Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moja prva podloga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Došlo vreme da sredim svoju podlogu u akvarijumu koja je debela celih 1cm Very Happy . Znaci pošto mi je ovo prvi put da pravim dobru podlogu za akvarijum želeo bih da vas zamolim da mi preporucite najjeftinije resenje . Znaci sta sve ide koja granulacija , klliko debeo sloj i koliko sloja . U ovom akvarijumu bih sadio ne baš neko zahtevno bilje .
Hvala unapred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 2:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Minimum 4-5cm debljine, preporucujem crni kvarcni pesak, granulacije 2-3mm. Kao jeftiniju varijantu, mozes i smedji kvarcni pesak, ista granulacija i ista debljina. Razmisli da stavis i malo carobne zemlje na dnu, ne vise od 0,5cm debljine, pa mrezica za komarce po dimenzijama unutrasnjeg dna akvarijuma, preko toga oprani i iskuvani kvarcni pesak. Najjeftinija varijanta, odes na separaciju sljunka, poneses sito, zamolis da ti daju malo peska, jedinica za malterisanje, prosejes, oni kamencici koji ti ostanu u situ nosis kuci. Operi dobro, prokuvaj, i postavi u akvarijum.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pametno zbori ovaj Jovica ... Bravo Bravo Bravo
Poslušaj ga Stefane Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam više za granulaciju 1-2mm.
Ako kupuješ u nekoj radnji koja ima izbor, vidiš na licu mesta koja ti se više sviđa.
Na šljunkari .... samo se prepustiš mašti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citajuci po raznim temama ovog foruma video sam da moze i obican pesak koji se koristi za malterisanje koga imam u dvoristu , evo slika da vidite da li moze da posluzi kao prvi sloj podloge .
Image
A isto me zanima video sam da neki stavljaju i
" Carobnu zemlju " pa se pitam je li to mozda zemlja koja se prodaje u malim dzakcicima za cvece koja se moze naci po cvecarama i pojedinim prodavnicama ? Zato sto ima u jednoj obliznjoj prodavnici ta zemlja pa ako je to rekoh da uzmem ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ moze ta carobna zemlja zemlja kao tanak sloj koji ide ispod podloge, ali sto se tice tog sitnog peska nisam sigurna, neko ce da odg valjda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok , hvala na brzom odgovoru . Sutra cu kupiti u prodavnici tu carobnu zemlju , zato sto ima neka akcija ako se ne varam 15kg za oko 100din .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biće dobar taj pesak. Prosej ga, pa uzmi krupniju granulaciju iz sita.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci moze ovaj . Ok a da li treba da se odkuva ili neka priprema da se uradi pre ubacivanja ?
I da li je dobro ovako kako sam zamislio : Carobna zemlja 1cm pa mrezica ona plava za fasadu , pa onda 2cm ovog peska i preko toga 1cm kamencice ?
Ukoliko nije dobro recite vase predloge .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je lepše bez tih kamenčića, samo pesak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obavezno dobro pranje peska, a onda iskuvavanje. Ja bih stavio samo pesak, bez kamenčića. Ako su kamenčići u gornjem sloju preveliki onda dolazi do zapadanja ostataka hrane između kamenčića, a koridorasi neće moći da je pojedu. Tako dolazi do zagađivanja vode. Dakle, moj predlog, samo prosejani pesak. Tako ćeš dobiti granulaciju otprilike 2-3mm. Još nešto, zemlju za cveće nemoj stavljati do stakla. Odvoj je recimo 2cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima evo kako stoje stvari . Danas kupio carobnu zemlju
Image
ali nisam stigo da uzmem pesak i da sterilisem ( skola Sad )
Znaci da stavim 1cm carobne zemlje kao prvi sloj pa da stavim mrezicu ( koliko je neophodna ta mrezica ? )
i onda cu staviti pesak , koliki sloj peska mi preporucujete ? Sto se tice kamencica planirao sam da uzmem i napravim malo sito od mreze za fasadu i tako prosejem samo najsitnije kamencice i te sitne koji ispadnu stavim samo i jednom delu akvarijuma .
A da umalo da zaboravim da li neko moze da mi objasni kako da operem pesak . Mozda zvuci glupo al ipak da ja pitam .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 7:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih stavio 4-5cm peska, tako da se od prednjeg stakla ka zadnjem staklu sloj podebljava do recimo 6cm. Staviš pesak u kofu. U kofu staviš crevo, i pustiš vodu. Kada voda krene da preliva kofu nekim štapom kreneš da muljaš po pesku, ali do dna kofe. Tako će mlaz vode najefikasnije da izbaci prljavštinu iz peska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se ja javim i pitam jos jednom sto je sigurno sigurno je Very Happy
Upravo sam poceo da kuvam pesak ali imam dilemu : pre kuvanja sam prvo uzeo sito i isejao pesak ali jedino sto je ostalo u situ je neko lisce i po koji kamen sve je ispod sitao bio cist sitan pesak ,uzeo sam taj pesak sto je prosejan , pa sam ga isprao sa dve vode i evo kuva se upravo sad .
Image
e sad koliko ja znam taj pesak je uzet iz reke koja je ajde da kazemo malo zagadjena inace ima riba u njoj. Jedino se plasim da me ne uginu ribice ?? Kako da proverim dali on sme ili ne u aq ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo kuhaj . Stavi u jednu turu kuhanja 1KG soli , pa nek se kuha u vodi i toj soli i budi bez brige , kasnije ga ispereš još koji X (nepoznato) puta i to je to Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka moja 4 Uros Kg Akvarijumi 2 Pon Jun 06, 2022 9:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License