da imaju jedan jedini a ne 10-30 aq ), onda je i cena opravdana. sobzirom da sam ja sam svoj aq lepio, znam o cemu ti pricam. neznam odakle si, da bi te clanovi foruma eventualno uputuli na pravo mesto, kako ne bi otisao kod nekog u sopu ili kod stakloresca, koji ce ti aq zalepiti sa nekim obicnim silikonom od kojeg ce ti vremenom umirati ribice i biljke, a da neznas pravi uzrok.
znaci kad nam se budes prestavio detaljnije , mocice mo da te eventualno uputimo na pravu adresu, kao i pri kupovini pratece opreme.
iskreno ti ne preporucujem da se igras sa stranicama aq ( ostavi dizajnera po strani ) i koristi vec proverane oblike aq.
na trece pitanje moraces sam da se odlucis koje ces ribice ili biljke imati u aq. mi mozemo samo da pripomognemo oko detalja ali ti moras da odredis put kojim zelis da ides. kada to budes odlucio, onda tek ces znati koju i kakvu ces opremu pazariti i koristiti u aq. procitaj sto vise tekstova na forumu ( pogotovo baze ....) i pokusaj da sastavis svoje ribice i bilje.
za pocetak toliko, a nadam se da ce jos kolega sa foruma pritrcati u pomoc .... pozdrav i dobro dosao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo jos da dodam ....
fotke koje si postavio kao primer necega sto bi voleo da posedujes .... hmmmm, veruj mi da za takvo nesto trebaju godine i godine iskustva i menjanja postava u aq kao i ispitivanje raznih mogucnosti i na kraju iskustvo. treba imati na umu da se za takvim aq NIKAD ne odustaje, bez obzira na padove i promasaje ( kojih ce biti zasigurno ). inace prikazao si na forkama dva potpuno razlicita koncepta akvarijuma, sto nas opet dovodi do biotopa ...itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
wenger
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 5

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na dobrodoslici ...

@Juice_93fu
1. Gledao sam malo i skontao da je cena zaista velika za gotov/formirani akvarijum.
2. U pravu si za pozadinu za pocetak neka ide bez nje... lako se doda ako budem zelo.
3.Krenuo sam sa citanjem i proucavanjem materije Wink

@zankiki
thx ja znam vizuelno sta bih otprilike voleo da imam za sada ...

@nikouro
Pa ajde onda da se predstavim ... iz Vrbasa sam ali sam stalno na relaciji Vrbas-Novi Sad tako da ako imate da preporucite nekoga iz Novog Sada budite slobodni.

Znaci neki dobar staklorezac da mi uradi stakla, a poklopac i donji deo bih voleo sam da bih mu dao neki svoj smek.


A sta mislite o ovome za 15000 150L:


Akvarijum je star 2 meseca, prodaje se sa kompletnom opremom, osvetljenje: 2 t8 neonke, jedna Grolux. Grejac 150W, filter je ugradjen u deo sa pozadinskom dekoracijom tako da se ne primecuje, takodje u paketu se prodaje i vazdusna pumpa.Kvarcni pesak. Oko 15 ciklida (moze i bez riba).

Prednji deo je od valovitog stakla, sto akvarijumu daje zanimljiv izgled. Ojacanja sa svih strana (unutrasnjih) koja su nevidljiva jer akvarijum ima limene lajsne i crnu traku.

Image

Manji je nego sto sam planirao ali cini mi se kao dobra osnava na koju bih se nadogradjivao.
O cemu treba voditi racuna kada se kupuje akvarijum od fizickog lica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I gde je tu zabava kada kupis sve gotovo? Smile Inace zaobljeno staklo daje "zanimljiv" izgled ribicama, ako me razumes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daje zanimljiv izgled ribicama gledano spolja, ali ribicama daje krivi pogled na spoljni svet a samim tim i nepotrebni stres ..... preporuka starijih akvarista, izbegavati zaobljenu prednju stranu akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
wenger
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 3:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ooh_sale
Pa u pravu si ... a i citao sam da se nikako ne preporucuje pocetnicima da kupuju polovan akvarijum, mogli bi da mi uvale samo tako.

@nikouro
Svaki dan nesto naucis Wink


OK ... znaci upoznajem se i dalje sa materijom ... filtracija, svetlost, ph vrednost vode ... sutra idem do Novog Sada pa cu obici par prodavnica koje se bave akvaristikom.

Bilo bi super kad bi neko imao da preporuci nekog dobrog staklara iz Novog Sada za izradu samog akvarijuma ...

Medjutim ponovo se javila jedna dilema ...morski ili slatkovodni akvarijum ... sa kojim je lakse poceti? kolika je razlika u potrebnim kolicinama novca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 6:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dileme nema, zaboravi na morski Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 8:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu ti ja dati broj staklara koji je meni napravio akumulator, mislim da nije skup, pre neki dan mi je zamenio jedno staklo na spoljnom filteru koje je puklo za 100din

a ovaj moj od 60 litara sa staklom 6-ticom, mislim da je bio negde oko 1500 din, ne bih da slažem sada ima vće nekoliko meseci, ali nije mi bilo skupo to se sećam......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ova cena nije nimalo, ali nimalo skupa. to je i veoma jeftin placen aq. samo obrati paznju na silikon.
naime, i ja sam se raspitivao kod staklorezaca ovde kod mene da mi odrade aq, ali na prosto pitanje " kojim silikonom lepe aq ...: ....... neka hvala, dovidjenja ! jer taj silikon polako stvara probleme u akvarijumu a nikad neznamo koji je pravi uzrok .
znaci samo kod proverenog stakloresca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
wenger
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam dobio ponudu da mi se napravi za 150E dimenzija 120x50x50 + pregradni filter sa strane ... ali mi to sad u odnosu na ovo sto rece zankiki deluje skupo...

Da li je bitan samo silikon pa da kupim sam Silirub aq ili TKK i odem kod bilo kog staklara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako se Bojan ljuti neka izbrise cene ...
Silirub aq je otprilike 550 do 620 din. Tkk je od 360 do 420 din, e sad ti vidi koliko silikon igra ulogu u ceni akvarijuma. Ruke su najskuplje pa onda staklo ( doduse svi tvrde da je staklo flat i da je uvozno iz madjarska ili italije .... ko ce znati kad nema etiketu ).
taj aq koji ti je ponudjen, od kog je stakla izradjen ( mislim na debljinu stakla )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemojte sad 100% da me uzmete za reč ali stvarno mislim da nije bio mnogo više... koliko se sećam sve me je izašlo oko 5000 din, znači spoljni filteroko 700-800, ribice 10-ak komada recimo oko 1500, grejač 800, pa eto...

znači dobro sam rekao...1500, možda 2000
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License