Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Molim za pomoc identifikacije parazita Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ikan1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2020
Poruke: 8
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2022 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riba Ancistrus maticna zenka je izbacila konacno jednog parazita ali sumnjam da ih imaju jos jedna zenka i muzjak. Nikako ne mogu da pronadjem nigde koji je parazit u pitanju da bih znao kako da lecim ih. Imam sliku parazita pa vas molim bilo ko, ko ikako moze da pomogne da mi napise nesto o njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2022 1:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2022 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

postovani,
probaj da upoladujes sliku ovde ili mi posalji u PP.
Nadam se da cu ti moci pomoci
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ikan1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2020
Poruke: 8
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2022 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Ovako da napise malo opsirnije kako bi bili bolje upuceni. Dve zenke i jedan muzjak Ancija maticnih su kupljeni pre par dana. Ubaceni su u zasebni akvarijum (sva sreca) koji je bez podloge, malo plutajuceg bilja, panjem i tunelima za mrest. Prilagodjen je za njihov mrest. Avarijum je 45l sa prelivnim svokomornim filterom. Uredno je cikliran i spreman( vec dugo godina cuvam i mrestim ribice). Anciji se krecu napred nazad agresivno i trljaju od sta god nadju imaju po malo isprekidan i belicast izmet, muzjak se skriva i on je prestao da jede a zenke nervozno plivaju i i ceskajuci se jos uvek uzimaju po malo. Od hrane sam im davao isključivo spirulinu. E sad, zenka kada je bila na staklu primetio sam da u stomaku kao da joj se nesto mrda, gmize. Pronašao sam i u akv jednog crvenog crvica velicine 5-6 mm kojeg je izbacila sigurno. Imam slike i video pa ko moze da pomogne neka se javi i neka pita sta god zanima. Nikad se sa ovako necim nisam sreo i nikako ne mogu da nadjem sta je u pitanju da bih mogao da lecim a lekovi iz pet Shop ova ne odgovaraju mi nekako po tome sto ova ribica ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ikan1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2020
Poruke: 8
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2022 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ikan1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2020
Poruke: 8
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2022 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ikan1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2020
Poruke: 8
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2022 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde se vide na zenki i neki drugi potkozni paraziti koji gmizu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ikan1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2020
Poruke: 8
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2022 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi jel postoji neki drugi forum akvarista koji je aktivniji? Recite bar to uginuce mi ribe dok se neko javi ovde i da savet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2022 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.beke.co.nz/articles/categories/bolesti-riba.5/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ikan1
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2020
Poruke: 8
Lokacija: Prokuplje

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2022 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno. Samo mi recite sta trebam da obrisem da bih mogao da otvorim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2022 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najlakse je kopirati link.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License