Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moja centralna Amerika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Red je bio da se konacno setim i ja da predstavim jedan od mojih akvarijuma.
Akvarijum je dimenzija 180x46x46 Centralna Amerika

Od riba su unutra Cryptoheros nigrofasciatus,thorichthys meeki ,hypsophrys nicaraguensis ,botia macracantha,nandopsis salvini.
Uskoro sledi jedna promena riblje posade ,jer treba da nabavim neke druge vrste Wink


Image


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ovako izgleda trenutno stanje(slikano je telefonom pa su slike bzvz)


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 12:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e neka si se setio Smile
lepe dimenzije jos lepsi akvarijum, sve pohvale...
Nego mi izgleda nekako prazno , ali posto si reko da sledi izmena postavke onda necu da smaram Smile
Ovaj meeki "buldog" mi je fenomenalan ...
Ono sto me zanima je osvetljenje, vidim da se razlikuje ili je mozda zbog aparata/telefona ?
Iskren da budem ovo je prva amerika u kojoj nisam video nekog pleca ili gibicepsa ili se mozda zabio nedgde?
Jos jednom sve pohvale i svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
e neka si se setio Smile


Citat:

lepe dimenzije jos lepsi akvarijum, sve pohvale...
Nego mi izgleda nekako prazno , ali posto si reko da sledi izmena postavke onda necu da smaram Smile

Neke ribe cu ubaciti ,a neke izbaciti ,i bice ih mozda malo vise ,jer ipak za razliku od afrike ,kod centralne amerike ja ne drzim preterano popunjene akvarijume ,prvi je razlog zato sto uvek ostavljam mesta za nesto novo ,a drugi je da kod njih je drugacija raspodela teritorija u odnosu na afrikance i vise se baziram na drzanje parova gde svaki ima svoju teritoriju .
Citat:

Ovaj meeki "buldog" mi je fenomenalan ...

Mladi muzjak

Citat:
Ono sto me zanima je osvetljenje, vidim da se razlikuje ili je mozda zbog aparata/telefona ?


Jeste razlikuje se najvise zbog telefona ,ali i neke slike su slikane posle a neke pre zamene vode ,pa je negde tamnija zbog panjeva.

Citat:

Iskren da budem ovo je prva amerika u kojoj nisam video nekog pleca ili gibicepsa ili se mozda zabio nedgde?
Jos jednom sve pohvale i svaka cast


Imao sam gibije ,ali previse izmeta ,jer gule panjeve kao nenormalni ,a i cesto ostaju rascerupani od strane amera Laughing pa ih zato ne drzim ,odnosno ja vec godinu dana u akvarijumima nema algare ,osim u juznoj americi gde imam sijamsku lisicu sbog smedje cupave alge.

Hvala na pohvalama Wink


Poslednji put izmenio No 1 dana Pon Maj 14, 2012 10:31 am, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene No 1: ispravka, quote
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi nemojte nam praviti zazubice sa dimenzijama 180cm i slicno Smile niste humani stvarno!
inace pohvale za akvarijum!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta ces kad sam slepac Smile navikao da bude guzva u akvarijumu , mada moram da se priviknem da cu ovog puta imati mnogo manje riba...
Sta planiras od riba da dodajes ako nije tajna ? Smile
Cekaj imas i juznu ameriku Shocked Nikouro menjaj mu nick iz Surcinac u Amerikanac Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tiger barb ::
ljudi nemojte nam praviti zazubice sa dimenzijama 180cm i slicno Smile niste humani stvarno!
inace pohvale za akvarijum!

Hvala puno Wink



guppykiller ::
sta ces kad sam slepac Smile navikao da bude guzva u akvarijumu , mada moram da se priviknem da cu ovog puta imati mnogo manje riba...
Sta planiras od riba da dodajes ako nije tajna ? Smile
Cekaj imas i juznu ameriku Shocked Nikouro menjaj mu nick iz Surcinac u Amerikanac Razz
Wink

Uf pa necu da baksuziram ,jer kada god sam nesto unapred rekao ,na kraju nisam uspeo da nabavim ,tako da bolje da za sada ostane tajna Smile

Hehe imam i juznu ,ali su mi ribe jos male heros rotkeil i geophagus steindachneri i jos cekam jos jednu vrstu geophagusa da mi stigne ,ali opet kazem ne zelim da izbaksuziram ,pa da na kraju nista ne nabavim Laughing
A taj akvarijum mi je 220x50x50 Wink


Poslednji put izmenio surcinac dana Ned Maj 13, 2012 6:25 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene surcinac: slova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ima i Tanganyika ciklide ... i to prelepe primerke svojih vrsta ... ali o tome otom potom .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Maj 13, 2012 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
A ima i Tanganyika ciklide ... i to prelepe primerke svojih vrsta ... ali o tome otom potom .


Hvala Nikola Wink ,ali najverovatnije necu ih zadrzati Sad jer cu se zadrzati na samo 4-5 akvarijuma ,a oni ce mi biti visak uostalom pricacu ti kada dodjes do mene.


Poslednji izmenio surcinac dana Ned Maj 13, 2012 7:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene surcinac: slova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2012 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@surcinac,jel dajes casove o postavljanju entrerijera? Very Happy Salim se malo,odlicno odradjeno,ljubomoran sam jako,sad ja moram prepravljati akvarijum jer nemogu da izdrzim a da samo gledam ovako nesto preko "kabla" Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2012 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 ::
@surcinac,jel dajes casove o postavljanju entrerijera? Very Happy Salim se malo,odlicno odradjeno,ljubomoran sam jako,sad ja moram prepravljati akvarijum jer nemogu da izdrzim a da samo gledam ovako nesto preko "kabla" Very Happy


Hehehe

Hvala puno,samo polako ,jer kod amerikanaca(kao i kod vecine ciklida) sto jednostavnije to je bolje i prirodnije,pozz Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2012 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auuu svaka cast za dimenzije, tvoje ribe uzivaju ...
Ajde cekamo sa vidimo tajnovite ciklide Smile srecno u potrazi
Miroslav95 ::
@surcinac,jel dajes casove o postavljanju entrerijera? Very Happy Salim se malo

nemoj da se salis nego kradi "zanat" Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2012 3:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvi su uljezi botie u ovom akvarijumu, zlo Very Happy
Ali volim te ribe...sve pohvale zxa akvarijum, od tebe se i ocekivalo ovako nesto Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2012 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predivno lepe slike ,akvarijum ,nema sta. U poslednje vreme vidjam dosta botia u Tanganjika akvarijumima, u pocetku mi se nije ni malo svidjalo, a sad se mozda i ja zarazim u dogledno vreme sa jednom jatom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2012 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Auuu svaka cast za dimenzije, tvoje ribe uzivaju ...
Ajde cekamo sa vidimo tajnovite ciklide Smile srecno u potrazi


Hvala (sva sreca ce mi biti potrebna)
Wink

sale75bgd ::
Kakvi su uljezi botie u ovom akvarijumu, zlo Very Happy
Ali volim te ribe...sve pohvale zxa akvarijum, od tebe se i ocekivalo ovako nesto Wink


Hhaha jesu uljezi ,ali su mnogo gotivne ribe ,ali kao sto sam napomenuo promenu riba ,one ce najverivatnije biti te koje ce da promene akvarijum.
Hvala Sale Wink


No 1 ::
Predivno lepe slike ,akvarijum ,nema sta. U poslednje vreme vidjam dosta botia u Tanganjika akvarijumima, u pocetku mi se nije ni malo svidjalo, a sad se mozda i ja zarazim u dogledno vreme sa jednom jatom.


Hvala puno ,pa gledaj kod mene su botije pored toga sto ih volim ubacene iz razloga kao target fish ,i veoma su dobre u tome jer se cesto ciklidi pokace ,a one ulete izmedju njih onako blentavo nemajuci pojma sta se desava i na taj nacin razsture koskanje Laughing


Poslednji izmenio No 1 dana Pon Maj 14, 2012 3:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene No 1: Druze surcinac nadam se da ces ubosti toku dana quote, ispravka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Maj 14, 2012 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da l si probao jatu da ubacis gomilu puzica da vidis onda kaav je haos...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka moja 4 Uros Kg Akvarijumi 2 Pon Jun 06, 2022 9:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je moja ribica trudna frkisa Razmnožavanje 9 Pon Mar 23, 2020 9:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amerika u 300 + L cvijo Američki ciklidi 7 Pon Jun 10, 2019 11:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ronjenje Severna Amerika sale75bgd Razno 9 Sub Feb 03, 2018 5:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amerika i jos po nesto nickname Akvarijumi 3 Pet Feb 17, 2017 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License