Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moji afrikaneri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2015 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Melanochromis auratus

Prelepa vrsta, na zalost i prilicno agresivna.

Imam samo 4 zenke, a fali mi muzjak. Ako neko hoce da proda muzjaka ili da ga menja za jednu zenku neka mi se javi.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2015 2:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da malo predjem na Tanganjiku. Nije da sam "ispucao" sve od Malavija i Viktorije, nego sam lenjibuba pa nikako da uradim pristojne fotke ovih vrsta sto su preostale.

Dakle Tanganjika

Julidochromis sp. "Gombe"

Ova interesantna vrsta omanjih Julidochromisa (8cm) relativno je nezahtevna po pitanju ishrane i kvaliteta vode. Dok god se pridrzavate osnovnih pravila ishrane i higijene necete imati problema sa njima.

Naziv vrste je nesto sto se kod ovih riba stalno menja. Prvo su bili svrstani pod J. transcriptus "Gombe", sada je validan naziv J. marlieri "Gombe" (koliko je meni poznato), a skoro sam cuo da pravi naziv lokacije i nije ni Gombe ni Gombi, kako je kod nas odomaceno, nego Kombe. Evo i par fotki.

Muzjak
Image

Zenka sa mladuncem
Image

Srecna porodica
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Umorio sam se od Tanganjike, pa da se malo vratim na Malavi.

Labidochromic caeruleus ksantorik

Momak
Image

Devojka
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde sad malo "Viktorijanci".

Astatotilapia latifasciata

Vrsta poreklom iz jezera Kjoga i Navampasa

Muzjak
Image

Zenka
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2015 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pseudotropheus saulosi

Mužjak
Image

Ženka
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dule svaka cast !
lepe slike , lepi primerci ,kratak opis ... odlicno Bravo
afrikanosi iz 4-5 africkih jezera fish riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fala Cvijo, druze. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam postavljao neke od vrsta (mnoge) nisam stavljao i fotke zenki. Ljudi cesto pitaju kako da razlikuju zenke i slicna pitanja pa cu neke od vrsta jos malo da izrecikliram. Bice naravno jos vrsta jer jos nisam ispucao sve koje imam, a nisam ih prdstavio.

Labidochromis chisumulae

Dominantan i submisivan muzjak
Image

Zenka
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otopharynx lithobates

Image

Relativno miroljubiva utaka* iz jezera Malavi. Muzjaci se razlikuju od zenki po bojama na telu, ali i po obliku peraja. Mi sjajni, iskusni akvaristi to zahvaljujuci ogomnom iskustvu lako prepoznajemo. lol

Tako sam ja nabavio tri prilicmo mlade ribe - istripovao se da sam kupio muzjaka i dve zenke. Jedna zenka je jos u karantinu zveknula, a preostale dve ribe su se razvile u lep "par". Evo jasno se vidi - muzjak ofarban, ledjno peraje zasiljeno... Zenka nasuprot tome siva sa zaobljenim ledjnim perajem. Tu su ribe vec imale jedno 6-7 cm.

Image

Par ko lutka. Jedina mana - nece da se mreste. Proslo je tu bogami podosta vremena dok ja nisam ukapirao da je "zenka" ustvari muzjak, ali ne sme da se zafarba od ovog drugog. Onda naravno nabavljaj nove. Ovaj put 5 komada, pa valjda ispadne i neka zenka. Smile Ovih dana cu da fotnem i ove sto su malo poodrasle, a rekao bih da su stvarno zenke.

* Utaka - vrste koje za razliku od mbuna ili "kamenjara" (sto je odomacen naziv kod nas) zive na otvorenim vodama. Kod nas ih ceto nazivaju "plivaci".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2015 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam se ulenjio. Smile

Sciaenochromis fryeri "Iceberg"
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Moji Akvarijumi radovicmiladin86 Akvarijumi 4 Čet Maj 09, 2019 6:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji Malawi Akvarijumiii :) MilosLemi90 Afrički ciklidi 1 Pet Okt 14, 2016 2:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka moji akvarijumi Loco-Serbia Akvarijumi 13 Sub Avg 27, 2016 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji akvarijumi Nestor99 Akvarijumi 8 Ned Okt 04, 2015 6:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka moji multiji gotika Afrički ciklidi 0 Pon Sep 21, 2015 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License