Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moji prvi i nezaboravni ciklidi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2009 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji prvi i nezaboravni ciklidi bili su labidochromis caruleusi, i Nigrofasciatusi .
Pogledajte samo zutog muzjaka carleusa .Bio mi je predivan imao je fantasticne boje ,hranio sam ga svim i svacim musicama komarcima jabukama hlebom i akvarijumskom hranom... U akvarijumu mozete videti panj vinove loze koji sam na zalost negde zaturio izgubio i ne mogu vise da ga nadjem. Panj je bio iz staroga vinograda mozda star po debljini debla i vise decenija kako sam dobio informaciju od coveka koji mi ga je poklonio. Tako da i panj vinove loze moze posluziti za nase ribice u akvarijumima.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2009 11:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2009 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

no1 jedno pitanje posto nemam blage o ciklidima, ako mozes da mi kazes kolki je minimalni aq za karleuse i kolko je min. jato, dal moze jedan pojedinacno ili mora jato i ako mora jato, odnos polova mi molim te reci?

imam jedan aq od 50l, pa sam mislio u njega da stavim 2-3, 1 muzijaka i 2 zenke, jel moze to ili mora veci aq?

hvala unapred na odgovoru...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2009 6:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgledaju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2009 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fenomenalan muzjak, retko se nadje tako cista linija Smile

a za Nebojsu par informacija. Sve ciklide treba drzati u manjim jatima. Ciklidi su agresivne teritorijalne ribe i najbolji odnos muzjaka i zenki je 1:4, mada ni druge kombinacije nece predstavljati problem. Kareleusi su najmiroljubiviji od svih ciklida i mozes ih kombinovati sa ostalim vrstama. Najmanji akvarijum koji ti preporucujem je 80x40x40 (128l) za jato odraslih. Taj od 50l moze da ti posluzi duze vreme jer ces verovatno da kups male. I dok ti oni porastu napravices veci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2009 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad se stvarno nalazi vrlo tesko ciste linije l.carleusa .Iz prostog razloga sto su ovde kod nas ukrstavani do besvesti u srodstvu . To je po meni osnovni razlog mada ima i drugacijih misljenja. Ovaj moj je cini mi se bio kupljen s pocetkom krajem 80.-tih goidna,neznam tacno odprilike 88,89...
Prvo o ciklidima treba dosta toga procitati .Nisu svi ciklidi isti. Ima ih raznih biljojeda svastojeda ....
Za l.caruleuse kao i za odredjene vrste ciklida uvek preporucujem odnos 1/4 1/3 ,necete pogresiti ni u kom slucaju . A sto se tice velicine akvarijuma uvek je bolje da to bude veci akvarijum .Pa neki minimum po meni je 100.litara ,i to ne preterano puno ciklida da stane u akvarijum. U takovom akvarijumu mogu da se kombinuju 2,3-tri vrste ciklida od po 4,5.komada ...Mada opet ,kazem ,treba malo porcitati o njima ,pa je to samo stvar licne procene,pratis ponasanje, da li im je manjak prostora itd. U principu i Markos ti je dao lep odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2009 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala i markosu i no1 na informacijama... moj zakljucak je sledeci, mogu znaci staviti mlade ribe 1+4(M+Z) u taj mali aq, kad porastu moracu ih prebaciti u veci, sam cu uvideti kad im je tesno...
pozz i hvala jos jednom...

i no1 sorry nisam gore napisao, muzijak je prelep...boje su extra!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2009 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ,muzjak je stvarno bio prelep ,ali bi bio jos lepsi da je bolje uslikan.

Pa tako nesto Nebojsa kad bi porasli bilo bi im tesno u 50.litara , solidan akvarijum je od 100-nak litara. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciklidi Zvezda Severa Akvarijumi 0 Ned Jun 18, 2023 2:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka africki malavi ciklidi gotika Razmena 0 Sre Avg 31, 2022 9:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License