----------------------------------- Biljana_bilja Ned Nov 15, 2020 6:14 pm ----------------------------------- Hvala Vam puno na opširnom odgovoru. Imam ja živaca samo ne bih volela da mi ne uspe pa da se razočaram. Doobro šta mogu da preduzmem povodom tih algi? Imam tri vrste biljaka, jedna je u redu druge dve nisu. Mislim da se nismo razumeli najbolje. Kada sam kazala korenje mislila sam na močvarne panjeve. Nisam se lepo izrazila. (Tek počinjem i ne znam sve tačne nazive.) Hrana za tropske ribice, 2x dnevno. Da, da naravno hemija samo po upustvu. (Easystart 10 ml na 50 litara prvi, sedmi i četrnaesti dan.) (Easycarbo 1 ml dnevno na 50 litara.) Razumem, i devojka mi je rekla da 14-ti dan donesem 200 ml vode iz akvarijuma da testira da vidim mogu li ribice. Deo objašnjena oko ključale vode preskačem jer je bio nesporazum u mom objašnjenju. Akvarijum opran samo sa čistom vodom. Kamenje i pesak takođe dok voda nije bila bistra. Imam podlogu ispod akvarijuma, kupljena u radnji. Pesak je granulacije 1-2 mm biljke izvađene iz saksija i lagano skinuta vuna i tek onda su usađene. Toliko sam upućena da ne može svaka biljka u svaki pesak i svaka riba sa svakom. Kada sam pitala devojku za biljke kazala je: "može svaka, nema problema" Hvala Vam na savetu ali nisam baš toliko glupa da stavljam ruke kad nešto radi. :) Grejač je automatik, filter radi non stop, svetlo 8h Hvala, pokušaću pronaći što ste mi kazali. Ostaviću sliku akvarijuma da bude jasnije šta je u pitanju. Hvala Vam puno još jednom.