Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav...

Pocetnik sam, hocu da napravim svoj akvarijum. Citao sam mnogo o tome, dimenzije bi bile
90cm Duzina
50cm Sirina
60cm Visina
10mm Debljina stakla

E sad sta me interesuje da li bosne ivice koje bi bile 50x60cm treba da budu 53cmX60cm ili ne?

Unapred Hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 3:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 5:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislik da li bocne ivice treba da budu vece ili ? Da li se lepi direktno za dno ili se ivice lepe pored dna? Ja sam na nwtu nasao da se lepi pored dna, pa me interesuje da da je dovoljno da bude 2-3mm silikona izmedju dna i stranica da znam onda koje dimenzije da kupim bocne stranice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki standard ( svetski a i domaci) su ti dimenzije 90x45x45..
Tih 60visina je malo mnogo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Premešta se u DIY podforum.

Lepi se uglavnom oko dna.
Ne umem, nisam nikada lepio ... pa sačekaj nekog kompetentnog za dimenzije.
Uglavnom, uzmi sa rezervom zbog prethodno rečenog, umeš da je silikon oko 1mm, pa crtaš.
Dno, npr. 900 - (10x2 (debljina bočnog stakla) +2 (debljina silikona za koju nisam siguran da li se uzima u obzir ili ne ako majstor ne seče baš u mm)) X 500-(10x2 + 2(???))
Pa bočne ...

Linkovi:
http://www.akvarijum.org/forum.....94-45.html
http://www.akvarijum.org/forum.....04-15.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t3473.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t4382.html
...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto cu seci u fabrici stakla u Sapcu, sece se u mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepi oko dna kao što te Neša savetuje dosta je lakše pluš kad je staklo 1cm i veće stajaće samo pa ne moraš da ga pridržavaš.
Potrebna stakla za 90x50x60
2x 90x60
2x 47,6x60
2x 87,6x47,6
Ivice obavezno obori ili mašinski ili ručno pa lepi.
Još ti trebaju 1 do 2 tube silikona, molerska traka, folija i pomoćnik. Jedan nanosi lepak drugi prihvata staklo i centrira ga. U dvoje se sklopi za 15tak min max. Molersku traku lagano skini ako cimneš pomerićeš ivice razmazati silikon ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stakla naucena prekosutra stize Smile Pa krecem u dalje radove
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To će imati preko 200l vode + podloga + neki kamen + hauba.

Pa ako nisi nikada lepio akvarijum, pomagao ili bar gledao kako se to radi,
moja ti je preporuka da to prepustiš onome ko zna znanje, čisto da ne ode mast u propast,
veruj biće ti mnogo jeftinije čak i ako treba da platiš za lepljenje.

Srdačan pozdrav! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2017 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zna drug, posto je dugo radio sa staklom... Nego zna li neko od vas da li negde u Sapcu ili okolini ima da se kupi silikon Soudal? Posto sam procitao ovde na forumu da je on najbolji za akvarijume...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2017 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino pitanje, da li sme ovaj http://www.prirodnikamen.co.rs.....odni-kamen kamen da se stavlja u akvarijum? Mislio sam da ga polepim umesto 3D Pozadine?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 26, 2017 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam uspeo dqa nedjem ni jedan podatak o kamenu mada za njihovu vrstu posla to i nije toliko bitno koliko je bitno za tebe jer bi isao u vodu i da li bi bilo neke reakcije. Vidim da se koristi u izgradnji fontana...

Licno ga ne bih stavljao iz prostog razloga sto ima odredjenu tezinu i sigurno je tezi od pozadine koja se pravi od stiropora. Ako bih se vec odlucio za pozadinu pre bih sam pravio od stiropora jer bi se napravila ono kako hocu a i kad dosadi mozes napraviti drugu i promeniti. Mislim da i jeftinije izadje ta varijanta. Ma kako ispadne kad sam pravis siguran sam da ce mnogo prirodnije izgledati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Čet Jan 26, 2017 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni treba 90x45cm za akvarijum to mi je stranica... To izadje oko 1000din... Ali moram videti zbog tezine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2017 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak sam napravio akvarijum dimenzije 90x45x45 debljina stakla 10mm. SAm sam lepio, posle par dana napunio vodom i nigde nije pustilo... Za 15-20 dana pravim policu i rasvetu. E sad posto je to akvarijum od 180l koju rasvetu preporucujete? koliko ide Wati po litu vode? Ja sam razmisljao o led rasvetu, ako mozete da mi pomognete oko toga... Bilje sam hteo nesto slicno kao i ovaj akvarijum http://www.akvarijum.org/forum.....hp?t=24363
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2017 2:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar ti zalogaj druze Very Happy Ali moras se lepo isprsiti za tako nesto(tako se kod nas kaze).

Ja nisam ljubitelj lepljenja svog akvarijuma ali dobro..

Da li si siguran da zelis ful biljni akvarijum? Ilii jos uvek nisi siguran.. Kod sebe koristim led rasvetu pa ti mogu pomoci.. Ali moras mi reci
koje bi biljke hteo, da li ce ici i koja prehrana, eventualno co2.. Znas nije jednostavno tako nesto..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2017 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sto si me poslusao za dimenzije...
E sad, rekao bih ti isto sto i Mark... najpre odluci kakav zelis, bas ubiljen ili ne, koje biljke bi voleo...itd.. sve ostale korake ce ti usloviti da pocetna odluka/zelja.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License