----------------------------------- jongi Čet Jun 22, 2017 12:50 am ----------------------------------- Sera baktopur direct tablete,prati uputstvo sa upotrebu.Cini mi se da je tabla sa 8 tableta oko 750 din,moze je vise vas kupiti pa podeliti.Mozes i kapi ako nema tableta. Ja sam skoro imao pomor,ubacio nove ribe,dobro sam ih zagledao,lepe ,zdrave ,prave.Karantinski akvarijum je dugo bio prazan,silikon se osusio pa curka,kap po kap.Ubacim ja te nove ribice koje su navodno 2 meseca u prodavnici,nisu imali probolema,i 65-70 gupika za 2 dana.Pre ubacivanja novih uradjena zamena vode, sve po propisu vec godinama i eto,gresi covek desava se.Moje spolja nisu imale nikakve znakove bolesti,skrge,peraja sve ok,ali pocele da plivaju bangavo i izvrnu se.Hitno zamenio vodu,sipao tetra general tonic-nesto na bazi metilen-blua,da bi sprecio dalje sirenje,i posto nije bio spoljasnji problem vec unurtasnji,davao sam im sera bakto tabs.Za sada sve je uredu nema ovih smrtnih slucajema.Kada zavrsim tretman menjam vodu,50%,dodajem ffm ili start,sta nadjem, da obnovim bakterije u filteru. Naravnoucenije - karantin ma sta vam kazu,topli talas i rast temperature u akvarijumu ubrzavaju napredak bak. infekcija,mene je to kostalo 1/3 ribica.