Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moja Afrika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2016 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link



Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2016 9:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2016 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas bezveze ta riba s.casuarius,imas je u aq.a nikad se ne vidja. Krije se non stop jel da?
Lepi tropheusi,spasio si onih 7 kom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2016 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

profiterole ::
Bas bezveze ta riba s.casuarius,imas je u aq.a nikad se ne vidja. Krije se non stop jel da?
Lepi tropheusi,spasio si onih 7 kom?



Casuariuse vidiš samo kad je klopa u pitanju, mada mislim da su jako korisni, očiste sav višak hrane.
Što se tiče tropheus sp. Red moliro, ostalo mi je svega 8 komada od kupjenih 17, dok nisu stigli do mene imali su 3 hvatanja iz akvarijuma i dve selidbe u dva dana tako da su se izblotovali i dok sam uspeo da nađem watherlife octozin stradalo je 8 i jedan nakon tretmana. Sad je situacija stabilna i čekam da počnu sa mrestom. Ostale vrste lepo napreduju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2016 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heh tesko da kod nasih riba bude viska hrane,sa tim nemam problem.
Prelepi su ti tropheusi i cini se da rastu veci od vecine tropheusa,maswe deluju kao bebe u odnosu na moliro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2016 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno osveženje teme na zahtev Profiterole najlepše ciklidašice na forumu a i šire Wink

lamprologus callipterus


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Jul 13, 2016 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Presece me,u mrezi deluju kao mrtvi calipterusi. Rekoh opet tast zeznuo stvar ☺
Hvala kolega 😘
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2016 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link



Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Sep 10, 2016 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nova postavka za trofeuse duboisi maswe, ikole i red chiwene su dobile proširenje u 130*40*50 cm Smile




Image



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2016 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se ova postavka s nanama i dosta je ubiljen akvarijum, nesto suprotno od preraspodele teritorije. Da li si razmisljao o raspodeli bilja na tri dela, da li ima potrebe, kako se ribe ponasaju, da li su sve rasplivane?
Kako je reseno osvetljenje i filtracija samog akvarijuma?
Granulacija peska koja je ?
Da li planiras neke oblutke , kamenje u dogledno vreme da ubaciš tropheusima?
U svakom slučaju , neka je sa srećom i novom većom Tanganyikom !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2016 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pesak je kvarcni granulacije ispod 1 mm, ubacio sam nane jer ima više generacija tropheusa pa da oni manji imaju gde da se sakriju po potrebi. Filtracija je možda i malo jača ali ja volim tako : kanister atman ef-3 , potopni filter 1200 l/h i filter sa zazorom po boku 40*10*40 cm. Rasveta je trenutno hybrid t8 i led čipovi sa simulacijom izlaska i zalaska sunca.
Nije u planu raspodela teritorije, ja sam uvek za razbijanje stereotipa i pravila, svi su rasplivani po celom akvarijumu, čak i veliki vole da se provlače kroz nane.
Javljam kako napreduje ceo sistem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Uto Sep 13, 2016 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecno sa trofeusima Bravo
Postavka izgleda super ali i ja mislim da bi bilo bolje da raspodelis kamenje i bilje na 3-4 mesta/markera da bi se izbegla agresija oko teritorije , hijerarhije , mresta i dr.
Ovako , kao jedna celina lako moze da umisli kao svoju samo dominantni muzjak a ostali nece imati svoje utociste , mesto za mrest , za skrivanje , odmaranje ... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Sep 14, 2016 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas si ga lepo skockao ali bojim se da je Cvija u pravu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2016 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Profiterole i Cvijo na sugestijama, ne vidi se najbolje na slikama, izdeljene su teritorije samo su rizomi iznad kamenja, a i cela zadnja strana je "izmarkirana". Ribe su još uvek mlade pa a kao što sam rekao i o onim najmanjim sam morao da brinem pa otud toliko malih skrivenih mesta. Za sada nema naznaka agresije od najdominantnijih mužjaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2016 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka moja 4 Uros Kg Akvarijumi 2 Pon Jun 06, 2022 9:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je moja ribica trudna frkisa Razmnožavanje 9 Pon Mar 23, 2020 9:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Afrika Rainmaker Afrički ciklidi 60 Uto Maj 01, 2018 2:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sandra Afrika nikouro Afrički ciklidi 9 Sub Apr 15, 2017 3:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je moja gupika trudna? ja_sam_zlatna_ribica Razmnožavanje 1 Pon Feb 06, 2017 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License