----------------------------------- pecazui Uto Jan 05, 2016 4:37 pm ----------------------------------- Kao sto rekoh pozadina ce biti postavljena ovih dana...dosao sam pre par dana u Beograd i trenutno mi najveci problem predstavlja promena temperature od jedno 25 stepeni tako da ne mrdam iz kuce. Kada vreme malo dopusti ili se ja nakanim da izadjem iz kuce razmisljao sam da nabavim tamno plavu foliju ali da je ne lepim vec samo da je zavucem izmedju akvarijuma i filtera a i ideja za hamer papir nije losa, bar to nije skupo pa mogu i sa tim da probam. O pranju filter nisam razmisljao ali savet je na mestu. Mada nadam se da kako sam slozio filter da do pranja siporexa nece doci skoro. U pravu si da filter nije pun, mozda je popunjeno oko 2/3. Iskreno plasio sam se da ne smanjim protok vode kroz filter ako ga previse napunim tako da cim resim cevi kako treba popunicu filter jos malo... Slika gornjeg dela....hmmmm...ovaj put ostaces bez nje ali ces dobiti objasnjenje...na vrhu akvarijuma je staklo kao poklopac, haube jos uvek nema i to planiram da napravim. Svetlo je spakovano u jednu kanalicu recimo 10x5cm i trenutno samo stoji odozgo tako na staklu. Lepse svetli kada se odalji malo od tog stakla (pokusao sam sa nekim improvizacijama) ali razmisljam kakvu haubu da napravim pa ce to biti reseno uskoro. Hvala na komentarima. I jedno pitanje kad sam vec tu...Akvarijum je star 20ak dana, iskreno ne znam da li je akvarijum iscikliran, znam da taj proces ne moze da se kaze traje toliko i toliko dana. Za to vreme nisam menjao vodu nisam radio nista specijalno sem eto par pilot ribica sto je ubaceno. Ribice su zdrave, vesele, jedu, piju vodu, sve super. Razmisljao sam ovih dana da pocnem sa ubacivanjem novih stanovnika, jos neke travuljine, a zanima me da li da zamenim neki deo vode ili da ostavim jos malo ovako?