Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj TV Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pecazui
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2016
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- Akvrijum 100x50x40 i iza njega petokomorni filter 100x50x13, staklo 10mm bez ojacanja
- Osvetljenje LED sa fotoperiodom od otprilike 8-10 sati,
- Hranljiva podloga HTP-10 3lit Preko toga mrezica za komarce i 30kg Crni kvarcni šljunak 1-2mm MIX Arandjelovac
- za sada Alternanthera reineckiii mini, pogostemon erectus, christmass mahovina, hemianthus micranthemoides i amazonka
- Pilot ribe-3 ancistrusa, 2 corydoras panda, 2 Corydoras sterbai i 2 muzjaka gupi, ima i nekoliko misteriozno rodjenih puzica
- Grejac 200W, pumpa Atman AT-103 , u petokomornom filteru krajnje 2 komore (leva i desna) usisavaju vodu iz akvarijuma, u 2 komore blize sredini se nalazi filter materijal (identicne su-odozgo na dole(kao sto voda ide)nalazi se vata, sundjeri 3 vrste od krupnijeg ka sitnijem, ispod sundjera Sera Siporax 1L pa ispod toga jos jedan krupniji sundjer da se ove perlice ne bi rasule i sve to stoji na 5 biokugli da bi bilo odvojeno od dna)srednja komora u njoj su pumpa i grejac i napravljen je spray bar od vodovodne pvc cevi.


Ako je neko preskocio temu gde sam se predstavio napisacu i ovde nije mi tesko. Akvaristikom sam se bavio pre oko 10ak godina. Tada sam imao akvarijum od 40ak litara i u nedostatku interneta, informacija, pameti u glavnom sam slusao savete nekih ljudi iz sumnjivih pet centara. Kao sto i sami znate kako to biva sve sto se moglo menjati u akvarijumu sam menjao svaki moguci problem sam imao, mesao sam i sto treba i sto ne treba. Taj akvarijum je bio osudjen na propast. cak je i uspelo to da traje nekoliko godina ali onda sam odustao od svega toga. Sada mi se vratila stara zelja i potpomognuta nedostatkom kvalitetnog tv programa resio sam da svoj stan ulepsam jednim akvarijumom i tako napravim zamenu za TV otuda i naziv teme.

Celu dekoraciju akvarijuma sam osmislio sam, kamenje, drvo nasao obradio sredio sve po preporukama sa ovom foruma i za sada evo posle jedno 20ak dana od prvog punjenja akvarijuma nemam problema tako da smatram da sam to uradio kako treba.
Akvarijum je na svom samom pocetku biljaka ima za sada 5 vrsta, riba samo par komada da vidim kako se ponasaju.Jos uvek nije sve zavrseno kako treba, malo su me praznici omeli u tome ali ovih dana nadam se bice i to reseno. Tu spada postavljanje cevi za vracanje vode iz akvarijuma kako treba i koliko treba, postavljanje tamno plave pozadine da se ne vidi filter i jos nekih par sitnica.

Evo slike akvarijuma kada je tek napunjen vodom
Image

Posle jedno 10ak dana kada se voda izbistrila prilicno i vec ima po neki stanovnik
Image

I malo detalja za pocetak a dugujem vam slike kako je sve to od pocetka islo...
Image
Image
Image
Image
Image

Voleo bih da cujem sve vase sugestije, predloge, kritike, komentare, pitanja ako ih ima ako nesto nisam lepo objasnio, a ja cu se truditi da postavim slike kako je ovo sve nastalo i kako ce se dalje razvijati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 2:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kowalski.
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2015
Poruke: 27
Lokacija: Guca

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje led svetlo koristi ? led trake ? Boje su prelepe, pesak dodje na ljubicasto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pecazui
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2016
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sistem 2 u 1,na jednoj konzoli duzine 95 cm se nalaze dva niza dioda i to plavo belih kao osnovno napredno svetlo i grow plant od 430 - 580 nanometara za biljke.
Nisu obicne LED trake, osvetljenje je pravljeno specijalno za akvarijum i mogu reci da sam prezadovoljan, nema grejanja, za sad nema nikakvih naznaka algi, bilje napreduje a u akvarijum ne dodajem nikakve hemije niti co2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se sviđaju jednostavne postavke, hoću da kažem da ti je TV baš po mom ukusu. Malo mi odvlači pažnju filter u pozadini. Ako ne očekuješ pošumljavanje, možda da razmisliš o nekoj pozadini...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni lepo izgleda.

Ne znam da li si isplanirao da lepiš plavu pozadinu što ne bi savetovao. Meni bi tu idealno bilo sa hamerom, koji jednostavno ubaciš između filtera i akvariuma. Kupiš i crni, sivi, zeleni npr. pa menjaš ako ti dosadi.

Ne znam, ali ima da ti bude zbavno kad budeš prao filter ako sio keramiku i bio kugle samo prosuo u komoru Smile Do prvog pranja filtera nabavi krompir džakove i lepo popakuj u nijh. Mnogo je lakše Smile

Ne vidi se dobro sa slike ali puni filter do vrha ako ima mesta, kad stigneš, sunđera i filtracije nikad dosta mada je i ovo baš puno.

Molba za sliku gornjeg dela, zanima me kako izgleda svetlo, nosač, pokopac, kako god si rešio.

Samo uživaj u programu, nema ni pretplate Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pecazui
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2016
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto rekoh pozadina ce biti postavljena ovih dana...dosao sam pre par dana u Beograd i trenutno mi najveci problem predstavlja promena temperature od jedno 25 stepeni tako da ne mrdam iz kuce.
Kada vreme malo dopusti ili se ja nakanim da izadjem iz kuce razmisljao sam da nabavim tamno plavu foliju ali da je ne lepim vec samo da je zavucem izmedju akvarijuma i filtera a i ideja za hamer papir nije losa, bar to nije skupo pa mogu i sa tim da probam.
O pranju filter nisam razmisljao ali savet je na mestu. Mada nadam se da kako sam slozio filter da do pranja siporexa nece doci skoro.
U pravu si da filter nije pun, mozda je popunjeno oko 2/3. Iskreno plasio sam se da ne smanjim protok vode kroz filter ako ga previse napunim tako da cim resim cevi kako treba popunicu filter jos malo...

Slika gornjeg dela....hmmmm...ovaj put ostaces bez nje ali ces dobiti objasnjenje...na vrhu akvarijuma je staklo kao poklopac, haube jos uvek nema i to planiram da napravim. Svetlo je spakovano u jednu kanalicu recimo 10x5cm i trenutno samo stoji odozgo tako na staklu. Lepse svetli kada se odalji malo od tog stakla (pokusao sam sa nekim improvizacijama) ali razmisljam kakvu haubu da napravim pa ce to biti reseno uskoro.
Hvala na komentarima.

I jedno pitanje kad sam vec tu...Akvarijum je star 20ak dana, iskreno ne znam da li je akvarijum iscikliran, znam da taj proces ne moze da se kaze traje toliko i toliko dana. Za to vreme nisam menjao vodu nisam radio nista specijalno sem eto par pilot ribica sto je ubaceno. Ribice su zdrave, vesele, jedu, piju vodu, sve super. Razmisljao sam ovih dana da pocnem sa ubacivanjem novih stanovnika, jos neke travuljine, a zanima me da li da zamenim neki deo vode ili da ostavim jos malo ovako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes slobodno zameniti 1/3 vode i poceti polako da dodajes riba ,ne sve odjednom vec ubacis par ribica pa sacekas par dana pa opet.za cikliranje svako ce ti reci drugacije al mislim da je 3 nedelje dovoljno.Jer dok ubacis par ribica pa sacekas par dana to ce ti biti skoro mesec dana sto je sasvim dovoljno,neko ubaci odma ribe i nista im ne bude.akvarijum ti za sad sasvim lepo izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja glasam za Crni hamer:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, ukapirao kako si stavio svetlo. Ako ti lepo izgleda i bez haube, ne moraš ni da se maltretiraš sa njom. Kanalicu možeš i da ofarbaš nekim akrilnim ako se rešiš za taj način.

Neću da delim savete te vrste, ja kod mene naselim akvarijum kompletno za 20 dana Smile
Bez testiranja vode ne možeš nikako da budeš siguran da li je i završeno.

Iskreno, nisam kompetentan jer testove nemam, dodam 25 rodostomusa i još nešto sitno odjednom. Ali obavezno Serin Bionitrivec (ubedili me da uzmem sada EasyStart od EasyLife, treba sestrićima da startujem akvarijum, kažu da je bolji). Ne znam, kupujem ribe samo na jednom mestu, do sada nisam imao nikakvih problema. Definitivno korisnim bakterijama treba više vremena da se prime po akvarijumu i filteru. Neću da kažem šta da radiš, ali bi ja to pošteno punio Smile

Biljke možeš da ubacuješ kad god poželiš. Ako ti se pojave alge, probaj prvo da staviš drezgu da pokupi višak hranljivih materija. Posle je izbaciš ako smeta.

EDIT: Takodje sam za to da kreneš sa izmenama vode, i to što pre, zbog hranljive podloge.


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Jan 05, 2016 10:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Jan 06, 2016 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo je bas. redovito kosi da ne zaraste previse i proguta kamenje. zadnje 2 slike su super!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 06, 2016 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aca ti pravio osvetljenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 06, 2016 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican pocetak, pratim dalji razvoj. Wink
Bas si nas zaintrigirao sa rasvetom jer i mene interesuje kako je odradjena posto imam u planu neke nove "projekte", a deluje veoma dobro kako je osvetljeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pecazui
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2016
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 06, 2016 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam spremio vodu da odstoji dan dva pa cu onda i zameniti jedan deo oko 30%
Narucene su jos neke biljke tako da i to ocekujem uskoro da stigne.
Osvetljenje jeste pravio Aca, nisam hteo da reklamiram nikoga ne znam koliko je po pravilima foruma. Posto vidim da ljudi znaju za njega zanima me kakva su vasa iskustva sa tim osvetljenjem na duze staze, meni bar sad na pocetku ovo deluje bas dobro. Primetio sam da su forumi jako skepticni po pitanju LED rasvete sto donekle i razumem uz prisustvo kineskih LED traka koje ni zid ne osvetle bas najbolje, ali sam se ipak odlucio da probam sa tim. Aca je covek koji izgleda da zna sta radi, ima jako dobre savete i znanje sto se osvetljenja tice i za sada sam prezadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 06, 2016 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Džabe pričaš, daj sliku svetla da vidimo. Ovako sa bla-bla više reklamiraš čoveka i nas zbunuješ, red ovih, između one ... Smile

Daleko od toga da smo skeptični, lično sam koristio u startu kineske trake i bio baš zadovoljan. Pregorele polako, u nedostatku vremena zamenim sa nekim jeftinim kineskim T5 i ne čačkam dalje ništa dok radi.
U praksi imaš uglavnom negativna iskustva sa zahtevnim biljnim akvarijumima, imaš i po neko pozitivno ali je daleko to sa cenom od Ace (nemam pojma ko je Aca inače).

Nije ovo forum gde se ocenjuje ukupna estetika, estetika haube ... dele zvezdice, lajkovi Smile
Zato sam te i zamolio da slikaš, staviš sliku svetla, diode te i te ... pa imamo informaciju koju možemo da shvatimo Smile Meni bi ovo za amere leglo odlično.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pecazui
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2016
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 06, 2016 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto sam ostao da dugujem pa evo.

Potraznja za odgovarajucim drvetom vinove loze i njeno secenje...konacno nadjena stara neprskana vinova loza isecena doneta kuci i krece sredjivanje...realno je mukotrpan posao ali ja jos nisam video panj u radnji da mi se svidja...

Image

Image

Image

Grana je oguljena, kuvana, pecena sve dok nije potonula u vodu i dok ja nisam bio siguran da je sve ok...

Kamenje sam nasao u jednom kamenolomu u okolini Beograda, testirao sam ga sircetom i jako jako malo je penilo toliko ni da se ne vidi vec se samo malo cuje kad prinesem uvetu...razmisljao sam da odustanem od njega ali ipak sam resio da probam prokuvao ga u sircetu da izvuce iz njega kamenac koliko moze posle toga u vodi i kamenje je zavrsilo u akvarijumu ipak.

Napravljena je komoda koja treba da drzi akvarijum

Image

Akvarijum postavljen i krenuli radovi

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


I evo slike svetla da steknete predstavu o cemu se tu radi

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License