Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Molim savjet oko rasvjete.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Danas sam bio u radnji i nasao neonke T5 Jewel 35W,6800K,Colour, 75cm i T5 Jewel 35W 9000k DayLight 75cm.
I iste takve samo 45cm 24W Colour 6800K i 45cm 24W DayLight 9000K.
E sada pitanje. Akvarium je 90x35x35 110L i bice biljni dali mogu ove sijalice i kako iskombinovati. Ja sam izracunao da mi treba negdje oko 3850Lumena tj. 55w. A nepise na njima koliko daju lumena al kontam ako su T5 da daju 70Lm/W. Ili ako se i stedne mogu kombinovati.
Molim vas da mi date neki savjet jer mi je mozak nateko od kontanja o rasvjeti Very Happy Very Happy akvarium je gotov filter gotov jos nekih sitnica i za par dana treba da ga pustim u pogon cikliranja pa mi je bas nako zapelo jer mi i beba dolazi za nepun mjesec skakutanje pa bih da ga zavrsim prije toga
Hvala unaprijed.

EDIT: Evo malo sam caprkao pa po nekoj mojoj procijeni nebi bilo lose da uzmem ovu jednu od T5 75cm 35W 6800K Colour jer ona ja mislim daje onu kao rozu ljubicastu boju i da uzmem neku philipsovu od 85 cm 18W865 i to bi bilo ukupno 53W i nekih 3710 Lumena i neznam da stavim jos jednu pa da mi kazete bi li to valjalo jer samo sa ove dvije bih imao manje od pola W/L

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo: Bez obzira da li govoris ekavicom ili ijekavicom, ne kaze se rasvijeta. Recimo da si hteo da kazes "rasvjeta".
Drugo: Ako ce AQ biti biljni i ako ces imati bar jednu zahtevniju biljku, u smislu odrzavanja, 53w na 110l je, ugrubo receno, malo. T5 Jewel 35W,6800K,Colour, 75cm i T5 Jewel 35W 9000k DayLight 75cm bi bile pozeljnije od ove druge varijante koju si proracunao. Nesto zbog snage, a nesto i zbog samog spektra. Ova Filipsova od 85 cm 18W865, se ne moze porediti sa ovom sto ima 9000K (Daylight).
Preporuka je da, u cilju boljeg iskoristenja i usmerenosti, postavis i reflektore (odsijavace) iza ovih T5 neonki.
P.S. Pazljivo sa ovim svetlom kada dodje bebac. Ne otvaraj haubu u njenoj blizini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lapsus Lingua, "Proba", hvala na odgovoru. Ja se duboko izvinjavam ako se neko nasao uvrijedjen zbog toga sto ja pricam ijekavicu. Ali to je ipak moj maternji jezik. Naslov ispravljen.
[quote="Proba"]Prvo: Bez obzira da li govoris ekavicom ili ijekavicom, ne kaze se rasvijeta. Recimo da si hteo da kazes "rasvjeta".

Svako moze da pogrijesi u kucanju na tastaturi. Ako si primjetio u tekstu je spomenuta ista rijec i napisana je ispravno.

Jos Neko za savjet ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biohazard ::
Pozdrav svima. Danas sam bio u radnji i nasao neonke T5 Jewel 35W,6800K,Colour, 75cm i T5 Jewel 35W 9000k DayLight 75cm.
I iste takve samo 45cm 24W Colour 6800K i 45cm 24W DayLight 9000K.
E sada pitanje. Akvarium je 90x35x35 110L i bice biljni dali mogu ove sijalice i kako iskombinovati. Ja sam izracunao da mi treba negdje oko 3850Lumena tj. 55w. A nepise na njima koliko daju lumena al kontam ako su T5 da daju 70Lm/W. Ili ako se i stedne mogu kombinovati.
Molim vas da mi date neki savjet jer mi je mozak nateko od kontanja o rasvjeti Very Happy Very Happy akvarium je gotov filter gotov jos nekih sitnica i za par dana treba da ga pustim u pogon cikliranja pa mi je bas nako zapelo jer mi i beba dolazi za nepun mjesec skakutanje pa bih da ga zavrsim prije toga
Hvala unaprijed.
EDIT: Evo malo sam caprkao pa po nekoj mojoj procijeni nebi bilo lose da uzmem ovu jednu od T5 75cm 35W 6800K Colour jer ona ja mislim daje onu kao rozu ljubicastu boju i da uzmem neku philipsovu od 85 cm 18W865 i to bi bilo ukupno 53W i nekih 3710 Lumena i neznam da stavim jos jednu pa da mi kazete bi li to valjalo jer samo sa ove dvije bih imao manje od pola W/L

Hvala


Ocigledno si propustio poentu mog posta. Nemam za cilj nikog da vredjam, omalovazavam i sl., vec da, ukoliko sam u mogucnosti, pomognem i posavetujem.
Kao i za rasvetu, moj savet se odnosio i na pravopis. Izmedju ostalog,
Biohazard ::
Lapsus Lingua
se pise Lapsus linguae,
Biohazard ::
dali
se pise odvojeno,
Biohazard ::
nepise
se pise odvojeno,
Biohazard ::
nateko
se pise natek'o ili natekao,
Biohazard ::
akvarium
se pise sa j,
Biohazard ::
nako
je onako,
Biohazard ::
caprkati
je ceprkati,
Biohazard ::
neznam
se pise odvojeno, plus sto imas recenice od tri reda i pri tom nemas nijedan zarez, tacku... Nemoj ovo da shvatis kao moje pametovanje, vec kao dobronameran savet koji ces moci da iskoristis.
P.S. Ukoliko moderatori smatraju da je ovaj post suvisan i neprimeren, saglasan sam da ga obrisu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma prijatelju niti se ljutim niti sam dosao na forum da se ucim pravopisu nego o akvaristici. Za ovo prvo sam isao u skolu koliko sam mogao ili htio i zavrsio sam je Very Happy Znam ja kad trebam obratiti paznju za pravopis al mislim da me ovdje svi dobro razumiju i bez zareza ili odvojene rijeci.
Ja samo molim za savjet oko rasvijete pa...

PS: Proba tebi hvala u svakom slucaju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Molim za pomoc identifikacije parazita Ikan1 Bolest 9 Sre Jan 12, 2022 1:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savjet za akvarijum ogard Početak u akvaristici 3 Uto Nov 02, 2021 3:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License