Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moli se omrestila Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi!!! dve moli zenke su mi se omrestile i imam oko 30 tak malaca nadam se da cu ih u buduce imati za izvoz naravno ovo je prvo mrescenje a takodje zanimljivo je sto su mi se obe moli omrestile u razmaku od 24 casa a i cudne su boje polatela je srne , a pola zute evo slika pa se uverite Smile
Image
Image
evo i roditelja

Image

Image
malo su lose slike ali slikao sam mobilnim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 6:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja kada sam kupio crne molike medju njima je bilo 5 full crnih (mat crna boja sa skroz crnim ocima) dok je jedna od njih imala negde pri kraju repa providno ili belo a i oci su joj bile belicaste. muzjaci koji su je plodili su kao sto sam rekao skroz crni a dobio sam iz prvog mresta sve crno-bele, dok je u drugom mrestu bilo vise crnih... znaci li to da je ta zenka bila u akvarijumu sa nekom svetlijom molikom i da ce vremenom mrest preci u samo crne molike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Wlajko91
Pre ce znaciti da su roditelji te zenke bili razlicitih boja pa je i ako je ona crna "povukla"na njih tako da ce ti uvek bacati jedan broj sarenih malaca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i maticne ribe su mi takve varijacije pola tela je crne boje a pola zute i to kao da si ih boio pola zuto pola crno to su moli iz uvoza sam ih kupio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cuplinger
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2010
Poruke: 117
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam par mat crnih u fulu lire, a malci su i crni i beli i zuti i pomesano sve(ali nekih 40% je crno skroz), znaci nema pravila to su recesevne osobine koje se nasledjuju od roditelja baba deda i td
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Uto Sep 21, 2010 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo tako. Kod blek molija recimo, retko ćeš dobiti da su svi malci iz okota crni, iako su oba roditelja crna. Uvek ima jedan broj sivih, jer oni još nisu genetski stabilni kao varijatet. Dugo u prodaji nisu bili na ceni šareni primerci osim dalmatinera. Lepi primerci mogu da se dobiju kad se pomešaju blek, silver i žiti moli, jer šare kod podmlatka mogu da budu interesantne, Video sam skoro u nekoliko radnji molike koje su pola crne, a pola žute boje. Kažu da se jako lepo prodaju. Ja sam do sada uzgajao isključivo čiste varijatete svih molika, čak sam i žute molike doveo do čiste žute boje bez i jedne crne pegice na telu. Izgleda da se u poslednje vreme menjaju trendovi, pa i šarene molike dobijaju svoje mesto u akvarstici. Što da ne, pa i platike su lepe kad su šarene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 21, 2010 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka roba ima svog kupca, mogao bi neki rezime da se izvuce iz price. Oni koji traze ciste varijatete riba znaju sta kupuju, dok oni koji kupuju ribu zbog njenih sara kupuju saru a ne ribu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih to rekao drugačije.

Ljudi kupuju šarenu ribu!!!!!!

Jer žele da imaju šarenu ribu.

Jel zabranjeno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prijatelju nikouro pazi ja nisam neka neznalica oko akvaristika kao prvo da razjasnim to stobom nije fazon kupiti neku sarenu ribu samo zbog izgleda ja sam ovu ribicu kupio zato sto je iz uvoza, kvalitetna i pola tela jij je zute boje pola crne i,,,, redak,,,!!! je taj varijet molija i ja nameravam da produzim tu kako bih rekao krv jer je riba predivna i retko ko je ima i jos nesto ja uvek se trudim da kupim kvalitetnu ribicu a ne neku tamo nikakvu!!! zato nisi ni ti neki sad ekspert vrhunski ja isto volim ciste varijetete ali ovo je za mene zapanjujuce jer riba nije isarana svugde crnom i zutom bojom vec je tacno pola tela crne , a pola tela zute boje!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan062 ::
prijatelju nikouro pazi ja nisam neka neznalica oko akvaristika kao prvo da razjasnim to stobom nije fazon kupiti neku sarenu ribu samo zbog izgleda ja sam ovu ribicu kupio zato sto je iz uvoza, kvalitetna i pola tela jij je zute boje pola crne i,,,, redak,,,!!! je taj varijet molija i ja nameravam da produzim tu kako bih rekao krv jer je riba predivna i retko ko je ima i jos nesto ja uvek se trudim da kupim kvalitetnu ribicu a ne neku tamo nikakvu!!! zato nisi ni ti neki sad ekspert vrhunski ja isto volim ciste varijetete ali ovo je za mene zapanjujuce jer riba nije isarana svugde crnom i zutom bojom vec je tacno pola tela crne , a pola tela zute boje!!!


stefaneee
mozes ti da kupujes koliko god oces kvalitetnih ribica ali ti je dzaba!!!...ona moze da omrijesti 20komada a da od nje lice samo 3-4...ja sam imao preko 60molyja...
to su geni !!!
ako kupis zenku black i muzjak yelow i opare se vise ce biti crnih nego zutih...

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hp.....1557_n.jpg pogledaj ove molijeeee....ovo je od jedne zenke crne koja se oparila sa zutim muzjakom ....ni jedno nema skroz zutoo..svi su sareni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco 77 nema potrebe za !!!!!!!! Lepo sam napisao svaka roba ima svog kupca ..... pa ko voli nek izvoli. Hvala bogu ima dovoljan broj sarenih riba ....

Stefane062 ako je riba iz uvoza nemora da znaci da je i cist varijalitet da ne napisem kvalitet, a opet sve je stav ukusa kada se kupuje ribica. Nekom bice prelepa nekom bice ... Sad, u svakom slucaju ako se tebi svidja , tvoj izbor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefane, samo napred sa zamislima, svidja mi se tvoj stav, nemoj da se obazires na jeftine demagogije, pa toga ce ovde uvek biti Wink Riba ti je do jaja!!!! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Labeo .... smeh smeh smeh smeh

Taman posla da odustanes od svoje zamisli .... Samo napred i zelim ti pun akvarijum mladji Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maslinasto zeleni moli goran012 Ribe 0 Sre Jun 30, 2021 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License