Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Molim pomoc oko filtera i rasprsivaca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2011 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,skoro sam postao clan foruma i akvaristike.Kupio sam akvarijum od 15l i sledece ribice:gupike,platike,skalar,cistac,crni moli i dve vrste kojima neznam naziv.Kada sam kupio akvarijum kupio sam i potapajuci filter.Ali covek mi je rekao da je ovo samo filter bez pumpe.Neznam mislim da je naziv hato,heto tako nesto kinez je...Rekao je da ako primetim da izlaze na povrsinu da uzimaju vazduh posto ta pumpa ne ubacuje kiseonik samo vodu,da kupim rasprsivac.Nerazumem se oko toga pa molim za pomoc cena,izgled,kako radi... HVALA UNAPRED
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2011 11:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak, tema ti je prebacena u ovom pod forumu.
Sobzirom da ti je ovo prvi post, a da se primetiti, da nisi procitao neke teme koje su predvidjene za pocetnike.
Previse riba imas za tu litrazu, pa bih ti posavetovao da malo precesljas forum tj procitas nekoliko lepljivih tema kako bi shvatio neke osnovne cikluse u akvarijumu i potrebe riba u tom istom okruzenju.
Mislim da i taj potapajuci filter moze da obezbedi dovoljno kiseonika u vodi( komesanje i talasanje vode izazvano pravilnim usmeravanjem mlaza vode iz pumpe ).
Sada ce verovatno neko da ti napise i o kombinaciji riba koju imas u akvarijumu ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako ti izgleda kamen rasprsivac i on se stavi na crevo od pumpe za vazduh Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci tek sam se skoro uclanio pa nisam ni stigao da pogledam taj deo foruma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo polako i bez zurbe. A da, tog skalara, ili pokloni ili menjaj. Suvise je to mali akvarijum za tu ribu, ostali ce mozda i preziveti ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 7:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, tvoj akvarijum od 15 litara je bas mali i kad se ubaci taj filter i on dodatno malo pojed prostor tako da ne treba pretrpavati sa ribama. Moj savet ti je da ubacis mozda samo jedan par nekih zivorotki odnosno, ili gupike ili platike. A cistac, kako izgleda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cistac je mali i narandzasti i imam novi problem sa njim.Napadju ga zute ribice ne znam ime pocinje na K zute boje i male su.Udaraju ga i nesme da izadje iz dvorca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcu za skalara imam drugi akvarijum za njega prazan je.Pa cu rasporediti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sredicu ja to i pola cu prebaciti u drugi akvarijum verovatno.Ali covek koji mi je prodao je rekao da mogu da ih drzim tako imam ukupno 12 ribica.E sad neznam za pumpicu da li je dovoljna ali imam crne molije i rekao mi je da su to dvodihalice i da je to normalno.Te zute mislim da se zovu ksifo ali nisam siguran jure i gupike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpica ce biti dovoljna i da gledam da li izlaze po vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko zelis da ti akvarijum bude aktivan i svi srecni i zadovoljni moras smanjiti broj riba. Gore sam vec rekao, ostavi jedan par zivorotki, gupike recimo i mozes ostaviti tog cistaca, verovatno je ancisturs u pitanju.

To je prvo sto se treba resiti.
Diskutovati o jurnjavi riba, udaranju grickanju nema smisla jer ima previse riba pa je to i normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2011 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LakiNena ja bih te zamolio da prvo procitas Pravilnik kako bi bio upoznat sa osnovnim ponasanjem na forumu. Za ovakvim postovima iznad Bojanovog nema potrebe. Ako nesto zaboravis da napises ili zelis sta god da dodas, koristi opciju "IZMENI".
Sto se tice razdvajanja riba, to je dobar potez.
Tuca .... hm, u pravu je Bojan, ima dosta riba ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License