----------------------------------- Biljana_bilja Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Molim za pomoć ----------------------------------- Pozdrav ekipa. Molim Vas za pomoć. Izvinjavam se što ovako pitam. (nova sam i ne razumem se baš najbolje.) I izvinjavam se na predugom postu ali prosto sam se raspametila i dođe mi sve da počupam i pobacam. U pitanju je stakleni akvarijum od 54l Dimenzije 60×30×30 kupljen nov u kompletu sa filter pumpom, grejačem i sijalicom Leddy set day & night Filter i pumpa oznaka Asap 300 Grejač 50w (isti su proizvođači) Sijalica je 7w Imam ga vec 7 dana i počeli su mi problemi. (Devojka u prodaji je bila blago rečeno odvratna. Par stvari mi je "uvalila" i ništa me nije posavetovala kako treba a ja nemam nikoga da se bavi akvaristikom da bi me mogao uputiti.) Baš sam očajna... Dakle, ne znam kako se zovu biljke ali počele se kao da se suše, na jednoj se pojavljuju neke crne tačkice. Korenje kao da trune...promenilo je boju i po njemu se pohvatalo nešto belo i gusto. Totalni promašaj svega. Voda 25°C pumpa radi non stop a svetlo držim 8h Kada sam formirala akvarijum, pesak sam prala dok se voda nije izbistrila, korenje prelila ključalom vodom. Tako mi je devojka kazala i da ne sipam ništa u njega osim bakterija i hrane 14 dana. Tako sam sve radila i počelo je da se dešava ovo. Dva dana sam sipala tečnost za biljke i čini mi se da su gore. Molim Vas za pomoć svaki svat bi mi značilo, jako želim da uspem a znam da nije rešenje i neću stalno da kupujem bilje i ribice već ove da održavam.